Nors vasarą pajūryje įmonės karštligiškai ieško darbuotojų, dauguma darbdavių reikalauja dirbti po 10 valandų už minimalų atlyginimą, o kai kurie su būsimais darbuotojais šneka užsikėlę kojas ant stalo, rašo „Klaipėda“.

Kelias savaites „Klaipėdos“ žurnalistė skambino pagal darbo skelbimus, susitikdavo su darbdaviais ir siekė juos įtikinti, kad gavusi darbą puikiai susidorotų su pavestomis užduotimis.

Paskambinus pagal skelbimą balsas kitoje ragelio pusėje iš karto pasiūlo susitikti. Pirmasis žingsnis - įvertinti kandidato „prekinę išvaizdą“.

Prekybos centrų ir viešojo maitinimo įstaigų vadovai pavaldinių pritrūksta kiekvieną vasarą. Kavinėms ir parduotuvėms reikalingi pardavėjai, padavėjai, virtuvės darbuotojai.

Pardavėjos prireikė ir prekybos tinklui „Thomas Philipps“.

„Algos pas mus nėra didelės, tačiau merginos turi galimybę kartą per metus išvykti užsidirbti tinklo parduotuvėse Vokietijoje. Jos per mėnesį uždirba apie 1 200 litų“, - aiškino pokalbiui pakvietusi moteris.

Tris bandomojo laikotarpio mėnesius bendrovė pasiūlė minimalų - 600 litų atlygį. Vėliau algą žadėta kas mėnesį didinti po 50 litų.

Didesnį atlygį žadėjo nedidelės maisto parduotuvės „Prizmė“ vedėja. Pirmuosius tris mėnesius - 800 litų.

Tūkstančio litų algą pasiūlė kebabais prekiaujančio kiosko prie buvusio „Žemaitijos“ kino teatro vadovė.

REKLAMA

„Dirbti reikia stovint po dvylika valandų. Yra dieninės ir naktinės pamainos. Naktimis dirbsite viena“, - vardijo sąlygas moteris, tačiau tvankiame, kepamos mėsos garų pilname kioske išstovėti ir kelias minutes nėra lengva.

Dienraščio žurnalistė pasiryžo įtikinti baldų salono savininką, kad puikiai susidorotų su pardavėjos-konsultantės pareigomis.

Į susitikimą prekybos centre „Šilas“ Linas atėjo ne tik vasariškai apsirengęs, bet ir atsipalaidavęs.

Maždaug 35-erių vyras atsisėdo pusiau gulomis, susikėlė kojas ant kėdės ir prabilo apie savitus darbo principus, kuriais tektų vadovautis.

„Jei pamatau, kad atėjo klientas su krokodilo odos batais, baldų komplekto kainą galiu pakelti keliais tūkstančiais litų. Taigi, tą pačią prekę vienam galiu parduoti už dešimt tūkstančių, kitam - už septynis su puse. Jeigu tau pasiseks, nuo uždirbtos sumos nubyrės iki dviejų su puse procento“, - sukčiauti mokė darbdavys. Likęs uždarbis - minimali alga.

Dar gegužę Klaipėdos darbo birža užregistravo 747 laisvas darbo vietas.

Darbo biržos direktorius Andrius Adomaitis tvirtino, kad darbo vietų pasiūla gerokai viršija paklausą. Neretai siūlomas atlygis ir darbo sąlygos žeidžia žmogaus orumą.

„Tenka pripažinti, kad darbuotojai dažnai yra engiami, iš jų reikalaujama maksimalių pastangų už minimalų atlygį. Darbdaviai stebina ir savo atsainiu požiūriu į žmogų. Vienas toks „naujasis lietuvis“ susitikime su bedarbiais kojas susikėlė ant stalo ir ėmė aiškinti, ko jam reikia iš pavaldinių. Pusė žmonių tuomet paliko salę“, - pasakojo A.Adomaitis.

Siekdamas išsiaiškinti, kaip iš tiesų darbdaviai elgiasi su priimamais į darbą žmonėmis, Darbo biržos vadovas anksčiau pats bandė įsidarbinti atostogų metu. Jis įsitikino, kad daug skundų – pagrįsti, rašo „Klaipėda“.

 


Rašyti komentarą...
D
Dar pergerai
2007-06-15 10:21:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dar pergerai gyvena ziurkes. Va uzdejo mokescius, isvaziuos dar daugiau studentu i uzsieni- paziuresim ka tada darysit. PATYS ARSIT SUDUS KUOPDAMI ISPANIJOJE.
Atsakyti
0

F
Faktas
2007-06-15 10:26:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas ką nori tas sako - Lietuvoje netrūksta darbuotų, Lietuvoje trūksta darbdavių mokančių ne minimalų atlyginimą už maksimalų darbą. Taip yra vosose sferose. Laikas baigti darbdaviams verkti, bėdos slypi požiūryje į žmogų ir atlyginimus tik. Nori gauti tūkstančius % pelno, o žmogų laikyti kaip vergą.
Atsakyti
0

D
Darbo birža
2007-06-15 12:37:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Atlyginimas darbo biržoje žeidžia ten dirbančių orumą. Ar ne paradoksas, kad bedarbio pašalpa yra didesnė už darbo biržos darbuotojo atlyginimą?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (13)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų