Iš visos Europos dujos labiausiai pigo Lietuvoje, bet už elektrą mokėjome daugiau

Iš visų Europos valstybių dujų kaina pernai labiausiai krito Lietuvoje, praneša Europos statistikos biuras „Eurostat“. Vis dėlto, nors pokytis Lietuvoje ir didžiausias, lietuviai nėra mažiausiai už dujas Europoje mokanti šalis.

Ir nors praeitų metų duomenys rodo, kad lietuviai antroje metų pusėje už dujas mokėjo gerokai mažiau, elektros paslaugos šalyje visgi išliko kiek brangesnės.

Labiausiai pigo Lietuvoje

„Eurostat“ duomenimis, antroje praėjusių metų pusėje, dujų kainos krito visoje Europos Sąjungoje (ES). Visgi didžiausias dujų kainų pokytis įvyko Lietuvoje. Šalyje dujos atpigo bene trečdaliu – 27,3 procento. Pasak „Eurostat“, tokį pokytį lėmė Lietuvoje sumažinti mokesčiai ir bendras dujų kainos kritimas.

Nuo Lietuvos daug neatsilieka ir Latvija. Pas kaimynus dujų kainos pernai, antroje metų pusėje, krito daugmaž penktadaliu. Tiesa, toks pokytis vis vien lėmė tai, kad latviai už 1 kWh mokėjo apytiksliai 2,8 euro, kai tuo metu lietuviai – apie 3 eurus.

Tuo metu didžiausią dujų kainų augimą patyrė Vokietija. Čia dujos brango maždaug 5 proc. Panašus augimas stebėtas ir Olandijoje.

Vis dėlto daugiausia už dujas praeitų metų antroje pusėje mokėjo olandai – jiems už 1 kWh teko pakloti vidutiniškai 10 eurų, italams ir ispanams – apie 9 eurus, praneša „Eurostat“.

Brango elektra

Ir nors kritusios dujų kainos iškėlė Lietuvą į pigiausiai dujas perkančių šalių sąrašo viršūnę, elektra pernai vis vien brango – maždaug 5 proc.

Didžiausią elektros kainų kritimą patyrė Olandijos, Kipro ir Švedijos namų ūkiai – Olandijoje elektros kaina sumažėjo daugiau nei trečdaliu, Kipre – daugmaž ketvirtadaliu, o Švedijoje – apie 17 proc.

REKLAMA

Visgi mažiausias elektros kainas išlaikė Bulgarija – čia gyventojai už 100 kWh mokėjo 9,8 euro, Vengrijoje – 10,1 euro, vienos žemiausių jos buvo ir Estijoje – 12,9 euro už 100 kWh.

Tuo metu pas kaimynus – Lenkijoje – elektra brango daugmaž dešimtadaliu, panašiai kaip ir Liuksemburge. Augimas buvo pastebėtas ir Slovakijoje – čia elektros kaina ūgtelėjo daugmaž 9 proc.

Tačiau brangiausiai praėjusių metų antroje pusėje elektra atsiėjo Vokietijos gyventojams – čia už 100 kWh buvo mokama 30,1 euro. Nemažai teko pakloti ir danams – 28,2 eurus už 100 kWh, tuo metu belgams elektros energija atsiėjo 27 eurus už 100 kWh, praneša „Eurostat“.


Rašyti komentarą...
t
taigi
2021-05-01 09:28:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
ar nepapyle nesamoniu ?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų