tv3.lt sokiu laika tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Praėjusią savaitę paskelbus, kad trečiuoju Lietuvos „vienaragiu“ tapo skelbimų portalus Baltijos šalyse valdanti bendrovė „Baltic Classifieds Group“, ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė sako, kad startuolių ekosistema Lietuvoje jau kurį laiką veikia gyvybingai. 

Praėjusią savaitę paskelbus, kad trečiuoju Lietuvos „vienaragiu“ tapo skelbimų portalus Baltijos šalyse valdanti bendrovė „Baltic Classifieds Group“, ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė sako, kad startuolių ekosistema Lietuvoje jau kurį laiką veikia gyvybingai. 

REKLAMA

„Ekosistema (startuolių – BNS) jau kurį laiką veikia gana gyvybingai, šiuo metu esame antri Vidurio Rytų Europoje po Kroatijos pagal ekosistemos augimą. Mūsų startuolių vertė yra išaugusi 17 kartų per keletą paskutinių metų. Tai traukia ir įvairių tarptautinių rizikos kapitalo fondų akį, kas gi čia ta Lietuva, ir kas gi čia vyksta“, – LRT radijui antradienį sakė A. Armonaitė. 

„Mes toliau iš tikrųjų dirbame, kad Lietuvoje būtų daugiau vienaragių“, – teigė ministrė. 

Pasak jos, „vienaragių“ skaičiaus augimą Lietuvoje lemia startuolių ekosistemos lankstumas bei talentų koncentracija. 

REKLAMA

„Lietuva, kaip nedidelė šalis, mes visada stengiamės būti greitesni, lankstesni, proaktyvesni, drąsesni, kartais gerąja prasme įžūlesni negu kiti ir dėl to taip veikia“, – teigė A. Armonaitė. 

REKLAMA

„Antras dalykas, aišku, yra talentingi žmonės. Šiuo metu informacinių ryšių technologijų srityje Lietuvoje dirba apie 50 tūkstančių žmonių. Įsivaizduokite, iš trijų milijonų – 50 tūkstančių yra gana rimta kompentencija, kuri čia yra. Matome, žmonės kartais padirba paslaugų centruose, kurie Vilniuje įsikūrę, ir jau kažkur šalia pradeda savo startuolį, savo įmonę“, – pridūrė ministrė. 

Apie tai, kad Lietuva turi tris „vienaragius“, tarp kurių yra ir skelbimų portalus Baltijos šalyse valdanti bendrovė „Baltic Classifieds Group“, remdamasi „Dealroom“ parengta 2022 metų Lietuvos startuolių ekosistemos apžvalga, praėjusį trečiadienį pranešė Inovacijų agentūra.

REKLAMA

Vis dėlto paskelbus, kad trečiuoju Lietuvos „vienaragiu“ tapo „Baltic Classifieds Group“, viešai suabejota, ar įmonė gali būti vertinama kaip „vienaragis“. Pasak žiniasklaidos, remiantis tarptautiniais kriterijais, „Baltic Classifieds Group“ negalima laikyti „vienaragiu“, nes grupė nuo 2021 metų listinguojama Londono akcijų biržoje, o tokios bendrovės nelaikomos „vienaragiais“. Jais apibūdinami privačiai valdomi startuoliai, kurių vertė viršija 1 mlrd. JAV dolerių. 

REKLAMA
REKLAMA

BNS kalbinti ekspertai teigė, kad nėra aiškių kriterijų, kurie leistų neabejotinai suteikti tokį vertinimą, todėl lieka erdvės spekuliacijoms.

Tuo metu savo svetainėje 2021 metų kovą paskelbtame įraše „Dealroom“ nurodo, jog „vienaragiams“ priskiria nuo 1990 metų įkurtas technologijų įmones, kurių vertė arba kaina viršija 1 mlrd. JAV dolerių. Portalas „vienaragiams“ taip pat priskiria startuolius, kurių pirminio viešojo akcijų siūlymo (IPO) kaina buvo mažesnė nei 1 mlrd. JAV dolerių, tačiau vėliau jos „peržengė stebuklingą (1 mlrd. JAV dolerių – BNS) ribą“.

REKLAMA

Jungtinėje Karalystėje registruota „Baltic Classifieds Group“ yra Lietuvoje registruotos įmonės „Antler Group“ akcininkė – pastaroji valdo internetinių skelbimų įmones Baltijos šalyse, o Lietuvoje – įmonę „Diginet LTU“, kuriai priklauso skelbimų portalai autoplius.lt, aruodas.lt, ntz.lt, skelbiu.lt, cvbankas.lt, paslaugos.lt, kainos.lt. 

Lietuvoje „vienaragio“ statusą taip pat turi drabužių mainų ir prekybos startuolis „Vinted“ bei kibernetinės saugos sprendimų bendrovė „Nord Security“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų