REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

156,8 tūkst. – tiek darbo skelbimų Užimtumo tarnybos informacinėje platformoje pirmąjį pusmetį įregistravo šalies darbdaviai, rašoma pranešime spaudai. Tarnyba taip pat pateikia duomenis, kuriose apskrityse darbo jėgos poreikis yra didžiausias ir kokių darbo skelbimų pateikiama daugiausiai.

156,8 tūkst. – tiek darbo skelbimų Užimtumo tarnybos informacinėje platformoje pirmąjį pusmetį įregistravo šalies darbdaviai, rašoma pranešime spaudai. Tarnyba taip pat pateikia duomenis, kuriose apskrityse darbo jėgos poreikis yra didžiausias ir kokių darbo skelbimų pateikiama daugiausiai.

REKLAMA

Laisvų darbo vietų neterminuotam darbui šiemet 700 daugiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu. Tuo tarpu terminuotam mažėjo šeštadaliu (1,9 tūkst.). Vidutiniškai kas mėnesį įmonės pateikė po 26,1 tūkst. darbo pasiūlymų.

Didžiausias darbo jėgos poreikis – Vilniaus apskrityje (58,1 tūkst.), kur koncentruojasi daugiau nei trečdalis šalies laisvų darbo vietų. Kauno apskrityje įmonės įregistravo 34 tūkst., Klaipėdos – 18,9 tūkst. darbo pasiūlymų. Mažiausiai jų buvo Tauragės (3,5 tūkst.) ir Marijampolės (4,6 tūkst.) apskrityse.

„Darbo pasiūlymų skaičius išlieka santykinai aukštas. Per šešis mėnesius laisvų darbo vietų darbdaviai įregistravo daugiau nei į Užimtumo tarnybą kreipėsi darbo neturinčių asmenų“, – teigė Užimtumo tarnybos Stebėsenos ir analizės skyriaus vyriausioji specialistė Audronė Butkienė.

REKLAMA
REKLAMA

Apdirbamosios gamybos įmonės vėl darbo skelbimų lyderės – per pusmetį  pateikė 28,1 tūkst. laisvų darbo vietų. Didmeninę ir mažmeninę prekybą bei variklinių transporto priemonių remonto veiklą vykdantys darbdaviai ieškojo 22,1 tūkst. darbuotojų, statybos įmonės – 20,9 tūkst., transporto ir saugojimo įmonės – 19,4 tūkst.

REKLAMA

Labiausiai darbo pasiūlymų skaičius išaugo apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų – didėjo 80,7 proc., elektros, dujų, garo tiekimo ir kondicionavimo (68,5 proc.) bei profesinės, mokslinės ir techninės veiklos (65,7 proc.) sektoriuose, palyginti su praėjusių metų pirmuoju pusmečiu.

Pasak A. Butkienės, įregistruotos darbo jėgos pasiūlos ir paklausos atitikties analizė didelių netikėtumų nerodo – aukšta išlieka kvalifikuotų darbininkų, operatorių ir inžinierių, sveikatos specialistų ir kai kurių mokytojų paklausa.

Šalyje pirmąjį pusmetį labiausiai trūko autobusų ir troleibusų vairuotojų, sunkiasvorių sunkvežimių ir krovinių transporto priemonių vairuotojų, kitur nepriskirtų statybininkų montuotojų (apima kelininkus, pastolininkus, darbininkus aukštybininkus ir pan.), mėsininkų ir žuvų darinėtojų, betonuotojų ir betono apdailininkų.

REKLAMA
REKLAMA

Gerokai daugiau laisvų darbo vietų nei atitinkamo darbo ieškančių įregistruota vandentiekininkams ir vamzdynų montuotojams, metalo apdirbimo staklių derintojams ir operatoriams, statybininkams, elektrikams, grindų ir plytelių klojėjams, metalinių konstrukcijų ruošėjams ir montuotojams, virėjams, kepėjams ir konditeriams, plytų mūrininkams, siuvėjams, elektromechanikams ir elektromonteriams, pramonės ir žemės ūkio mašinų mechanikams ir taisytojams, įrankininkams, dailidėms ir staliams, žemės darbų ir panašių mašinų operatoriams, medienos apdirbimo staklių derintojams ir operatoriams.

Aukštos kvalifikacijos darbuotojų grupėje daugiau  darbo pasiūlymų nei darbo ieškančių asmenų elektros inžinerijos technikams, elektros inžinieriams, cheminio apdorojimo įrenginių valymo operatoriams, atliekų deginimo ir vandens valymo įrenginių operatoriams, specialiųjų poreikių mokinių mokytojams, elektronikos inžinerijos technikams, statybos vadovams, mechanikos inžinerijos technikams, statybos inžinieriams, gydytojams ir kt.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų