REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tyrimai rodo, kad, visuomenei senstant, o gimstamumui mažėjant, pensininkų ir dirbančiųjų santykis Jungtinėje Karalystėje (JK) tampa netvarus, rašo portalas „Euronews“.

Tyrimai rodo, kad, visuomenei senstant, o gimstamumui mažėjant, pensininkų ir dirbančiųjų santykis Jungtinėje Karalystėje (JK) tampa netvarus, rašo portalas „Euronews“.

REKLAMA

Prognozuojama, kad iki 2023 metų gyventojų skaičius šalyje išaugs 6,7 mln., o vien pensijos už 2023–2024 m. JK kainuos apie 161,9 mlrd. eurų.

Būtina laipsniškai didinti pensinį amžių

Remiantis naujausiu „Longevity Centre“ pranešimu, visiems, gimusiems JK po 1970 metų balandžio mėnesio, gali tekti dirbti iki 71 metų.

Dabartinė amžiaus riba, nuo kurios galima gauti valstybinę pensiją, yra 66 metai. Tačiau prognozuojama, kad iki 2044 metų ji padidės iki 68 metų.

Ekspertai teigia, kad laipsniškas didinimas yra būtinas, siekiant išlaikyti status quo, t. y. pastovų dirbančiųjų skaičių, tenkantį vienam valstybiniam pensininkui.

REKLAMA
REKLAMA

Pranešime nurodoma, kad, jei pensininkų skaičius, lyginant su dirbančiaisiais, didės, tikėtina, trūks darbuotojų. Dėl to bus vis sunkau patenkinti didėjančią vartotojų paklausą.

REKLAMA

Pandemija ir pagerino, ir pablogino situaciją

Dėl ilgos gyvenimo trukmės ir mažėjančio gimstamumo JK darbo jėgos skirtumai yra aktualesnė problema nei mažiau išsivysčiusiose šalyse.

Pandemija, padidėjęs mirtingumas ir taupymo metai JK laikinai sumažino spaudimą pensijų biudžetams.

Kita vertus, dėl COVID–19 pandemijos atsirado neveiklumo laikotarpių, kurie sumažino vyresnio amžiaus piliečių motyvaciją grįžti į darbo rinką po karantino.

„Longevity Centre“ taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad daug JK darbuotojų iš darbo išeina anksčiau laiko dėl sveikatos sutrikimų, kurių galima išvengti.

REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu tik 50 proc. suaugusiųjų iki 70 metų amžiaus Anglijoje ir Velse yra neįgalūs, tačiau galintys dirbti.

Todėl, anot „Longevity Centre“, rūpinimasis darbuotojų sveikata, kol ji dar nepablogėjo, turėtų būti vyriausybių prioritetas.

„Politikai nebegali ignoruoti prastos sveikatos poveikio platesnei visuomenei, o taip elgdamiesi paprasčiausiai pavers platesnę su darbu ar pensijomis susijusią politiką neveiksminga", – rašoma ataskaitoje.  

Pensijoms išleidžiami milijardai

Praėjusią savaitę „Office for National Statistics“ (liet. Nacionalinio statistikos biuro) paskelbti duomenys parodė prognozes, kad JK gyventojų skaičius išaugs nuo maždaug 67 mln. 2021 metų viduryje iki 73,7 mln. 2036 metų viduryje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tikimasi, kad 2023–2024 m. JK išlaidos pensininkų pašalpoms kainuos 138 mlrd. svarų sterlingų (161,9 mlrd. eurų).

Iš jų 125 mlrd. svarų sterlingų (146,6 mlrd. eurų) bus išleista valstybinėms pensijoms, dalis lėšų bus skirta būsto pašalpai pensininkams ir pensijų kreditui mažas pajamas gaunantiems asmenims.

Žiūrėkit...lietuvoje ateity pensininkų iš viso nebus,nieks nesulauks pensijinio amžiaus,nes jau dabar 65 tai nerealu..niekas neturi sveikatos gerovės valstybėje
Kai istratina i visas puses zmoniu kauptus pinigus,kai sodra statos rumus ir perka brangiausias masina kai zmones jau turi dirbt iki65 turi po 43 45 darbo stazo metus ir kitas nei 500 negauna,vis pasirodo uzsakomi straipsniai kad dar nepabaiga begsim pirma europinio traukinio ir pradtumsim pensijini iki kokiu72,cia vistiek nieks riausiu nekels ne orancuzija o eu parlamento ponai bus labai patenkinti lietuvos valdzia ir dar kai kuriuo isidarbins pasnaust ir gaut didziules algas
buit geri istrinkit sita strapsni kol musu politikai neperskaite nes musiskiai nores pirmi buti pakelti
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų