Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Trečiadienį Vyriausybė pritarė įstatymų pataisų projektams, kuriais siūloma daugybė pakeitimų, susijusių su eismo saugumu.

Trečiadienį Vyriausybė pritarė įstatymų pataisų projektams, kuriais siūloma daugybė pakeitimų, susijusių su eismo saugumu.

REKLAMA

Projektams dar turės pritarti Seimas. Jam tai padarius, keisis dabar galiojantys saugaus eismo reikalavimai ir baudos už juos pažeidimus.

Pavyzdžiui, neapšviestame kelkraštyje arba važiuojamosios dalies pakraštyje tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui matomumą gerinančios priemonės (žibintas, liemenė, atšvaitas) būtų privalomos ne tik judančiam, bet ir stovinčiam pėsčiajam.

Vairuotojams nepasitikrinus sveikatos nustatytu periodiškumu, vairuotojo pažymėjimas būtų skelbiamas negaliojančiu. Pašalinus priežastis, vairuotojo pažymėjimas skelbiamas galiojančiu automatiškai Kelių transporto priemonių vairuotojų registre pažymint vairuotojo pažymėjimo būklę.

Taip pat nustatoma atsakomybė už transporto priemonių vairavimą nepasitikrinus sveikatos nustatytu periodiškumu ar pasibaigus vairuotojo pažymėjimo galiojimo laikui. Už tokį pažaidimą grėstų bauda nuo 30 iki 50 eurų.

REKLAMA

Projektuose numatomas reikalavimas vairuotojams, kurie vairavo būdami neblaiviais, baigti vairavimo esant neblaiviam prevencijos programą, jeigu jiems numatytas draudimas vairuoti automobilius, kuriose neįrengti antialkoholiniai variklio užraktai (alkoblokai).

Be kita ko, siūloma padidinti baudą už transporto priemonių, kurios nustatyta tvarka neįregistruotos arba be privalomosios techninės apžiūros, arba turi gedimų, dėl kurių draudžiama važiuoti, arba dėl kurių nesumokėti mokesčiai, arba kurių leidimas dalyvauti viešajame eisme sustabdytas; padangų netinkamą naudojimą; techniškai netvarkingų transporto priemonių vairavimą. Siūloma, kad už tai būtų skiriama baudą nuo 50 iki 100 eurų (dabar yra – nuo 30 iki 40 eurų).

Vyriausybė pritarė, kad būtų numatyta griežtesnė atsakomybė už chuliganišką vairavimą, kai chuliganiškai vairuoja asmuo, jau baustas už analogišką veiką. Siūloma ne tik numatyti baudą nuo 600 iki 800 eurų (neturintiems teisės vairuoti – nuo 1000 iki 1200 eurų), bet ir privalomai skirti teisių atėmimą nuo 1 metų 6 mėnesių iki 2 metų 6 mėnesių ir numatyti galimybę konfiskuoti transporto priemonę.

Už pakartotinį transporto priemonių vairavimą, kai tai daro neblaivūs arba apsvaigę nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vairuotojai, siūloma įtvirtinti adekvačias, teisiškai sureguliuotas poveikio priemones šiurkščiai ir sistemingai Kelių eismo taisykles pažeidinėjantiems asmenims – numatyti teisės vairuoti atėmimą nuo 4 iki 7 metų (galiojanti nuostata – nuo 3 iki 5 metų).

Stribam reikia vis naujesnių mašinų.tad reikia kaip tai pinigo susivairuot...
Bet už tai norim dekriminalizuoti narkotikus...
Valdziai vel bapkiu trukumas.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų