• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Premjeras Gintautas Paluckas teigia, kad daugiau nei prieš dešimtmetį vystyti aplikaciją žvejams jį pakvietė verslininkas Darijus Vilčinskas, iš šio verslo jis negavęs jokios naudos.

Premjeras Gintautas Paluckas teigia, kad daugiau nei prieš dešimtmetį vystyti aplikaciją žvejams jį pakvietė verslininkas Darijus Vilčinskas, iš šio verslo jis negavęs jokios naudos.

REKLAMA

„Buvau pakviestas įgyvendinti gražią idėją, tai yra sukurti batimetrinių žemėlapių nuomos sistemą, mane pakvietė Darijus Vilčinskas įgyvendinti šį projektą“, – pirmadienį Seime žurnalistams sakė Vyriausybės vadovas.

D. Vilčinską jis vadino savo draugu jau 15 metų.

Socialdemokratų lyderis teigė, kad verslo planas – sukurti ežerų dugnų topografijos projektą „MyLakeMap“ ir aplikaciją žvejams, kad jie žinotų žuvingas vietas – nepavyko.

REKLAMA
REKLAMA

„Vartotojai už juos nenorėjo mokėti ir iš esmės verslo planas baigėsi bankrotu“, – sakė G. Paluckas.

REKLAMA

„Iš UAB „Sagerta“ nesu gavęs jokios naudos, jokia forma, nei aš, nei mano artimieji, išskyrus minimalų darbo užmokestį vadovavimo laikotarpiu“, – pabrėžė jis.

Sekmadienį paskelbtas „Laisvės TV“ ir Tiriamosios žurnalistikos centro „Siena“ tyrimas kelia klausimus dėl daugiau nei dešimtmečio senumo G. Palucko verslo gautų paskolų.

Teigiama, kad žemėlapius ir aplikaciją žvejams nuo 2013 metų vysčiusiai G. Palucko bendrovei „Sagerta“ įmonė „Uni Trading“ suteikė apie 180 tūkst. eurų paskolų, tačiau kam ši įmonė priklausė ir kas ją valdė, nustatyti nepavyko. To tvirtino nežiną nei G. Paluckas, nei D. Vilčinskas, nors pastarasis, kaip rodo Registrų centro dokumentai, kurį laiką atstovavo „Uni Trading“ interesams.

REKLAMA
REKLAMA

„Tai yra spekuliacijos, kas, su kuo susijęs, aš nežinau ir negaliu žinoti. Investuotojas ir paskolos davėjas „Uni Trading“, tuo metu atstovaujamas Darijaus Vilčinsko, man jokių abejonių tikrai nekėlė. Todėl papildomi klausimai, kas yra kažkokie naudos gilesni gavėjai arba net sąsajos su sankcionuotais asmenimis iš Baltarusijos, yra tiesiog laužimas iš piršto“, – pirmadienį aiškino G. Paluckas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, normalu, kad pinigus išleidus pagal paskirtį ir projektui nepasiteisinus, paskolos nėra grąžinamos.

„Jeigu yra iš ko grąžinti paskolas, tai yra paskolų grąžinimas ir projekto tęsimas. Šiuo atveju, kaip ir minėjau, deja, komercinės sėkmės projektas nesusilaukė“, – teigė premjeras.

Jis tvirtino tuo metu brangų būstą įsigijęs už skolintas lėšas, kurios deklaruotos.

Sekmadienį paskelbtas „Laisvės TV“ ir Tiriamosios žurnalistikos centro „Siena“ tyrimas kelia klausimus dėl daugiau nei dešimtmečio senumo G. Palucko verslo, gautų paskolų ir ryšių su verslininku D. Vilčinsku.

REKLAMA

Tyrimas rodo, kad 2013 metais G. Paluckas įsigijo neseniai įsteigtą bendrovę „Sagerta“ ir jai vadovavo. Ši vystė ežerų dugnų topografijos projektą „MyLakeMap“.

Anot tyrimo, verslas nebuvo sėkmingas, 2013–2017 metais įmonei suteikta 180 tūkst. eurų paskolų, kurios nebuvo grąžintos. Teigiama, kad paskolas teikė įmonė „Uni Trading“.

Anot D. Vilčinsko, minėta įmonė iš tikrųjų „Sagertos“ akcininke buvo nuo pirmų šios veiklos savaičių, bet dėl žmogiškosios klaidos tai nebuvo registruota Registrų centre.

REKLAMA

Anot tyrimo, G. Palucką ir D. Vilčinską siejo ir kiti ryšiai – 2012 metais politikas iš D. Vilčinsko vadovaujamos įmonės „Verslo investicijų projektų centras“ įsigijo 127 kvadratinių metrų naujos statybos apartamentus sostinės Trinapolio gatvėje.

Registrų centro „Sienai“ pateiktais duomenimis, sandorio vertė siekė 223 tūkst. eurų. Tiek D. Vilčinskas, tiek G. Paluckas tvirtino, kad būstas pirktas už teisėtas lėšas ir gavus banko kreditą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Be to, 2018 metų vasarą, G. Paluckui galutinai pasitraukus iš „Sagertos“ akcininkų ir einant sostinės vicemero pareigas, miesto taryba nutarė už beveik 6 mln. eurų iš su D. Vilčinsku susijusios įmonės „VIPC Vilnius“ visuomenės reikmėms perimti sudegusius Profsąjungų rūmus. Dabar jų vietoje statoma Nacionalinė koncertų salė.

G. Palucko teigimu, tuomet jis neprivalėjo nusišalinti nuo sprendimo priėmimo, nes „nuo 2016 metų ponas Vilčinskas niekaip nevaldė Profsąjungų rūmų.

REKLAMA

„Aš tikrai nematau jokios priežasties nusišalinti nuo minėto sprendimo priėmimo“, – pabrėžė politikas.

Gegužės pabaigoje „Siena“ ir „Laisvės TV“ pranešė, kad G. Paluckui iš dalies priklausanti baterijų sistemas planuojanti gaminti įmonė „Garnis“ gavo 200 tūkst. eurų paskolą lengvatinėmis palūkanomis iš nacionalinio plėtros banko ILTE.

REKLAMA

Teisėsauga tiria, ar ši paskola gauta pagrįstai, ar jos lėšos naudojamos pagal paskirtį.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija aiškinasi, ar G. Paluckas nesupainiojo viešųjų ir privačių interesų, kai premjeras priiminėjo su nacionaliniu plėtros banku ILTE susijusius sprendimus, nors „Garnis“ iš jo yra gavęs paskolą.

Premjeras sako kasdienėje „Garnio“ veikloje nedalyvaujantis ir interesų nepainiojęs.

REKLAMA
SUKČIAU, dink tu iš šio posto.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų