REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ar verta šiuo metu investuoti į auksą? Kur geriausia investuoti savo pinigus, kad juos kuo mažiau paliestų infliacija? Šiuos klausimus komentuoja finansų analitikai iš FMĮ „Finhill“, FMĮ „Finasta“ bei asociacijos „Spekuliantai“.

REKLAMA
REKLAMA

Lėtėjant ekonomikai aukso kaina kyla

Pasak UAB FMĮ „Finhill“ finansų analitiko Roko Lukošiaus, į įvairias žaliavas, įskaitant ir auksą, rekomenduojama investuoti tik nedidelę dalį lėšų, nes šios priemonės per ilgą laikotarpį suteikia ne itin dideles pajamas.

REKLAMA

„Dabar dažnai galima išgirsti, jog auksas gera investicija, nes jo paklausa turėtų didėti augant infliacijai, o auksas tinkama priemonė apsisaugoti nuo infliacijos. Tačiau per pastaruosius kelerius metus auksas jau labai stipriai pabrango, tad  prognozuoti jo augimą sudėtingiau“, – Verslosavaite.lt sakė R. Lukošius.

Asociacijos „Spekuliantai“ valdybos narys Nauris Treigys teigė, kad investuotojai pasirenka auksą kaip priemonę nuo infliacijos.

REKLAMA
REKLAMA

„Paskutiniu metu buvo galima stebėti, kad krentant dolerio kursui, aukso kaina labai kilo, – Verslosavaite.lt sakė N. Treigys. – Lėtėjant šalių ūkių augimui ir didėjant infliacijai, aukso kaina kyla.“

Investicinių priemonių įvairovė

Pasak N. Treigio, rinkoje galima pirkti aukso ateities sandorius žaliavų rinkoje, aukso gabalus arba juvelyrinius dirbinius.

„Galimybės pirkti aukso gabalus Lietuvoje nėra, bet šiais laikais nesudėtinga nusipirkti ir kitose šalyse. Didžiausios problemos kyla su pristatymu bei saugojimu, tai daug kainuoja, nors per kurį laiką tai atsiperka. Tačiau tokia priemonė nėra likvidi, jos žmogus neparduos už rinkoje esančią kainą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pati nelikvidžiausia investavimo į auksą priemonė – juvelyrinių dirbinių pirkimas. Perkant yra mokama ne tik už auksą, bet ir už juvelyro idėją ir darbą, o pardavinėti gali tekti tik kaip auksą, taigi galima patirti didelių nuostolių ypač jei aukso kaina yra kritusi“, – svarstė N. Treigys.

N. Treigys minėjo ir dar vieną investavimo į auksą priemonę, kuri yra gana saugi ir likvidi – tai centrinių bankų leidžiamos auksinės proginės monetos. Jas leidžia ir Lietuvos centrinis bankas.



Investicijas patariama išskaidyti

REKLAMA

AB FMĮ „Finasta“ finansų analitikė Karolina Krikščiukaitytė teigė, kad investuojantiems dvejiems ar trejiems metams, susiklosčiusi akcijų rinkos situacija suteikia puikia progą įsigyti pigių akcijų.

Tuos, kurie nori investuoti trumpiau nei dveji metai, finansų analitikai perspėja, kad dabartinės finansų rinkos yra labai neramios, dabar padidėję akcijų kursų svyravimai, investuotojams patariama savo investicijas išskaidyti.

Pasak K. Krikščiukaitytės, šiuo metu verta pasidairyti į bendroves, kurios turi mažai skolų, produkciją ar paslaugas parduoda tiek besivystančiose, tiek išsivysčiusiose rinkose.

REKLAMA

„Dalį lėšų reikėtų skirti investicijoms į sektorius, kurių bendrovės atlaikė prieš tai buvusius infliacijos periodus: naftos ir dujų, farmacijos, technologijų sektoriaus bendrovės, – Verslosavaite.lt teigė K. Krikščiukaitytė. – Pavyzdžiui, farmacijos sektorius patrauklus, nes nėra labai priklausomas nuo aukštų naftos kainų, atsilaiko prieš ekonomikos sulėtėjimą. Technologijų, nes įmonės siekia modernizuoti savo veiklą, kad būtų sumažinta priklausomybė nuo kylančių naftos kainų, padidintas gamybos efektyvumas. Naftos ir dujos sektoriuje patrauklios būtų tos bendrovės, kurios pasinaudojusios aukštomis naftos kainomis sugebėjo sustiprinti savo verslą, modernizuoti veiklą, didinti gavybos pajėgumus, nes nukritusios naftos kainos neturės tokios ženklios įtakos šių bendrovių veiklos rezultatams.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Reikia prižiūrėti savo portfelį

Norintiems sumažinti savo turimo investicijų portfelio riziką finansų analitikai pataria investuoti į auksą, kitus brangiuosius metalus, žemės ūkio ir maisto produktus.

Pasak R. Lukošiaus, vidutinės rizikos investuotojui būtų galima orientuotis į rizikingesnes obligacijas, ar saugesnes akcijas.

„Rizikingesnės obligacijos, tai paprastai įmonių, turinčių nelabai aukštus reitingus išleistos obligacijos, kurių grąža šiuo metu gali viršyti 10 procentų. Tuo tarpu saugesnės akcijos, tai mažesniais svyravimais pasižyminčios akcijos – telekomunikacijų, alkoholio, maisto gamybos bendrovės, – sakė R. Lukošius. – Bet kokiu atveju reikia žiūrėti bendrą portfelio rizikingumą, o investuojant į vieną ar dvi investavimo priemones rizika nėra valdoma.“

Aistė Liudvinaitytė  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų