Bankas įspėja gyventojus: siaučia sukčiai, tokių duomenų niekas neprašo

SEB bankas sulaukė pranešimų apie pastaruoju metu suaktyvėjusį sukčiavimą, kai finansiniai sukčiai bando išvilioti asmens duomenis iš žmonių, skelbimų svetainėse parduodančių naudotus daiktus.

Bankas ragina gyventojus būti itin atidžius ir primena, kad gyventojai niekam neatskleistų savo asmeninių duomenų. 

„Pastebėjome, kad finansiniai sukčiai pradėjo savo aukų dairytis skelbimų portaluose ir dažniausiai taikosi į gyventojus, parduodančius naudotus išmaniuosius prietaisus ar kitus brangesnius įrenginius. Dažniausiai sukčiai prisistato pirkėjais iš Rytų Europos šalių ir įtikina, kad dėl įvairių priežasčių negali pervesti pinigų į banko sąskaitą už norimą įsigyti daiktą.

Tada atsiunčia nuorodą į puslapį, kuris dažnai vizualiai primena tikrą skelbimų svetainę, ir paprašo pardavėjo ten įvesti savo mokėjimo kortelės duomenis – neva tam, kad į pardavėjo kortelę pervestų pinigus už norimą įsigyti daiktą. Taip sukčiai pasisavina mokėjimo kortelės duomenis ir joje esančius pinigus“, – įspėja SEB banko Prevencijos departamento direktorius Audrius Šapola. 

Anot jo, sukčiai, gerai išmanydami žmonių psichologiją, naudojasi tuo, kad daiktus, ypač brangesnius, parduodantys žmonės nori juos kuo greičiau parduoti ir dėl to, gavę gerą pasiūlymą, dažnai nesusimąsto ir kritiškai neįvertina tokio netikro pirkėjo prašymų. 

„Dar kartą primename, kad gyventojai būtų atidūs ir visada kritiškai įvertintų, jei kas paprašo įvesti savo prisijungimo prie interneto banko slaptažodžius ar mokėjimo kortelių duomenis ir atsiunčia įtartiną nuorodą į interneto svetainę. Taip pat – jei šių duomenų prašo paskambinę telefonu. Niekas, nei banko darbuotojai, nei valstybės institucijos ar policija tokių duomenų atskleisti neprašo“, – pabrėžia A.Šapola. 

SEB bankas primena, kad jei kilo abejonių dėl skambučio ar gauto prašymo, SEB banko klientai gali bet kuriuo paros metu susisiekti su SEB banku ir pasitikslinti telefonu +370 5 268 2800 arba naudodamiesi „Skype“ programa („SEB.Lietuvoje“)


Rašyti komentarą...
I
Irena
2021-01-15 14:19:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Manau sudomins dar vienas sukčiavimo būdas. Kartą atsakinėjau į klausimus "Mano nuomonė" skyrelyje. Po kažkiek laiko man parašė, kad dėkingi už atsakymus ir suteikia teisė dalyvauti lošimų loterijoje. Loterijoje davė 3 lošimo šansus, kur iš trečio karto mane pasveikino išlošus 73000 Eu. Tada liepė įvesti mano sąskaitos arba kortelės numerį, kad galėtų pervesti šią sumą. Tada jau sprukau iš šio žaidimo ir daugiau neatsakinėju į jokius klausimus. Būkite budrūs, nepakliūkite.
Atsakyti
-2

d
dar
2021-01-15 15:35:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
siaucia elektros tiekeju pasirinkimo mafija (sertifikuota)
Atsakyti
0

A
2021-01-15 14:13:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Neužilgo bankrutuos ir bankiniai sukčiai, jau šiais metais bus pasaulinis banksterių žlugimas, mažiau žmones apiplėšinės.
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų