• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Europos teisingumo teismo generalinė advokatė ketvirtadienį paskelbs ilgai lauktą išvadą dėl ginčijamos 2,4 mlrd. eurų dydžio baudos, kurią Briuselis skyrė bendrovei „Google“ dėl veiksmų, kuriais ribojama konkurencija.

Europos teisingumo teismo generalinė advokatė ketvirtadienį paskelbs ilgai lauktą išvadą dėl ginčijamos 2,4 mlrd. eurų dydžio baudos, kurią Briuselis skyrė bendrovei „Google“ dėl veiksmų, kuriais ribojama konkurencija.

REKLAMA

Nors tokios išvados nėra įpareigojančios, jos vis vien yra svarbios, o ES teismai neretai jomis vadovaujasi, priimdami savo sprendimus.

Šiuo atveju išvada bus pateikta bendrovės „Google“ teisinėje kovoje, siekiant panaikinti sprendimą, kuriuo Europos Komisija 2017 m. skyrė jai baudą.

Komisija nustatė, kad „Google“ piktnaudžiavo dominuojančia padėtimi ir savo populiariojoje paieškos sistemoje pirmenybę skyrė nuosavai paslaugai „Google Shopping“.

JAV technologijų milžinei „Alphabet“ priklausanti „Google“ buvo priversta pakeisti paieškos rezultatų rodymo praktiką.

REKLAMA
REKLAMA

Tuomet tai buvo rekordinio dydžio bauda. Tačiau ji nublanko prieš 4,3 mlrd. eurų dydžio baudą, kurią Briuselis 2018 m. bendrovei „Google“ skyrė už tai, kad ji išmaniuosiuose telefonuose su operacine sistema „Android“ diegė apribojimų, kad paskatintų savo internetinės paieškos verslą.

REKLAMA

Pirmąjį ginčo byloje dėl paslaugos „Google Shopping“ raundą „Google“ pralaimėjo – 2021 m. ES generalinis teismas paliko galioti Komisijos išvadas ir sprendimą dėl baudos.

Po to „Google“ pateikė apeliaciją aukštesniosios instancijos ES teisingumo teismui, teigdama, kad Briuselis bando perlenkti lazdą ir nesupranta, kaip veikia konkurencija tarp įmonių.

Generalinė advokatė Juliane Kokott savo išvadą turėtų pristatyti 8.30 val. Grinvičo laiku.

Teismo sprendimas – po kelių mėnesių

Tačiau Liuksemburgo teismas savo sprendimą šioje byloje turėtų priimti tik po kelių mėnesių. Jis gali nuspręsti palikti galioti arba panaikinti visą žemesniosios instancijos teismo sprendimą ar jo dalį.

REKLAMA
REKLAMA

Europos Komisija pastaraisiais metais baudas skyrė keletui didžiųjų JAV technologijų įmonių, siekdama sureguliuoti internetines paslaugas ir geriau apsaugoti Europos vartotojus ir firmas.

Pernai ES buvo priimtas skaitmeninių paslaugų įstatymas ir skaitmeninių rinkų įstatymas, kuriuose numatyta griežtų priemonių, susijusių su neteisėtai internete platinama medžiaga bei naujų apribojimų internetinėms milžinėms.

Kol kas nuo Europos Komisijos antimonopolinių patikrų labiausiai nukentėjo „Google“, kuriai iš viso skirta net aštuonis milijardus eurų siekiančių baudų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu jos atžvilgiu atliekamas dar vienas Briuselio 2021 m. pradėtas tyrimas, kurio tikslas – išsiaiškinti, ar ji nepiktnaudžiavo savo padėtimi savo pačios internetinės reklamos rodymo technologijų naudai – be kita ko, ir platformoje „YouTube“.

Priklausomai nuo tyrimo rezultatų, bendrovei „Google“ gali būti skirta dar viena didžiulė bauda bei galėtų tekti pakeisti savo naudojamą praktiką.

Trečiuoju praėjusių metų ketvirčiu „Alphabet“ gavo 76,7 mlrd. JAV dolerių pajamų, didžiąją jų dalį – iš reklamos, ir uždirbo 19,7 mlrd. JAV dolerių pelno.

2022 m. technologijų milžinės metinis pelnas siekė 282,2 mlrd. JAV dolerių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų