Elektromobiliai padeda tapti „žalesniu“ miestu

Visame pasaulyje netyla diskusijos apie tai, kad didėjantis automobilių skaičius tampa grėsmingu faktoriumi klimato kaitos atžvilgiu. Vien Lietuvoje transporto priemonės per metus į aplinką išmeta kone 200 000 t teršalų. Ypač didžiuosiuose miestuose žmonės kasdien įkvepia didžiulius kiekius kenksmingų medžiagų – anglies monoksido, azoto oksidų, kietųjų dalelių – jau nekalbant apie tai, jog kaskart į atmosferą išmetamas ir šiltnamio efektą sukeliantis anglies dvideginis. Vienas iš sprendimų sumažinti taršą – elektromobilių naudojimas.

Neseniai Lietuvos žiniasklaidos kanaluose pasirodė žinia, kad Vilnius tampa viena iš pirmųjų Europos sostinių, kurioje gyventojai ir miesto svečiai gali pasinaudoti elektromobilių nuomos paslauga. Planuojama, kad jau greitai sostinėje atsiras kone 100 šių automobilių krovos stotelių. Toks sprendimas, pasak jo iniciatorių, yra naudingas miestui – kuo „žalesnis“ miestas, tuo jis draugiškesnis žmogui ir aplinkai bei patrauklesnis turistams.

Europos Komisija taip pat skatina elektra varomų transporto priemonių plėtros tinklą Europoje, o jos atstovai patikina, jog dabar esama elektromobilių infrastruktūra ne visose šalyse yra patraukli naudotojams, todėl elektra varomų transporto priemonių naudojimas vis dar yra prabangos reikalas. Nepaisant to, tokie sprendimai, kaip elektromobilių nuoma, skatina keisti požiūrį į automobilius – esant galimybei naudoti mažiau aplinką teršiančias transporto priemones ir siekti, jog tokio transporto eksploatavimas taptų vis dažnesnis. Numatoma, kad naudotojams bus sudarytos visos galimybės – kol elektromobilis lauks savo nuomininko, jis pasikraus.

REKLAMA

Elektromobilių nuoma leidžia išspręsti dvi pagrindines problemas – spūsčių ir CO2. Automobilių nuomos paslaugas teikiančios bendrovės investuoja į elektromobilių parkus, tikėdamos tuo, jog tai yra netolimos ateities efektyviausias miesto transportas. Vienos automobilių nuomos bendrovės direktorius Aurimas Drūtys patikina, jog investicijos į krovimo stoteles yra labai perspektyvios dėl to, kad ši paslauga yra skirta miesto gyventojams ir svečiams, kurie galės pamiršti apie rūpesčius dėl automobilio.

Tikimasi, kad po kelių metų degalais varomi automobiliai bus visai nepopuliarūs, o nuomos bendrovių parką sudarys vien elektromobiliai. Pasirinkus eksploatuoti elektromobilius, CO2 emisijos kiekis yra nulinis, kelionė tylesnė ir greitesnė, nes elektromobiliai gali važiuoti autobusų juostomis.

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius pripažįsta, kad elektromobiliai yra Vilniaus ir kitų Europos sostinių ateitis, tačiau plėtra vyksta mažais žingsniais. Vairavimo specialistai patikina, kad ir koks būtų automobilis, ne viskas priklauso nuo jo – labai daug lemia vairavimo stilius ir turimi įgūdžiai. Profesionaliai vairuojant, galima sumažinti degalų sąnaudas ir išmetamų teršalų kiekį maždaug 25 proc.


Rašyti komentarą...
R
Rimas
2015-06-03 17:34:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
jau trys metai kaip kalbame su miestų vadovais apie elektromobilius, jų ivedimą i rinką, tačiau tai tik lieka kalbomis.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų