• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Verslininkas supranta, kad perėjus pradinė verslo etapą, svarbu nesustoti ir toliau į jį investuoti, kad būtų pasiekta dar geresnių rezultatų. Ne išimtis – ir žemės ūkio verslas. Ilgainiui daugelis ūkininkų ir žemės ūkio bendrovių įsitikina, kad esamų pajėgumų nepakanka, tad būtina ūkį modernizuoti.

Verslininkas supranta, kad perėjus pradinė verslo etapą, svarbu nesustoti ir toliau į jį investuoti, kad būtų pasiekta dar geresnių rezultatų. Ne išimtis – ir žemės ūkio verslas. Ilgainiui daugelis ūkininkų ir žemės ūkio bendrovių įsitikina, kad esamų pajėgumų nepakanka, tad būtina ūkį modernizuoti.

REKLAMA

Tam gali praversti parama pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos priemonės ,,Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos sritį ,,Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“.

Kaip informavo Žemės ūkio ministerijos 2-ojo Europos Sąjungos paramos skyriaus vyriausioji specialistė Milda Jusienė, šios paramos gali kreiptis tiek ūkininkai, tiek žemės ūkio veiklą vykdantys juridiniai asmenys, jei atitinka paramos gavimo sąlygas ir reikalavimus.

Paraiškos teikimo laikotarpiu, kuris vyksta nuo šių metų lapkričio 2 d. iki gruodžio 30 d., didžiausia paramos suma projektui negali viršyti 600 tūkst. eurų.

REKLAMA
REKLAMA

Paramos intensyvumas gyvulininkystės, sodininkystės, uogininkystės ir daržininkystės sektoriuose yra 50 proc. tinkamų finansuoti išlaidų vertės, augalininkystės sektoriuje – 40 proc. Tai reiškia, kad tokiai daliai viso projekto vertės galima tikėtis paramos.

REKLAMA

„Praėjusiais metais parama pagal šią veiklos sritį teikta supaprastinta tvarka: paramos dydis projektui negalėjo viršyti 50 tūkst. eurų; nereikėjo teikti verslo plano, kaip atskiro dokumento. Verslo planas buvo integruotas į paramos paraišką.

Šis šaukimas skirtas naujų gamybinių statinių ir pastatų statybai, esamų rekonstravimui ir kapitaliniam remontui. Pareiškėjas pateiktame projekte turi įgyvendinti investicijas į statybą ir joms finansuoti prašyti paramos. Investavimas į statybą, susijęs su didesnės apimties projektų įgyvendinimu, ir paramos dydis projektui nustatytas iki 600 tūkst. eurų“, – komentavo M. Jusienė.

REKLAMA
REKLAMA

Jos teigimu, per pastaruosius kelerius metus šios paramos kreipėsi ir ją gavo keli tūkstančiai ūkininkų ir žemės ūkio bendrovių.

Ja džiaugiasi ir Šiaulių rajone Daugėlaičių kaime gyvenantis ir daržoves – daugiausia svogūnus ir morkas – auginantis ūkininkas Linas Šateika.

Su jos pagalba ūkininkas įsigijo teleskopinį krautuvą ir plūgą, kurie padeda efektyviau sandėliuoti pagamintą produkciją ir apdirbti žemę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Nuimtas morkas gabename į modernius šaldytuvus, o svogūnus – į kameras. Per metus visą surinktą produkciją išvežiojame po prekybos centrus ir kitas prekyvietes“, – pasakojo ūkininkas ir džiaugėsi, kad gavus paramą ir modernizavus ūkį daugiau laiko lieka kitiems pomėgiams.

Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos priemonės ,,Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos sričiai ,,Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“ įgyvendinti 2014–2020 m. laikotarpiu iš viso skirta 439,3 mln. eurų paramos lėšų.

REKLAMA

Iki šių merų lapkričio 11 d. paramos gavėjais patvirtinti 5458 pareiškėjai, kuriems numatyta skirti 400,3 mln. eurų paramos. Veiklos srities paramos gavėjams jau išmokėta 319,3 mln. eurų paramos lėšų.

Priemonės veiklos srities tikslinės sritys: modernizuoti ir restruktūrizuoti ūkio materialinės-techninės bazės potencialą; didinti ūkininkų pajamas iš žemės ūkio ir su juo susijusios veiklos; skatinti didesnės pridėtinės vertės žemės ūkio produktų gamybą.

REKLAMA

Priemonės veiklos srities kompleksiniai tikslai: inovacijų kūrimas, diegimas ir sklaida; aplinkos išsaugojimas ir tvari plėtra; klimato kaitos švelninimas.

Pagal sritį ,,Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“ remiama ši veikla: žemės ūkio produktų gamyba; prekinių žemės ūkio produktų, pagamintų ar išaugintų valdoje, apdorojimas (rūšiavimas, pakavimas, surinkimas ir t. t.).

Taip pat remiamas perdirbimas ir tiekimas rinkai arba pripažinto žemės ūkio kooperatyvo tik iš savo narių jų valdose pagamintų ar išaugintų žemės ūkio produktų supirkimas ir realizavimas, jų produktų perdirbimas ir iš jų pagamintų maisto ir ne maisto produktų realizavimas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų