REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimas šią savaitę svarstys įvairius pasiūlymus dėl suskystintų naftos dujų (SND) akcizo sumažinimo, tarp jų – ir galimą kompensavimą už sausį-vasarį jau sumokėtą itin didelį mokestį, sako Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Seimas šią savaitę svarstys įvairius pasiūlymus dėl suskystintų naftos dujų (SND) akcizo sumažinimo, tarp jų – ir galimą kompensavimą už sausį-vasarį jau sumokėtą itin didelį mokestį, sako Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

REKLAMA

„Manau, kad šiandien yra geras pirmas žingsnis, koreguojami dydžiai, siūloma koreguoti dydžius, įvyks pateikimas ir tikimasi, kad per savaitę, per šią neeilinę sesiją pavyks priimti sprendimą Seimui ir tai iš dalies atlieps tai, apie ką kalbėjo ūkininkai“, – pirmadienį Seime žurnalistams sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Paklausta dėl padidinto ir nuo metų pradžios jau sumokėto akcizo kompensavimo Seimo pirmininkė sakė, kad svarstomos įvairios galimybės.

„Svarstomi įvairūs mechanizmai, ir Biudžeto finansų ir komiteto pirmininkas minėjo apie įmanomas galimybes, tai viskas čia yra komitetų rankose ir manau, kad tos diskusijos tęsis. Šiandien mes susirinkome į neeilinę sesiją, kad priimtume pateiktus Vyriausybės siūlymus, žiūrėsime, kaip jiems seksis Seime “, – kalbėjo V. Čmilytė-Nielsen.

REKLAMA
REKLAMA

Opozicinės Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ lyderis Saulius Skvernelis sako, kad Vyriausybės pateiktas pasiūlymas akcizą mažinti iki 41 euro už toną yra neargumentuotas.  

REKLAMA

„Dėl to, kad Vyriausybės pateiktas variantas niekuo neargumentuotas, o mūsų pateiktas siūlymas atitinkantis, pagal paskaičiavimo metodiką gamtinių dujų akcizui, kuris naudojamas šildymui. Tai tas pats akcizas yra, nesvarbu kokiomis dujomis tu šildaisi – ar gamtinėmis, ar naftos dujomis, tai yra paskaičiuota, atitinka centas į centą tai, kas yra su gamtinėmis dujomis“, – pirmadienį Seime žurnalistams sakė S. Skvernelis.

Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“ siūlo nustatyti 13,94 euro už toną akcizą, tačiau projektui iki šiol nėra pateikta Vyriausybės išvada.

REKLAMA
REKLAMA

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas konservatorius Mindaugas Lingė pirmadienį sakė, kad nuo šių metų itin padidintą SND akcizą būtų galima kompensuoti 2025-aisiais pusei metų atidedant išmetamo anglies dioksido (CO2) dedamąją – ji įsigaliotų ne kitų metų sausio 1-ąją, o liepos 1-ąją. 

CO2 dedamoji yra apie 36 eurai už toną. 

Prezidentas Gitanas Nausėda mano, kad nuo sausio padidintas SND akcizas turėtų būti kompensuotas ir tuomet grąžintas iki šių metų buvęs tarifas. 

Parlamentarams pirmadienį bus pateiktos Akcizų įstatymo pataisos, kuriomis Vyriausybė siūlo SND akcizą, taikomą namų šildymui, taip pat dujų balionams bei verslui, sumažinti nuo 304,1 euro iki 41 euro už toną.

Lietuvos žemės ūkio tarybos pirmininkas Ignas Hofmanas praėjusį penktadienį teigė, kad ūkininkų toks pasiūlytas netenkina. 

Aplinkos ministerija siūlė SND akcizą sumažinti iki 70,58 euro už toną. Vyriausybė tam nepritarė. 

Naujas akcizas įsigaliotų kovo 1 dieną.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų