REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gyventojų skolinimosi įpročiai tampa vis platesni. Dalis bankų specialistų nurodo, kad žmonės pinigų prašo ne tik automobiliams, bet ir jų remontui. Tiesa, perkant automobilį, susiduriama su viena didele problema. 

Gyventojų skolinimosi įpročiai tampa vis platesni. Dalis bankų specialistų nurodo, kad žmonės pinigų prašo ne tik automobiliams, bet ir jų remontui. Tiesa, perkant automobilį, susiduriama su viena didele problema. 

REKLAMA

Medicinos banko inicijuotos „Spinter tyrimų“ apklausos duomenimis, beveik kas trečias (31 proc.) šalies gyventojas skolinasi automobilio įsigijimui.

Taip pat atlikta apklausa parodė, kad dalis gyventojų neturi sukaupę pakankamo pinigų rezervo, todėl prireikus pinigų prašytų ne tik medicininės paslaugoms, bet ir transporto priemonių remontui.   

Susidomėjimas – didelis

„Swedbank“ Vartojimo paskolų ir automobilių finansavimo departamento vadovas Tomas Pulikas komentavo, kad šiemet pastebėta nauja tendencija – gyventojai vis dažniau rinkosi vartojimo paskolas, o tam įtaką galėjo daryti ir didesnis uždarbis.

„Nuo šių metų pavasario stebime gerokai išaugusį gyventojų susidomėjimą vartojimo finansavimu, įskaitant ir paskolas automobiliui. Tam įtakos turėjo geri gyventojų lūkesčiai ir augusios jų pajamos, leidžiančios planuoti brangesnius pirkinius, kuriems pasitelkiamas vartojamasis finansavimas.

REKLAMA
REKLAMA

Vertinant skirtingų paskirčių vartojimo paskolas, augo visų jų vidutinės sumos, taip pat ir paskolos automobiliui suma“, – vertino specialistas.

Pasak T. Puliko, gyventojai planuoja, kad paimtą paskolą išsimokės beveik per 5 metus.

„Remiantis „Swedbank“ šių metų trijų ketvirčių duomenimis, automobiliui įsigyti ir jam remontuoti klientai šįmet skolinasi vidutiniškai po 6,6 tūkst. eurų. Tuo pačiu laikotarpiu pernai metais (sausis – rugsėjis) vidutinė paskolos automobiliui suma sudarė 6,2 tūkst. eurų. 

REKLAMA

Gyventojams skolinantis didesnes vartojimo paskolų sumas, atitinkamai pailgėjo ir jų grąžinimo trukmė. Automobiliui besiskolinantys gyventojai suteiktą paskolą planuoja išsimokėti per maždaug 4,5 metų“, – kalbėjo banko atstovas.

Lizinginių automobilių vertė auga

Tuo metu SEB Baltijos šalių lizingo vadovas Saulius Mickus taip pat pastebi gyventojų didesnį aktyvumą skolinantis pinigus transporto priemonėms.

„Pastaruoju metu daugiau gyventojų kreipiasi dėl automobilių lizingo. Per tris šių metų ketvirčius, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, SEB bankas gyventojams suteikė 29 proc. daugiau lizingo paskolų naujiems ir naudotiems automobiliams įsigyti. Paskolų vertė padidėjo 38 procentais.

REKLAMA
REKLAMA

Kalbant apie vartojimo paskolas, apie trečdalis jų gavėjų nurodo, kad lėšas skirs automobiliui įsigyti“, – teigė jis.

Be to, gyventojai, pasak S. Mickaus šiemet renkasi įsigyti brangesnius automobilius.

„Pastaruoju metu lizingu įsigyjamų automobilių vertė auga. Naujų automobilių vertė per devynis mėnesius viršijo 29,5 tūkst. eurų ir buvo 11 proc. didesnė negu pernai tuo pačiu metu. Perkamų naudotų automobilių vertė priartėjo prie 19 tūkst. eurų – 9 proc. daugiau negu pernai. Vidutinės vartojimo paskolos dydis tuo pačiu laikotarpiu siekė 5,2 tūkst. eurų“, – teigė jis.

Susiduria su nauja problema

Nors gyventojų aktyvumas gerokai padidėjo, tačiau „Luminor“ banko vartojimo paskolų plėtros padalinio vadovė Olga Kazanavičienė pastebi, kad dabar susiduriama su nauja problema transporto priemonių rinkoje – nėra didelio automobilių pasirinkimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Šį rudenį pastebime, kad mūsų klientai aktyviau nei anksčiau kreipiasi paskolos transporto priemonei įsigyti. Iš dalies tai nulemia programos, skatinančios keisti seną automobilį į mažiau taršų.

Tačiau dabar susiduriama su nauja problema – maža rinkos pasiūla. Iš klientų dažnai girdime, kad tvarkant finansavimo reikalus, nusižiūrėtas automobilis būna parduodamas kitam asmeniui. Tad šiuo metu klientai visų pirma bando išsiaiškinti savo galimybes pasikolinti ir tik tuomet ieško pirkinio“, – teigė O. Kazanavičienė.

Tiesa, pašnekovė, vertindama duomenis, taip pat teigia, kad iš visų trijų Baltijos šalių daugiausiai transporto priemonėms gyventojai skolinasi Latvijoje.

„Vertindami visų trijų Baltijos šalių kontekstą, matome, kad didžiausia poreikis skolintis transporto priemonei įsigyti yra Latvijoje. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų