Darbdaviai nebus verčiami darbuotojams per mėnesį kompensuoti darbo namuose išlaidas

Seimas nesileis į diskusiją, ar įpareigoti darbdavį su nuotoliniu būdu dirbančiais darbuotojais ne vėliau kaip per mėnesį susitarti dėl kompensacijos už namuose dirbant patiriamas išlaidas.

Už tokių Darbo kodekso pataisų svarstymą po pateikimo balsavo 46 parlamentarai, prieš – du, o susilaikė 65.    

Pataisas pristatęs Linas Jonauskas tvirtino, kad nuotolinio darbo metu darbuotojų patiriamų išlaidų kompensavimas darbdaviui yra privalomas, tačiau nėranumatytas terminas, iki kada ir kaip turėtų būti susitariama su darbuotoju. 

„Kalbu ne tik apie kompiuterių, apie darbo vietos įrengimą, kalbu ir apie elektrą, kalbu apie internetą, apie šildymą ir kitas išlaidas, kurias darbuotojas iš tikrųjų patiria savo kaštais ir jos gula ant jo pečių. (...) Darbuotojas dažnu atveju pats nenori kreiptis į darbdavį prašyti, kad jis kompensuotų patiriamas išlaidas, nes pandemijos metu daugelis darbuotojų apskritai džiaugiasi, kad turi darbą ir galimybę užsidirbti“, – tvirtino L. Jonauskas. 

Biudžeto ir finansų komiteto vadovas Mykolas Majauskas tokį įpareigojimą darbdaviui pavadino perteklinė biurokratijai: „Ar yra šiandien pagrindo manyti, kad iš tiesų čia yra problema ir darbdavys vengia kompensuoti?“

Tuo tarpu konservatorius Edmundas Pupinis siūlė nustatyti tvarką, kaip būtų su darbdavio kompensacija tais atvejais, kai ją gavęs darbuotojas susiranda kitą darbą.

„Įsigyja žmogus įrangą, jam kompensuoja, o kitą dieną parašo pareiškimą ir sako: susiradau geresnį darbą, noriu išeiti į kitą darbą“, – kalbėjo E. Pupinis.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų