Balandį Šveicarijos frankui pakilus į dešimtmečio aukštumas dolerio bei euro atžvilgiu „Eurovizijos“ dainų konkurso gerbėjai jau įsitikino, kad jų aistra muzikai kainuos nepigiai.
„Bloomberg“ skaičiuoja, kad kaimyninių šalių gyventojams 200 frankų (213 eurų) kainuojanti naktis viešbutyje būtų bent 12 eurų pigesnė, jei renginys būtų vykęs tą pačią dieną 2024-aisias.
Nepaisant aukštų kainų, tikimasi, kad fanų skaičius ženkliai viršys 178 tūkst. miesto gyventojų skaičių, ir tikėtina, kad dalis jų apsistos ir kaimynėse Prancūzijoje ar Vokietijoje.
Šveicarija skaičiuoja, kad regionas dėl šio renginio sulauks apie 62 mln. frankų papildomų pajamų.
Bilietai iššluoti akimirksniu
Antradienio dieną oficialioje prekyboje buvo likę vos keletas bilietų į vakare vyksiantį pirmąjį pusfinalį. O jų kainos siekia nuo 245 iki 267 eurų už vieną bilietą.
Tiesa, norint sukurti fanams galimybę saugiai parduoti ir pirkti bilietus vieniems iš kitų, buvo atidaryta ir oficiali perpardavimo platforma.
Teigiama, kad ji skirta tiems atvejams, kai bilietų turėtojas negalės atvykti į vieną ar kelis pasirodymus ir nori neprarasti pinigų.
Visgi organizatoriai užkirto kelią norintiems užsidirbti ir bilietus leidžia perpardavinėti tik už jų nominalią vertę. Tai reiškia, kad norėdamas perparduoti bilietus, asmuo negali užsidirbti. Jis turi parduoti bilietus už tokią pačią kainą, už kurią nusipirko pats.

Taip dar įmanoma įsigyti keletą bilietų stovimame sektoriuje, o vieno bilieto kaina čia siekia 288 eurus.
Tuo metu situacija su ketvirtadienį vyksiančiu antruoju pusfinaliu, kuriame pasirodys ir Lietuva, – kur kas sudėtingesnė. Norintys šį pusfinalį išvysti gyvai tai dar galėtų padaryti už 288 eurus.
Šiam pusfinaliui oficialioje prekyboje visi bilietai yra išparduoti, tačiau yra keletas fanų perparduodamų bilietų stovimame sektoriuje.
Kaip ir kasmet, daugiausiai dėmesio pritraukia didysis Eurovizijos finalas, todėl visi bilietai į jį – jau išparduoti. Visgi nurodoma, kad į šį pasirodymą bilieto kaina siekė nuo 235 iki maždaug 374 eurų.
Taigi kiek fanams galėjo kainuoti apsilankyti pagrindiniuose pasirodymuose?
Su „Bloomberg“ bendravęs muzikinio konkurso fanas Tuerekas pasidalijo, kad bilietams į kelis „Eurovizijos“ pasirodymus ir kai kuriuos gerbėjų vakarėlius išleido apie 1 tūkst. eurų.
Laukia ilga kelionė
Planuojantiems paskutinės minutės kelionę iš Lietuvos į Bazelį pirmojo pusfinalio gyvai išvysti nepavyktų, kadangi tiesioginių skrydžių iš Lietuvos į šį miestą nėra (nebent kas nors skraidintų privačiu lėktuvu).
Panaršius skrydžių bilietų platformoje kiwi.com matyti, kad vienintelis variantas nusigauti į Bazelį yra skristi su vienu persėdimu. Pavyzdžiui, beveik antradienio vidurnaktį išvykus iš Kauno reikėtų skristi į Londoną, ten persėsti į kitą lėktuvą, kuris skrenda į Bazelį. Kelionė truktų apie 16 valandų.
Šeštadienį įvykus „Eurovizijos“ finalui jau kitą dieną su vienu persėdimu įmanoma sugrįžti atgal į Kauną. Pasirinkus šį kelionės namo būdą pirmiausia reikėtų skristi į Kompenhagą (Danija), o iš Danijos į Kauną. Kelionė truktų apie 10 valandų.
Nurodoma, kad tokia kelionė kainuotų 236 eurus vienam asmeniui. Tiesa, norintys su savimi turėti ne tik kuprinę, bet ir daugiau bagažo turėtų primokėti dar apie 153 eurus.
Tai reiškia, kad kelionė pirmyn atgal kainuotų apie 389 eurus asmeniui.
Norintiems Bazelį pasiekti keliomis valandomis greičiau, tai įmanoma padaryti per maždaug 12 valandų. Visa kelionės eiga išlieka tokia pati, tereikia skrydžiui iš Londono į Bazelį pasirinkti kitas avialinijas.
Tiesa, pasirinkus šį variantą už bilietus tektų pakloti apie 73 eurais daugiau (kaina 309 eurai). Taip pat daugiau reikėtų sumokėti ir už papildomą bagažą (170 eurų).
Tai reiškia, kad tokia kelionė kainuotų apie 479 eurus.
Itin patogi miesto lokacija
Atvykus į Bazelį dar būtų įmanoma rasti skirtingų nakvynės variantų.
Pigiausias yra kambarys kapsulės principo viešbutyje, kuris yra 1,5 km nutolęs nuo Bazelio centro. Čia 5 naktys dviem suaugusiems kainuotų 649 eurus (vienam asmeniui 324,5 euro).
Visgi yra ir tokių nakvynės paslaugų teikėjų, kurie paslaugas siūlo už sunkiai suvokiamas kainas. Pavyzdžiui, 2,4 km nuo Bazelio centro nutolęs 3 kambarių butas 5 naktims yra siūlomas už beveik 12 tūkst. eurų.
Šiame bute gali apsistoti 4 asmenys, tai reiškia, kad nakvynė čia vienam žmogui kainuotų apie 3 tūkst. eurų už 5 naktis.
Kadangi Bazelis yra vos keli kilometrai nuo sienų su Vokietija ir Prancūzija, nemažai fanų pasirinko apsistoti šiose šalyse, kur akivaizdžiai įmanoma sutaupyti.
Pavyzdžiui, už beveik 4 kilometrų nuo Bazelio, Prancūzijoje esantį trijų kambarių butą galima išsinuomoti už 439 eurus.
Nurodyta kaina yra dviem asmenis, tai reiškia, kad vienam žmogui už 5 naktis šiame bute reikėtų sumokėti apie 220 eurų.
Tuo metu Vokietijoje už panašią kainą įmanoma gauti tik kambarį. Apsigyventi 6,5 km nuo Bazelio nutolusioje rezidencijoje kainuotų beveik 500 eurų (247,5 euro asmeniui).
Tokios nakvynės kainos būtų tiems, kurie vyktų iš Lietuvos ir praleistų pirmąjį pusfinalį. Tuo metu žmonėms, kurie nusprendė atvykti prieš pirmąjį pusfinalį nakvynei teko skirti dar daugiau.
Gyventi ne pačiame Baselyje pasirinko ir su „Bloomberg“ bendravęs Tuerkas, kuris kartu su seserimi užsisakė kambarį netoli Bazelio esančiame Lorracho mieste Vokietijoje. Vyras atskleidė, kad jis sumokės apie 500 eurų už nakvynę.
Tuo metu kitas muzikinio konkurso fanas Janas Peteris Kernas dalijosi, kad pigesnio varianto nesirinko. Jo draugų grupė už „Airbnb“ apartamentus Bazelio senamiestyje savaitei išleis apie 2,5 tūkst. eurų, o vienam asmeniui tai kainuos apie 800 eurų.
„Apie gyvenimą už priimančiojo miesto ribų negali būti nė kalbos, juk vakarėliai tęsiasi iki 4 val. ryto“, – dalijosi 37 metų gerbėjas iš Vokietijos.
Kiek gali tekti išleisti?
Pigiausi bilietai į abu „Eurovizijos“ pusfinalius ir finalą kainuotų apie 800 eurų.
Tuo metu pigiausi skrydžių bilietai iš Kauno į Bazelį siekia 389 eurus, o norintys keliauti šiek tiek trumpiau turėtų sumokėti 479 eurus.
Asmeniui apsistoti pačiame Bazelyje pigiausiai įmanoma už 324,5 euro, Vokietijoje už 247,5 euro, o Prancūzijoje – už 220 eurų.
Tai reiškia, kad norintys išvysti „Eurovizijos“ dainų konkursą išleido bent 1,5 tūkst. eurų, neįskaičiavus papildomų išlaidų tokių, kaip transportas, maistas, gėrimai ir kt.
Tuo metu pasirinkę brangesnius renginio ir skrydžių bilietus bei apgyvendinimą už nepilną savaitę Bazelyje gali išleisti ir apie 2–3 tūkst. eurų.
Kokios kainos mieste?
Maistas ir kitos išlaidos „Eurovizijos“ gerbėjams Bazelyje taip pat kainuos kur kas brangiau nei praėjusiais metais Malmėje (Švedija).
Pavyzdžiui, greito maisto restorane „Burger King“ mėsainis ir standartinio dydžio gėrimas kainuoja apie 18,4 euro.
Tuo metu vakarienės kaina vidutinio lygio restorane gali kainuoti nuo 90 iki 130 eurų.
Kavos kainos Bazelyje siekia 4–6 eurus.
Už vienkartinį viešojo transporto bilietą Bazelyje reikėtų sumokėti apie 4–5 eurus, o visos dienos bilieto kaina siekia 10–15 eurų.
Norintiems sutaupyti rekomenduojama kuo labiau vengti pačio Bazelio ir stengtis savo išlaidas nukreipti į kaimynes Vokietiją ir Prancūziją.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!