Turtingiausios Britanijos moters – Anglijos karalienės ir jos šeimos išlaidos mokesčių mokėtojams kainavo 40 mln svarų (174 mln. litų), po 66 pensus kiekvienam.
Tai dviem milijonais svarų daugiau nei prieš metus. Bakingemo rūmų kasmetinis pranešimas apie dvaro išlaidas rodo, kad ir karalienės išlaidas veikia kainų augimas.
Karališkasis ūkis gan didelis: pilių, rezidencijų, 311 tarnų išlaikymas, kuro ir maisto išlaidos. Per artimiausius 10 metų būtiniems remonto darbams reikės 32 mln. svarų. Iš jų 16 – vien Vindzoro ir Bakingemo pilių stogų keitimui reikės 16 mln. svarų, 3 mln svarų – Vindzoro vandentiekio vamzdžių keitimui, 2,4 mln. – Bakingemo elektros instaliacijai.
Karalienės rūmai taupo: pernai pakeistos netaupios kaitrinės elektros lemputės, tai sumažino elektros energijos vartojimą 7,3 proc.; modernios šildymo technologijos taupo dujas; sodų laistymui ir vyno rūsių vėsinimui naudojamas vanduo iš giluminio gręžinio. Rūmams pavyko įsigyti kuro atsargų, dėl kurių kainos sutarta prieš 9 mėnesius – beveik dvigubai pigiau.
Labiausiai išaugo kelionės išlaidos – nuo 5,6 mln. svarų iki 6,2 mln svarų. Karalienė dalyvavo 440 renginių, aplankė JAV, Ugandą, Prancūziją, Belgiją ir Olandiją. Bakingemo ir Edinburgo pilyse priimta 38000 svečių.
Kelionės karališkuoju traukiniu 1 mylia (1,6 km) kainuoja 40 svarų. Pernai šiuo traukiniu keliauta 19 kartų. Pigiau skraidyti sraigtasparniu – tik 15 svarų kilometrui.
Karališkasis ūkis anaiptol nėra nuostolingas. Kai pirmą kartą 2002 metais buvo atskleistas pajamų ir išlaidų biudžetas, pajamos sudarė 135 mln. svarų, o išlaidos 35 mln. svarų.
Prieš monarchiją nusiteikusi grupė „Respublika“ mano, kad tikrosios karališkosios institucijos išlaikymo išlaidos įskaičius policijos ir armijos išlaidas tvarkos ir saugumo užtikrinimo priemonėms yra apie 150 mln. svarų. Grupė mano, kad vertėtų karalienei nustatyti fiksuotą atlyginimą, o karališkos šeimos biudžetą tvirtinti parlamente.