Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Trečiadienį prie Vyriausybės mušdami būgnus profesinių sąjungų atstovai reikalavo skubiai didinti minimalią mėnesinę algą. Šūksniais, kad vergovės ir nepagarbos nebenori, protestuotojai ir profesinės sąjungos spaudžia Vyriausybę ją kelti 30-čia eurų į rankas, tačiau ministras kalba apie trečdaliu mažesnę sumą. Tuo metu darbdaviai minimalios algos kol kas kelti išvis nenori ir prašo palaukti bent rinkimų pabaigos.

„Orus darbas – kaip oras balione. Juokaudami sakome, visi žino, kad jis yra, bet niekas nematė. Balionas simbolizuoja šiuolaikinį orų darbą. Mes nebenorime tokio oro baliono, nebenorime vergovės. Norime oraus darbo“, – sako Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė.

Profesinės sąjungos reikalauja kitąmet didinti minimalią algą 30 eurų į rankas. Tai 10 eurų daugiau nei rengiasi didinti Vyriausybė.

REKLAMA

Protesto akcijoje dalyvavę gyventojai yra įsitikinę, kad darbdaviai turėtų būti pajėgūs mokėti didesnį minimumą. Esą kiekvieną kartą prieš pakėlimą, nustatymą minimalios algos būna ta pati šneka, kad daug bankrutuos, neišgyvens.

Kiti akcijos dalyviai svarstė: jei darbdaviai gali pragyventi iš 400 eurų, tegu parodo pavyzdį, tegu su šeima pragyvena iš 400 eurų, mes tada irgi sutiksime.

Tuo metu ministras pirmininkas Saulius Skvernelis visų kortų neatskleidžia, nors būtent Vyriausybė gali priimti galutinį sprendimą dėl minimumo:

„Kad minimali alga kils, tai tikrai yra faktas, o koks bus dydis, ar maksimalus, kokio nori profesinė sąjunga, ar tas, kurį siūlo Vyriausybė, tai taškas dar nėra padėtas.“

Tuo metu socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis aiškina, kad minimali alga nustatoma pagal tam tam tikrą tvarką:

„Turime pasitvirtinę metodiką, kuri rodo, kad korektiškai lyginant su Europos vidurkiais, yra dydis, kurį siūlo vyriausybė. Jį pasiūlė Lietuvos bankas su savo metodika, kurią atnešė į trišalę tarybą ir kuria vadovaujamės pastaruosius keletą metų.“

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Andrius Romanovskis sako, kad privačiame sektoriuje darbuotojų atlyginimai mažėjo dėl Covid-19.

„Įsivertinkime skaičius ir priimkime ne emocinį sprendimą. Kampanijos metu sprendimai yra pagrįsti būgnais ir vėliavomis, o ne skaičiavimais“, – kalbėjo darbdavių atstovas.

Panašiai kalbėjo ir Danas Arlauskas, vadovaujantis Lietuvos darbdavių konfederacijai: 

„Kai kas susitrauks, kažkas atleis. Siuntėm žinią, kad reikia atsakingiau į tuos dalykus žiūrėti. Jei geriname dirbančių materialinę gerovę, turime kurti sistemą, kuri generuos pinigus.“

Kad atlyginimai, o kartu ir minimali alga toliau turi didėti, kalba ekonomistai.

Štai banko „Luminor“ vyriausiasis ekonomistas Žygimantas Mauricas ragina nesudaryti dirbtinių kliūčių atlyginimams augti ir sako, logiška, jei minimali alga kitąmet augtų bent 5 proc., kas beveik atitinka vyriausybės planą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų