REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jungtinėje Karalystėje penktadienį baigėsi Konservatorių partijos lyderio rinkimai, o nugalėtoja, kaip prognozuojama, kitą savaitę bus paskelbta favoritė užsienio reikalų sekretorė Liz Truss.

Jungtinėje Karalystėje penktadienį baigėsi Konservatorių partijos lyderio rinkimai, o nugalėtoja, kaip prognozuojama, kitą savaitę bus paskelbta favoritė užsienio reikalų sekretorė Liz Truss.

REKLAMA

Naujasis partijos lyderis automatiškai pakeis ir vasarį atsistatydinusį ministrą pirmininką Borisą Johnsoną.

Torių partijos narių balsavimas, vykęs internetu ir paštu baigėsi 17.00 val. vietos (19 val. Lietuvos) laiku 16.00 val. Lietuvos laiku) po du mėnesius trukusių įtemptų lenktynių. Jų metu du paskutiniai pretendentai keliavo po šalį, dalyvavo rinkimų kampanijos renginiuose ir televizijos debatuose.

Antrojo turo, kuriame D. Truss varžėsi su buvusiu finansų ministru Rishi Sunaku, rezultatai bus paskelbti pirmadienį 12.30 val. vietos (14 val. Lietuvos) laiku, o kitą dieną B. Johnsonas oficialiai įteiks atsistatydinimo pareiškimą karalienei Elizabeth II.

REKLAMA
REKLAMA

Konservatorių partijos pirmininkas Andrew Stephensonas padėkojo abiem kandidatams už dalyvavimą.

„Žinau, kad mūsų partija yra pasirengusi susitelkti aplink naują lyderį ir spręsti iššūkius, su kuriais susiduriame kaip šalis“, – pasibaigus rinkimams sakė A. Stepehnsonas.

REKLAMA

Balsavimas, kuriame dalyvavo apie 200 tūkst. Konservatorių partijos narių, prasidėjo rugpjūčio pradžioje – praėjus mėnesiui po to, kai B. Johnsonas paskelbė apie savo atsistatydinimą. Tokį sprendimą jis priėmė po virtinės skandalų ir daugelio ministrų pasitraukimo iš jo kabineto.

Prieš galutinį balsavimą paskelbtos partijos narių apklausos rodo, kad palaikymas L. Truss yra gerokai didesnis nei R. Sunakui.

Tačiau nugalėtojo laukia itin trumpas politinis medaus mėnuo, kol po susitikimo su karaliene jos Škotijos dvare jis grįš į Dauningo gatvę.

REKLAMA
REKLAMA

Jungtinę Karalystę krečia pragyvenimo išlaidų krizė, didžiausia per kelias kartas  – infliacija siekia dviženklį skaičių, o dėl Rusijos karo Ukrainoje pašoko energijos išteklių kainos.

Po kelis mėnesius trukusių skandalų torių parlamentarai nusigręžė nuo savo „Brexito“ didvyrio B. Johnsono, atsisukdami ne į L. Truss, o į R. Sunaką kaip labiau rinkėjams patiksiantį lyderį, kuris turėtų vesti juos į visuotinius rinkimus, turinčius įvykti iki 2025 metų sausio.

Tačiau partijos eiliniams nariams labiau patiko L. Truss dešiniųjų pažiūrų platforma, nors dabartinė užsienio reikalų sekretorė yra buvusi liberaldemokratė, nepritarusi išstojimui iš Europos Sąjungos per 2016 metų referendumą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų