• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ko gero, gyvenimo kokybė yra vienas esmingiausių dalykų, kurie rūpi žmonėms. Kiekvienais metais įvairios organizacijos remiasi keliais svarbiausiais kriterijais ir sukuria sąrašą šalių, kuriose gyvenimo kokybė yra geriausia.

16

Ko gero, gyvenimo kokybė yra vienas esmingiausių dalykų, kurie rūpi žmonėms. Kiekvienais metais įvairios organizacijos remiasi keliais svarbiausiais kriterijais ir sukuria sąrašą šalių, kuriose gyvenimo kokybė yra geriausia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Atrodytų, tikra svajonė. Belieka tik žvilgtelėti, kas atsidūrė konsultavimo firmos MERCER sudarytame šalių sąraše. Deja, Lietuvos jame nėra, tačiau galime rasti nemažą dalį Europos šalių ir miestų.

REKLAMA

Pradiniame sąraše buvo 450 miestai, tačiau laimingųjų sąraše atsidūrė vos 23 valstybės. Buvo remiamasi tokiais kriterijais: politinė ir ekonominė aplinka, bankų paslaugos, socialinė bei kultūrinė aplinka, sveikatos apsaugos duomenys, taip pat buvo atsižvelgta ir į švietimą: mokyklas, gimnazijas, universitetus. Dar pora kriterijų: viešasis transportas, susisiekimas, kaip plėtojami viešieji ryšiai.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip atrodo pirmasis šalių dešimtukas?

Pirmoje vietoje atsidūrė Austrija.

Portale businessinsider.com rašoma, kad Austrija viena iš dvylikos turtingiausių pasaulio šalių pagal BVP (Bendrasis vidaus produktas) ir turi aukštus gyvenimo standartus. Be to, jos darbo jėga labai stipri. Šalia labai išvystytos pramonės, tarptautinis turizmas yra svarbiausia valstybės ekonomikos dalis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Antroje vietoje atsidūrė Šveicarija.

Šalis, garsėjanti stipria ekonomika ir neprilygstamu kraštovaizdžiu. Šveicarija - kalnuota šalis, esanti Vakarų Europoje. Kiekvienais metais ją aplanko keletas milijonų turistų.Tai yra viena iš įdomiausių užsienio valstybių piliečiams. Šveicarijos sostinėje Berne labai gražiai išsilaikęs viduramžių miesto centras.

REKLAMA

Trečioje vietoje atsidūrė Naujoji Zelandija.

Ši valstybė labiausiai garsėja dėl žmonių saugumo jausmo. Naujoji Zelandija yra moderni, aukšto ekonominio išsivystymo kapitalistinė valstybė. Didelę BVP dalį sudaro pajamos iš žemės ūkio produkcijos. Veisiamos avys, galvijai, kiaulės. Auginami kviečiai, avižos, (kiviai, citrusiniai) ir kiti vaisiai. Žvejyba. Išgaunamos gamtinės dujos, geležis, varis, švinas, cinkas, akmens ir rusvosios anglys, auksas. Maisto, lengvoji (ypač vilnos), mašinų, medienos apdirbimo, metalurgijos, chemijos, celiuliozės pramonė. Elektros energija gaminama hidroelektrinėse, geoterminėse elektrinėse.

REKLAMA

Ketvirtoje vietoje – Vokietija.

Vokietijos ekonomika yra didžiausia Europoje ir ketvirta pagal nominalųjį BVP pasaulyje. Pastaruoju metu Vokietijos ekonomika dinamiškumu nepasižymi, yra priklausoma nuo galimų išorės sukrėtimų ir vidinių struktūrinių problemų. 2008 m. BVP sudarė 2 918 mlrd. eurų Itin išplėtota pramonė. Pagrindinės ūkio šakos – chemijos pramonė, metalurgija, mašinų ir automobilių gamyba. Gaminamos elektronikos prekės, kompiuteriai, įrankiai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Penktoji vieta teko Kanadai.

Šiandien Kanada savo rinka artimai primena JAV, t. y. orientuota ekonomine sistema, gamybos struktūra ir aukštu pragyvenimo lygiu.2009 m. vasario mėn., Kanados nacionalinis bedarbystės lygis buvo 7,77 %. Provincialūs nedarbo rodikliai keičiasi nuo žemo – 3,6 % Albertos provincijoje iki aukšto – 14,6 % Niūfaundlendo ir Labradoro provincijose. Pagal pasaulio didžiausių kompanijų Forbes Global 2000 sąrašą, 2008 metais Kanada sąraše turėjo 69 kompanijas, taip užimdama 5-ąją vietą šalia Prancūzijos. Taip pat 2008 metais Kanados visa vyriausybės įsiskolinimo našta yra žemiausia tarp G8 valstybių.

REKLAMA

Šeštoji vieta skirta Miunchenui (vėlgi Vokietija).

Miunchene įsikūrusios pagrindinės koncernų BMW, Allianz, MAN, Siemens, Linde būstinės. Svarbiausios mieste pramonės šakos – elektronikos ir elektrotechnikos, mašinų ir transporto priemonių, tiksliųjų ir optinių prietaisų gamyba. Miunchene taip pat veikia poligrafijos, maisto, chemijos, tekstilės, aviacijos, telekomunikacijų technikos pramonės įmonės. Tarptautinis kongresų ir parodų centras.

REKLAMA

Septintoji vieta atiteko Frankfurtui.

Dauguma Frankfurte gyvenančių imigrantų yra iš Turkijos, Jugoslavijos ar Italijos. Frankfurte gyvena apie 175 skirtingų tautybių žmonių. Frankfurte gyvena daugiau nei 700.000 žmonių, dienos metu jame būna daugiau nei 1.000.000 žmonių, kadangi daug jų suvažiuoja iš aplinkinių miestelių darbui.

Aštuntoji vieta atiteko Ženevos miestui.

Ženeva – antrasis pagal dydį Šveicarijos miestas, Ženevos kantono sostinė. Miestas įsikūręs ten, kur Ronos upė išteka iš Ženevos ežero.

Devintoje vietoje – Kopenhaga (Danija)

Dešimtoji vieta atiteko Sidnėjui (Australija).

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų