• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Praėjusią savaitę Europos Parlamentas pakeitė prekių ir paslaugų pirkimo internetu, telefonu ar paštu taisykles, kurios numato griežtesnę nei iki šiol vartotojų apsaugą.

REKLAMA
REKLAMA

Artimiausiu metu direktyvos forma paskelbtos naujos taisyklės suteiks vartotojams daugiau teisių, ir kartu pasitikėjimo, sudarant elektronines įsigijimo sutartis su pardavėjais, esančiais kitose Europos Sąjungos šalyse. Šių ir kitų taisyklių įgyvendinimui dar šiemet bus iš esmės atnaujinti vartotojų apsaugą reguliuojantys ES teisės aktai.

REKLAMA

„Šios naujovės dar labiau suvienodins vartotojų apsaugą visoje Europos Sąjungoje. Pirkėjas įgis kur kas daugiau teisių ir bus užtikrinta geresnė jų apsauga. Taip pat šie pakeitimai įtakos pirkimų internetu skaidrumą, o tai turėtų skatinti ir skaidresnę dalyvių konkurenciją, ir elektroninės prekybos ES augimą“, – sako advokatų kontoros SORAINEN teisininkas Paulius Galubickas.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak jo, vienas iš naujų taisyklių tikslų yra užpildyti ES teisės aktų paliktą spragą dėl prekių gražinimo, kai prekės įsigyjamos iš privačių asmenų bei internetinių aukcionų metu. Pagal naujas taisykles internetiniuose aukcionuose įsigytos prekės galės būti gražinamos tik tuo atveju, jei prekės bus įsigytos iš verslininko. Tačiau nebus galima grąžinti muzikinių įrašų, kino filmų, kompiuterinių programų ar kai kurių kitų prekių, kurių sandoris bus laikomas baigtu nuo prekės siuntimo pradžios.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Neretas vartotojas nusivilia ir vėluojančiu prekių pristatymu, jei jis užtrunka ilgiau nei buvo skelbta. Šiuo metu vartotojo teisės dėl tokio vėlavimo beveik neginamos“, – sako SORAINEN teisininkas.

Taip pat taisyklių pakeitimai numato, kad pirkėjui turės būti visiškai aišku, iš ko ir ką konkrečiai jis perka bei kiek tiksliai kainuos jo užsakymas: internetinėje parduotuvėje turės būti aiškiai nurodoma pardavėjo tapatybė bei kontaktiniai duomenys, sudaryta galimybė pirkėjui peržiūrėti ir patvirtinti visą užsakymo kainą dar prieš pirkimo sutarties patvirtinimą. Pasak P. Galubicko, tai turėtų užkirsti kelią paslėptiems mokesčiams, apie kuriuos pirkėjai kartais nė  nenutuokia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų