• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Europos Sąjunga ir Tarptautinis valiutos fondas (TVF) atidėjo iki spalio sprendimą dėl eilinės paskolos dalies skyrimo Graikijai. Apie tai penktadienį Lenkijoje pranešė euro grupės, jungiančios euro zonos finansų ministrus, pirmininkas, Liuksemburgo premjeras Jeanas Claude Junckeris, praneša AP.

REKLAMA
REKLAMA

Penktadienį Vroclave prasidėjo euro zonos šalių finansų ministrų ir centrinių bankų vadovų posėdis, skirtas tolesnėms priemonėms kovoje su skolų krize.

REKLAMA

Anksčiau tikėtasi, kad ES ir TVF priims sprendimą dėl kitos paskolos dalies skyrimo Graikijai iki rugsėjo. Tačiau šio mėnesio pradžioje ES ir TVF inspektoriai, kontroliuojantys Graikijos biudžeto deficito mažinimo programos ir ekonomikos restruktūrizavimo eigą, išvyko iš Atėnų nepriėmę jokio sprendimo, o vietos žiniasklaida rašė, kad tarptautiniai kreditoriai nepatenkinti, kaip vykdomi šalies biudžeto deficito mažinimo įsipareigojimai.

REKLAMA
REKLAMA

Graikijos finansų ministerija jau perspėjo, kad lėšų ižde liko iki spalio vidurio. Be kitos paramos dalies Atėnams pagal ES –TVF programą šalies bankrotas beveik neišvengiamas.

ES, TVF ir Europos centrinis bankas turi pritarti naujos 8 mlrd. eurų paramos dalies šaliai skyrimui. Euro zonos lyderiai liepos pabaigoje susitarė dėl naujos Graikijos gelbėjimo programos. ES ir Tarptautinis valiutos fondas susitarė skirti Graikijai dar 109 mlrd. eurų finansinės paramos paketą.

Preliminariais vertinimais, Graikijos BVP šiais metais sumažės 4,5 proc., kai tuo tarpu praėjusiais metais jis smuko 4,4 proc. Be to, jau dabar yra pagrindo teigti, kad šalies biudžeto deficitas 2011 metais bus didesnis už prognozuojamą 7,6 proc. BVP rodiklį. Praėjusiais metais Graikijos biudžeto deficitas sudarė 10,5 proc., o valstybės skola – 142,8 proc. BVP.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų