Išsinuomoti namą Lietuvoje – ne taip paprasta

Išsinuomoti namą Lietuvoje – ne taip paprasta kaip butą. Nekilnojamojo turto specialistų teigimu, pastaruoju metu individualių namų nuomos poreikis vis labiau auga, tačiau pasiūla išlieka nepakitusi. Lankomiausio nekilnojamojo turto skelbimų portalo domoplius.lt duomenimis, vienam nuomojamam namui tenka net devyni butai.

Pasak Evaldo Narbuntovičiaus, domoplius.lt projekto vadovo, mažesniuose miestuose išsinuomoti namą – misija neįmanoma, nes nėra pasirinkimo.

„Daugiausia namų išnuomojama Vilniuje, Klaipėdoje, Kaune, Šiauliuose, Palangoje, o kituose miestuose nuomojamus namus galima suskaičiuoti ant rankų pirštų. Viena to priežasčių – lietuviai namą statosi sau ir dažniausiai visam gyvenimui. Tik kraštutiniais atvejais, pavyzdžiui, užklupus finansinėms problemoms, persikrausčius į kitą miestą ar pasikeitus šeimyninei padėčiai, namų savininkai linkę būstą parduoti, o dar rečiau – išnuomoti“, – teigia E. Narbuntovičius.

Lankomiausio nekilnojamojo turto skelbimų portalo Domoplius.lt duomenimis, šiuo metu vidutinė nuomojamo namo kaina sostinėje siekia 3100 litų. Tai yra beveik dvigubai daugiau negu Klaipėdoje (1900 litų) ar Kaune (1700 litų). Kituose miestuose vidutinė namų nuomos kaina žymiai mažesnė, pavyzdžiui, Šiauliuose ji siekia 1200 litų. Nekilnojamojo turto ekspertai pastebi, kad potencialūs nuomininkai dažniausiai planuoja nuomai skirti 2-3 tūkst. litų, o kai kuriais atvejais atseikėja ir 4 ar 5 tūkst. litų.

REKLAMA

Pasak E. Narbuntovičiaus, net ir sostinėje išsinuomoti namą galima už mažiau nei 1 tūkst. litų, tačiau jo įrengimas ir baldai bus prastos kokybės, o vieta – miesto pakraštys.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų