Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vestuvinio vokelio tema visuomet sulaukia daugybės diskusijų ir skirtingų nuomonių. Vieni sako, kad svečiai turėtų dovanoti tokias sumas, kurios padengtų jaunųjų šventės išlaidas, kiti linkę pirmiausia racionaliai įvertinti savo finansines galimybes.

Vestuvinio vokelio tema visuomet sulaukia daugybės diskusijų ir skirtingų nuomonių. Vieni sako, kad svečiai turėtų dovanoti tokias sumas, kurios padengtų jaunųjų šventės išlaidas, kiti linkę pirmiausia racionaliai įvertinti savo finansines galimybes.

REKLAMA

Yra ir žmonių, kurie per vestuves pinigų dovanoti neketina. Kaip turėtų būti iš tiesų? Deja, universalių atsakymų nepateikia jokios knygos, tačiau lengviau apsispręsti dėl pinigų sumos vokelyje galėsite įvertinę kelias aplinkybes, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Sumos pagal pajamas

Įvairios JAV apklausos rodo, kad vidutiniškai jaunavedžiams per vestuves viename vokelyje atkeliauja 100–150 dolerių. Pasak vestuvių planuotojų Lietuvoje, svečių poros jauniesiems dažniausiai dovanoja apie 100–200 eurų. Jei į vestuves vykstate vienas, sumą galite padalinti iš dviejų. Žinoma, šių skaičių nereikėtų laikyti griežtomis taisyklėmis.

„Swedbank“ atstovai pasakojo, kad vestuvių vokelis neturėtų būti nustatytos sumos, tai turėtų priklausyti nuo asmens pajamų.

REKLAMA

„Vienam žmogui 200 eurų gali sudaryti tik nereikšmingą dalį jo pajamų, o kitam tokie pinigai prilygs trečdaliui atlyginimo. Kiekvienas svečias dovanojamą sumą turėtų pasirinkti pagal savo finansines galimybes, kad likusį mėnesį po šventės netektų badauti“, – aiškino atstovai.

Žinant, kad netikėtos išlaidos ar brangūs pirkiniai gali sutrikdyti jūsų finansinį stabilumą, pravartu vestuvėms ruoštis iš anksto – juk dažniausiai kvietimus į tokią šventę svečiai gauna pakankamai anksti. Kiekvieną mėnesį atidėdami po nedidelę sumą pasiruošimui ir dovanoms, atėjus vestuvėms turėsite pakankamą finansinį rezervą.  

Kitas aspektas, padėsiantis nuspręsti, kiek skirti vestuvinei dovanai – jūsų santykis su jaunaisiais. Natūralu, kad prie šeimos narių arba artimiausių draugų šventės norisi prisidėti daugiau, o tolimiems giminaičiams ar kolegoms iš darbo dovanojama suma bus šiek tiek kuklesnė. Minimalia suma galima būtų laikyti 30–50 eurų, o jos didėjimas tikrai neribotas. Tėvai, jei tik leidžia galimybės, savo vaikams dovanoja ir keturženkles sumas.

REKLAMA
REKLAMA

„Vokelio vertė gali priklausyti ir nuo to, kokio masto šventė bus organizuojama. Senas įsitikinimas, kad kiekvienas svečias į vestuves turėtų atsinešti tokią sumą, kokią jaunavedžiai išleido jo vakarienei, pamažu pamirštamas, tačiau logiška, kad vykdami poros pasveikinti tik prie bažnyčios ar Santuokų rūmų, didelių sumų turbūt nedovanosite – galbūt užteks gėlių puokštės?“, – atkreipė dėmesį atstovai.

Jeigu esate pakviesti į šventinę vakarienę restorane arba vykstate su nakvyne į sodybą, kurioje lauks ilga vakaro programa, pagal tai galite orientuotis, kokią sumą dėti į vokelį. Vestuvėms, kurios primena kelių dienų puotą, vertėtų apsvarstyti šiek tiek didesnės vertės dovaną nei formaliam pasveikinimui. Žinoma, turint omenyje anksčiau minėtus aspektus apie asmeninę finansinę padėtį.

Įskaičiuojamos kitos išlaidos

Galvodami apie dovanos vokelyje sumą, nepamirškite ir kitų išlaidų, kurių neišvengiamai atsiras prieš vestuvių šventę. Ypač, jeigu prisidedate prie mergvakario ar bernvakario organizavimo. Vakarėlį jaunikiui arba nuotakai dažniausiai rengia artimiausi draugai, o tai atsieina nemenką sumą pinigų.

REKLAMA
REKLAMA

Žmonės dažnai pamiršta, kad išlaidos nėra apribotos tik dovanos kaina, į tai įsiskaičiuoja ir papildomos išlaidos

„Taip pat į išlaidas reikėtų įtraukti ir proginius drabužius, avalynę (kaina priklausys nuo to, ar juos pirksite, ar nuomositės ir pan.), moterims – makiažą ir šukuoseną, manikiūrą. Žinoma, tai nėra būtiniausi šventės atributai ir puikiai išsiversite be jų. Vis dėlto iš anksto apgalvoję būsimas išlaidas galėsite racionaliau įvertinti, kiek pinigų skirti dovanai galite sau leisti“, – kalbėjo „Swedbank“ atstovai.

Pastaraisiais metais vis pasigirsta istorijų, kad jauniesiems į vestuves svečiai atneša ir tuščią vokelį. Jeigu šventėje dalyvių daug, o vokeliai nepasirašomi – sunku pastebėti, kas nusprendė ateiti tuščiomis. Pateisinimų tokiam veiksmui nerasite jokiuose etiketo vadovėliuose. Viena – į šventę ateiti be dovanos, nes neleidžia finansinė padėtis, visai kas kita – apgauti vestuvių organizatorius.

Jų teigimu, visuomenėje įsitvirtinusi stigma, kad vestuvių dalyvis turi skirti didelę dalį pajamų yra netinka ir turėtų pasikeisti.

REKLAMA
REKLAMA

„Nors dovanos yra svarbi mūsų kultūros ir tradicijų dalis, jos dažnai įspraudžia žmones į kampą, sukuria tam tikrą socialinį spaudimą, kuris verčia imtis neracionalių veiksmų ar per daug išlaidauti“, – komentavo atstovai.

Besiruošiant vestuvių sezonui svarbiausia nepamesti sveiko proto – prisiminkite, kad bet kokios šventės esmė pirmiausia yra pabūti kartu ir džiaugtis tuo laiku, o ne jaudintis dėl sumos, kurią atnešėte vokelyje.

Aš manau, kad kvietimas į vestuves, tai kvietimas į šventę. Kokia man šventė, jeigu nurodinejama, kad turiu apmokėti šventės organizatorių išlaidas. Neturit pinigų - nedarykit vestuvių. Kodel nekalbama apie vokelio turinį laidotuvėse. Ten tikrai reikia paremti nelaimės ištiktus. Laidotuvių niekas neplanuoja ir nesirengia joms pagal planą.
Db jau tik vaikui gali paduoti 30 e. Nesąmoningi pezalai.
Džiaukitės kad kas tuokiasi. Nesąmones rašineja.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų