• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvių fizinė ir psichinė sveikata nėra pati geriausia. Ją reikia gerinti ilginant įprastas darbuotojų kasmetines atostogas, kurios suteikiamos kiekvienais metais.

Lietuvių fizinė ir psichinė sveikata nėra pati geriausia. Ją reikia gerinti ilginant įprastas darbuotojų kasmetines atostogas, kurios suteikiamos kiekvienais metais.

REKLAMA

Taip yra įsitikinusi Seimo narių grupė, antradienį oficialiai registravusi Darbo kodekso pataisas, kuriomis siūloma darbuotojams suteikti daugiau atostogų. Tai yra jas pailginti dviem dienomis.

Prasta sveikata ir per trumpos atostogos?

Pataisų aiškinamajame rašte parlamentarai taip aiškina, kas padeda gerinti fizinę ir psichinę sveikatą:

„Viena iš priemonių yra kasmetinės atostogos, skirtos nepertraukiamam poilsiui ir darbingumo atkūrimui laisvu nuo darbo laiku, kurio metu darbuotojas ilsisi ir dėl vykdytos darbinės veiklos susigrąžina prarastas jėgas.“

Anot Seimo narių, vykdydamas iš darbo sutarties kylančias pareigas ir atlikdamas darbinę veiklą asmuo palaipsniui pavargsta ir jo fizinė bei protinė būklė tampa prastesnė.

REKLAMA
REKLAMA

„Laikui bėgant, nepertraukiamas darbuotojo darbas kelia vis didesnę grėsmę darbuotojo saugai ir sveikatai. Nors dalis darbuotojų gali atostogauti ilgiau, specialistai pastebi – kasmetinės atostogos Lietuvoje yra per trumpos, o tai gali turėti ir ilgalaikių pasekmių.

REKLAMA

Šiuolaikinėje visuomenėje daugelis žmonių būna taip pasinėrę į darbus, kad nebemoka atsipalaiduoti ir pailsėti. Nykstanti riba tarp darbo ir poilsio laiko paskatino imtis priemonių. Kaip vienas iš sprendimų, užkertančių kelią darbuotojų pervargimui, siūlomas kasmetinių atostogų ilginimas“, – nurodo politikai.

Jie skaičiuoja, kad kasmetinių atostogų trukmė Lietuvoje yra mažiausia, kokia tik gali būti pagal Europos Sąjungos (ES) reikalavimus. Esą kitos vakarų šalys (Austrija, Danija, Prancūzija, Suomija, Švedija) turi nuo 25 iki 35 darbo dienų kasmetines atostogas.

REKLAMA
REKLAMA

„Psichologiniai tyrimai rodo, kad per pirmąsias atostogų savaites mintys dar nėra atitrūkusios nuo kasdieninių darbų ir tik vėliau prasideda poilsis. Laikoma, kad darbuotojui išdirbus 11 mėnesių per metus, vienas mėnuo būtų skirtas atostogoms.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šventinės dienos neatstoja atostogų, nes tai tik momentinis poilsis. Be to, nacionalinės šventės dažnu atveju yra darbo dienos. Darbuotojai Lietuvoje dirba ilgiausiai ir yra tarp aukščiausių pozicijų visoje ES pagal išdirbtas valandas“, – įsitikinę Seimo nariai.

Kasmetines atostogas siūlo ilginti

Šiuo metu darbuotojams suteikiamos ne mažiau kaip 20 darbo dienų (jeigu dirbama 5 darbo dienas per savaitę) arba ne mažiau kaip 24 darbo dienų (jeigu dirbama 6 darbo dienas per savaitę) kasmetinės atostogos.

REKLAMA

Seimo nariai siūlo pakeisti Darbo kodekso 126 straipsnį ir įtvirtinti darbuotojams ne mažiau kaip 22 darbo dienas (jeigu dirbama 5 darbo dienas per savaitę) arba ne mažiau kaip 26 darbo dienų (jeigu dirbama 6 darbo dienas per savaitę) kasmetinės atostogos.

Darbuotojams iki 18 metų, darbuotojams, vieniems auginantiems vaiką iki 14 metų arba neįgalų vaiką iki 18 metų, ir neįgaliems darbuotojams suteikiamos 27 darbo dienų kasmetinės atostogos (jeigu dirbama 5 darbo dienas per savaitę) arba 32 darbo dienų kasmetinės atostogos (jeigu dirbama 6 darbo dienas per savaitę).

„Tikimasi, kad tai pagerins Lietuvos gyventojų sveikatos būklę ir gyvenimo kokybę. Kasmetinių atostogų prailginimas teigiamai atsilieptų ir darbuotojų darbo efektyvumui bei motyvacijai, apsaugotų darbuotojus nuo pervargimo, pagerintų fizinę bei psichologinę jų būklę“, – nurodo Seimo nariai.

buvo aišku, kad atostogų pas mus mažiau nei kitose ES šalyse. Bet kažkokdėl mūsų politikieriai ir verslo atstovai suokė, kad mes vos ne daugiausia atostogaujame :D Va kur paradoksas ir visiem buvo ok, visi tiki, net nepasitikrinę info. O realybė tokia, kad lyginant net ir su ta pačia JK jie turi geroookai daugiau laisvadienių,o dar pridėjus "banking days"... Jei šventės išpuola savaitlgalį tai laisvadieniai prasitęsia į darbo dienas. Vienu žodžiu mes jau seniai žinojom, kad mum miglą į kais pučiat sakydami, kad mes neverti ilgesnių atostogų nes "ir taip daug švenčiame". Taip tikrai nėra.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų