Po lėktuvo katastrofos Rusija ir Jungtinė Karalystė visiškai uždraudė skrydžius į Egiptą, o Lietuvos užsienio reikalų ministerijai rekomendavus neskristi į Šarm el Šeichą visos agentūros atsisakė šios krypties.
tv3.lt domėjosi ar šie terorizmo išpuoliai pakeis europiečių turizmo kryptis?
Lietuvos turizmo asociacijos vykdančioji direktorė Milda Plepytė aiškina, kad šiuo metu galioja Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerijos skelbiama rekomendacija nevykti į Egipto Šarm el Šeicho kurortą oro transportu. Paskelbus rekomendacijas ir sustabdžius skrydžius į vieną iš Egipto kurortų keliautojai dairosi kitų alternatyvių krypčių poilsiui rudens, žiemos sezonui. Puiki alternatyva lietuviams pasirodė – Ispanijai priklausantis Kanarų salynas.
„Lietuvos kelionių organizatoriai vykdydami Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerijos rekomendacijas atšaukė visus numatytus skrydžius į Šarm el Šeichą iki 2016 sausio 03 dienos imtinai. Kelionių organizatoriai padidino kito Egipto kurorto – Hurgados skrydžių programą, tad turistams neketinantiems keisti savo atostogų planų, suteikiama galimybė vykti alternatyvia kryptimi arba pasirinkti kitą kelionės maršrutą“, - teigė M. Plepytė.
Lietuvos turizmo asociacijos žiniomis didžioji dalis turistų, kurie buvo užsisakę keliones į Šarm el Šeicho kurortą pasirinko atostogas Hurgados kurorte. Panašaus pobūdžio Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerijos rekomendacija šiuo metu siūlo susilaikyti nuo nebūtinių kelionių į tam tikrus Tuniso regionus buvo paskelbta š.m. birželio mėn pabaigoje. Vadovaujantis šia rekomendacija taip pat buvo sustabdyti skrydžiai į Tunisą.
Lietuviai nepaiso perspėjimų
Nacionalinės turizmo verslo asociacijos prezidentė Žydrė Gavelienė tikina, kad bet kokie nesaugūs veiksniai daro poveikį turizmui. Visų pirma žmonės gyvena nerime ir natūralu, kad jie ieško saugumo.
„Faktas yra tai, kad tai nedidina keliaujančių skaičiaus, bet kaip mes pradžioje sureagavom, kad tikrai bus žymiai mažiau keliautojų, tai tikrai taip nėra. Tie populiarūs laikai yra parduoti ir dabar. O iš Lietuvos į Šarm el Šeichą nevežama, nes yra rekomendacija nekeliauti ten, bet lietuviai vis tiek keliauja ten iš Lenkijos“, - pasakoja Ž. Gavelienė.
Kalbant apie poveikį Egipto ekonomikai, Nacionalinės turizmo verslo asociacijos prezidentė mano, kad lietuvių turistų praradimas didelio poveikio Egiptui nepadarys. Tačiau Rusijos ir Jungtinės Karalystės turistų praradimas gali padaryti didelę žalą.
„Jeigu Rusai nevyks, tai bus labai skausminga tai šaliai, nes jie sudaro didelę dalį turistų. Ten gali nukentėti ir dirbantys žmonės, nes bus atlyginimai mažesnis arba išvis bus atleisti“, - dėsto Ž. Gavelienė.
Turistai neatsisako pamatyti Eifelio bokštą
Lietuvos turizmo asociacijos vykdančioji direktorė Milda Plepytė tikina, kad Paryžius – unikalus miestas turintis tokius turistinius objektus kaip: Luvras, Triumfo arka, Dievo Motinos katedra, Eifelio bokštas ir t.t. kurie generuoja milžiniškus turistų srautus. Tad manyti, jog patirti teroro išpuoliai visiškai sunaikins Prancūzijos turizmą būtų pernelyg drastiška, galimas momentinis atvykstančių turistų srautų sumažėjimas, tačiau ilgalaikių pasekmių neturėtų išlikti.
Žydrė Gavelienė, mano, kad tie kurie buvo suplanavę keliones tie ir skris į Paryžių.
„Kalant apie Paryžiaus keliones, tai tie žmonės, kurie nebuvo apsisprendę ten keliauti, pasirink kitą destinacija, tačiau tiek, kurie pasirinko ten ir vyks. Nes visos avialinijos buvo išleidę geros valios praktikos, kada buvo siūloma gražinti pinigus, bet nebuvo norinčių keisti savo planus“, - tikina Nacionalinės turizmo verslo asociacijos prezidentė.