Licenciją Lietuvoje organizuoti elektros ir elektronikos atliekų tvarkymą gavo Gamintojų ir importuotojų asociacija (GIA), kuri įmonėms žada mažesnį nario mokestį nei kolegė ir konkurentė "Infobalt EPA".
GIA steigėjos yra penkios įmonės, viena kurių - aplinkos apsaugos srityje dirbanti Vilniaus bendrovė "Biosistema", antradienį rašo dienraštis "Verslo žinios".
"Dar vienos organizacijos reikėjo, nes "Infobalt EPA" tvarko tik kai kurių kategorijų elektros ir elektronikos atliekas, o mes visų kategorijų", - sakė GIA direktorius ir "Biosistemos" vadovas Audrius Puškorius. Pasak jo, GIA jau preliminariai kalbėjosi dėl narystės su maždaug 20 įmonių.
Aplinkos ministerija GIA išdavė licenciją, suteikiančią teisę organizuoti namų apyvokos elektros ir elektroniniu prietaisų, informacinių technologijų ir telekomunikacinės įrangos, taip pat vartojimo, apšvietimo įrangos, žaislų, laisvalaikio ir sporto įrangos, medicininių, stebėsenos bei kontrolės prietaisų ir automatinių daiktų išdavimo įtaisų atliekų tvarkymą.
Ekspertų vertinimu, per metus Lietuvoje susidaro 17-27 tūkst. tonų elektros ir elektronikos atliekų . Už jų surinkimą ir perdirbimą atsako šios įrangos gamintojai bei importuotojai.