naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Premjerė Ingrida Šimonytė pasveikino Liz Truss tapus naująja Jungtinės Karalystės (JK) ministre pirmininke.

Premjerė Ingrida Šimonytė pasveikino Liz Truss tapus naująja Jungtinės Karalystės (JK) ministre pirmininke.

REKLAMA

„Priimkite nuoširdžiausius sveikinimus tapus Jungtinės Karalystės ministre pirmininke. Lietuvai didelė garbė vadinti Jungtinę Karalystę artima drauge ir strategine partnere“, – sakoma pirmadienį paskelbtame premjerės sveikinime.

I. Šimonytė pažymi labai vertinanti Jungtinės Karalystės indėlį į NATO rytinio flango saugumą ir „išskirtinę lyderystę palaikant Ukrainą kovoje su brutalia Rusijos agresija“.

„Ukrainai ir toliau didvyriškai kovojant už savo laisvę ir pasaulinę saugumo tvarką, mūsų vienybė ir vieninga parama yra būtinos sąlygos, siekiant atlaikyti ir sustabdyti Rusijos agresiją ir neleidžiant pasaulio bendruomenei priprasti prie karo liepsnų Europoje“, – Vyriausybės paskelbtame sveikinime cituojama I. Šimonytė.

L. Truss su naujomis pareigomis tviteryje pasveikino ir užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis. Jis sakė, kad buvo malonu su ja dirbti užsienio reikalų kabinete telkiant paramą Ukrainai ir tikisi dar gilesnio bendradarbiavimo ateityje.

REKLAMA

„Lietuva pasirengusi jus sutikti!“ – sako G. Landsbergis.

Valdančiosios JK Konservatorių partijos balsavimo rezultatai rodo, kad naująja premjere taps užsienio reikalų sekretorė L. Truss, pirmadienį skelbia britų transliuotojas BBC.

L. Truss antradienį pakeis Borisą Johnsoną (Borisą Džonsoną) prie Konservatorių partijos bei vyriausybės vairo ir perims vadovavimą šaliai, jai grumiantis su aštrėjančia pragyvenimo išlaidų krize.

L. Truss taps trečiąja JK ministre pirmininke po Theresos May ir Margaret Thatcher.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų