• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos europarlamentarai įspėja, kad nacionalinio investuotojo bendrovė gali būti Briuselio „išbrokuota“. Septyni iš aštuonių antradienį Strasbūre su Lietuvos žurnalistais susitikusių europarlamentarų prognozavo, kad Europos Komisija labai kritiškai įvertins Lietuvoje išaugintą „trigalvį slibiną“, rašoma dienraštyje „Vilniaus diena“.

REKLAMA
REKLAMA

Ypač kritikuotas sprendimas į vieną bendrovę sujungti elektros energijos gamybos, tiekimo, skirstymo rinkas, nors dar prieš kelerius metus Lietuva, vykdydama ES reikalavimus, atliko priešingą veiksmą.

REKLAMA

Europarlamentaras Šarūnas Birutis atkreipė dėmesį, kad valstybinių „Lietuvos energijos“, Rytų skirstomųjų tinklų ir privačios VST sujungimas į vieną bendrovę gali prieštarauti EK planams priimti direktyvą, draudžiančią tokius veiksmus.

„Jeigu tokia direktyva bus priimta, Lietuva save gali pastatyti į kampą energetikos klausimais“, – sakė Š. Birutis.

REKLAMA
REKLAMA

Eugenijus Maldeikis tvirtino, kad ES susidomėjimas naujos atominės elektrinės statyba Lietuvoje yra labai didelis, „nes nuo to projekto sėkmės priklausys visos Europos branduolinės energetikos ateitis“.

Todėl, anot europarlamentaro, neturi būti jokių abejonių dėl projekto skaidrumo ir ne tik Lietuvos, bet ir ES teisės normų atitikimo, rašo „Vilniaus diena“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ona Juknevičienė atkreipė dėmesį, kad 2001–2002 m. Lietuvoje atliktas gamybos ir skirstymo atskyrimas buvo sėkmingas.

„Bet dabar vykdomas viso to sujungimas atgal yra neskaidrus, nes privatus investuotojas nebuvo pasirinktas konkurso būdu. VST nori pasipelnyti iš valstybės. Tai yra skandalas“, – rėžė ji.

Tik Gintaras Didžiokas buvo priešingos nuomonės nei kiti kolegos. „Lietuva turi teisę pati pasirinkti, kokia energetikos sistema yra jai patogiausia, pagal kokią formulę ta sistema bus valdoma“, – sakė jis, leisdamas suprasti, kad numatomos priimti ES direktyvos dėl elektros energijos rinkų atskyrimo negalės turėti įtakos nacionalinio investuotojo kūrimui Lietuvoje ir jo darbui.

Be to, pasak G. Didžioko, ES teisė dėl nacionalinių energetikos rinkų atskyrimo negalios Lietuvoje statomos atominės elektrinės atveju, nes ją statys kelios šalys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų