REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ekonomikos ir inovacijų ministrė dar kartą paragino įmones, kurių veikla pastaruoju metu buvo atlaisvinta, pasinaudoti galimybe testuoti darbuotojus ir už tai gauti valstybės kompensacijas. 

Ekonomikos ir inovacijų ministrė dar kartą paragino įmones, kurių veikla pastaruoju metu buvo atlaisvinta, pasinaudoti galimybe testuoti darbuotojus ir už tai gauti valstybės kompensacijas. 

REKLAMA

„Karantinas negali tęstis amžinai ir su virusu mums reikia išmokti gyventi. Dėl to mes skatiname testuotis ir labai labai kviečiu visus pasinaudoti testavimo galimybėmis“, – spaudos konferencijoje ketvirtadienį sakė Aušrinė Armonaitė.

Ministrė taip pat akcentavo, kad į darbus grįžusių darbuotojų testavimas turi būti reguliarus.

„Reguliarus testavimas apsaugos darbuotojus ir klientus (...) Reguliarumas yra labai svarbu, ne vieną kartą padaryti ir pamiršti, o nuolat testuoti savo darbuotojus“, – pabrėžė A. Armonaitė.

Pasak jos, ryžtingesnių veiksmų atlaisvinant verslą neleidžia priimti sustojusi mažėti susirgimų koronavirusu kreivė.  

REKLAMA
REKLAMA

„Tai yra susiję su susirgimų skaičiais. Mes planavome 200 atvejų turėti 100 tūkst. gyventojų, bet neturime, tai dėl to kol kas aplinkybės neleidžia priimti ryžtingų sprendimų“, – sakė A. Armonaitė.

REKLAMA

Ministrė teigimu, vienai įmonei kompensuojamų testų skaičius nėra ribojamas, tačiau pinigai skirti  smulkiam, vidutiniam verslui bei dirbantiems savarankiškai.

„Invegos“ Priemonių valdymo skyriaus projektų vadovas Ignas Paukštys pasakojo, kad priemonė bus labai paprasta.

„Kainodara yra labai paprasta – 12 eurų už testą, tiek antigenų, tiek antikūnų. Dabar yra planuojama, kad bus kompensuojami testai nuo vasario 23 iki gegužės 31 dienos, tai imant supaprastintai, per tris mėnesius vienam darbuotojui gaunasi 144 eurai“, – aiškino I. Paukštys.

REKLAMA
REKLAMA

Testai bus kompensuojami pagal de minimis – nereikšmingos valstybės pagalbos – principą, kuris vienai įmonei leidžia suteikti iki 200 tūkst. eurų valstybės pagalbos.

Anot A. Armonaitės, tai nesukels jokios didesnės administracinės naštos įmonėms.

„Mažiausia administracinė našta būtų, jeigu mes ateitume patys ir padarytume tuos testus. Bet iš tikrųjų, kadangi yra visa sistema, valstybės pagalba reglamentuota įstatymais, Europos teisės aktais, negalime iš tų rėmų išeiti. Tikimės, kad visa šita sistema neapkraus verslo“, – sakė A. Armonaitė.

I. Paukštys pabrėžė, kad norint gauti kompensacijas už akredituotose medicinos įstaigose padarytus COVID-19 testus, tereikės pateikti sąskaitą faktūrą, kurioje matosi atliktų testų skaičius, sutarties su medicinos įstaiga kopiją ir apmokėjimą patvirtinančius dokumentus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Pati minimaliausia administracinė našta, kokia tik gali būti tokio tipo paramą dalinant“, – pabrėžė „Invegos“ atstovas.

Kompensacijas už darbuotojų testavimą gali gauti smulkios ir vidutinės įmonės, kurių veikla karantino metu buvo apribota. Valstybė kompensuos 12 eurų už greitąjį serologinį antikūnų, arba greitąjį SARS-CoV-2 antigeno testą.

Testų kompensacijos priemonei numatyta skirti 30 mln. eurų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų