• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors dauguma patraukliausių Lietuvoje darbdavių įžengė į kokybinio, o ne kiekybinio augimo laikotarpį, šūsnį naujų darbo vietų ketina pasiūlyti viesulu į dešimtuką įsiveržęs „Booking“, o taip pat ir jau ne pirmus metus šalyje veikiančios kompanijos.

Nors dauguma patraukliausių Lietuvoje darbdavių įžengė į kokybinio, o ne kiekybinio augimo laikotarpį, šūsnį naujų darbo vietų ketina pasiūlyti viesulu į dešimtuką įsiveržęs „Booking“, o taip pat ir jau ne pirmus metus šalyje veikiančios kompanijos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jei įmonė turi didelę apyvartą, solidų pelną, aktyviai kuria naujas darbo vietas ir net moka nemažus atlyginimus, tai dar nereiškia, kad prieš mus – svajonių darbdavys, – sako specialistų paieškos portalo CVMarket.lt atstovė Raimonda Tatarėlytė, – tokias išvadas galima padaryti žvelgiant į jau septintą kartą organizuotų „Patraukliausio Lietuvos darbdavio“ rinkimų rezultatus.“

REKLAMA

Traukia tie, kas daug samdo?

Paties patraukliausio šalyje darbdavio titulą šiemet pelnęs „SEB bankas“ į priekį praleistų ne vieną įmonę, Sodros skelbiamuose sąrašuose spindėjusią kur kas didesniais atlyginimais, o ir kitiems dešimtuko dalyviams atsirastų stiprių varžovų, jei matuotume pagal apyvartą, pelną ar darbuotojų skaičių.

REKLAMA
REKLAMA

Galbūt vienu iš raktų į patrauklumą būtų spartus personalo didinimas ar ketinimai tai daryti, nes, pavydžiui, Lietuvos dirbančiųjų į trečią patraukliausių darbdavių vietą pakylėta UAB „Booking.com Customer Service Center (Lithuania)“pirmuosius darbuotojus pasamdė tik šį balandį, o iki 800–900 dirbančiųjų planuoja išaugti per artimiausius ketverius metus. Šiemt numatyta išsipūsti iki 250.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Planus sukurti kelis šimtus naujų darbo vietų puoselėja ir antros vietos laimėtoja AB „Telia  Lietuva“, ir pirmasis pagal patrauklumą tarp darbuotojų „SEB bankas“, ketinantis šiemet dar penktadaliu plėsti jau dabar 900 žmonių įdarbinusį SEB grupės paslaugų centrą Vilniuje. Aštunta reitinge UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“ kaip ir kasmet ruošiasi sukurti apie 100 naujų darbo vietų.

REKLAMA

Likę dešimtuko dalyviai taip stipriai plėstis nenumato, tačiau gerų specialistų dairosi. Štai septinta reitinge UAB „Felit“, Lietuvoje valdanti IKEA prekybos centrą, ieško specialistų logistikos padaliniui, klientų aptarnavimo, restorano darbuotojų. Ketvirtoje vietoje įsitaisęs „Swedbank“ šiemet turi daug įdomių pozicijų IT profesionalams, penktoje esanti APB „Apranga“ turi darbo pardavėjams–konsultantams. Dar neseniai veržliai augęs ir šiemet šeštą vietą užėmęs „Western Union Processing Lithuania“ ir dabar ieško pastiprinimo Atitikties teisiniams reikalavimams, Skaitmeninės rizikos valdymo ir Žmogiškųjų išteklių skyriams, taip pat skaitmeninio verslo specialistų. Devintoji „Achema“ tradiciškai ieško techninių profesijų specialistų. Dešimtą vietą užimanti „Bitė Lietuva“ aktyviausiai planuoja plėsti pardavimų ir klientų aptarnavimo padalinių darbuotojų komandą, ypač Kaune.

REKLAMA

Patrauklumo receptai: panašūs ir skirtingi

Paklausti, kuo juos patraukia vienas ar kitas darbdavys, dirbantys Lietuvos gyventojai vardija net 25 įvairius parametrus, tarp kurių ne tik alga, stabilumas, karjeros galimybės ar užsienietiškas kapitalas. Teisybė, kad visos dešimtuko kompanijos moka aukštesnį algų vidurkį nei didžioji dauguma sektoriaus, kurioje jos veikia, atstovių. Tačiau dirbančiųjų dėmesio sulaukia ir neužsienietiško kapitalo įmonės: penktoje vietoje turime „Aprangą“, o devintoje – „Achemą“. O kai pagrindiniai patrauklumai jau įtraukti į „bazinį paketą“, specialistus, ieškančius darbo, tenka vilioti ir kitokiomis papildomomis naudomis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ypač jaunosios kartos atstovus, kurie visko nori greitai, tikisi daugiau laiko skirti šeimai ir sau, yra bendruomeniškesni, ieško įvairesnių tobulėjimo galimybių ir linkę dažnai keisti darbą.

Anot SEB banko Personalo departamento direktoriaus Ugniaus Viparto, „priklausomai nuo išdirbto laiko SEB darbuotojai apdraudžiami papildomu sveikatos draudimu, jiems pradedama kaupti pensija III pensijų pakopos fonduose, studijuojantiems apmokamos mokymosi atostogos“.

REKLAMA

„Telia Lietuva“ savo darbuotojams siūlo net 10 papildomų naudų – nuo sveikatos draudimo iki pensijų kaupimo programos ar visiems darbuotojams suteikiamų papildomų 5 apmokamų atostogų dienų, – sako „Telia“ žmogiškųjų išteklių vadovas Ramūnas Bagdonas, – įmonė taip pat dalyvauja projekte, skatinančiame moteris siekti karjeros technologijų srityje.“ Beje, „Telia Lietuva“ sesė „Telia Eesti“ antra pagal patrauklumą darbdavė Estijoje.

REKLAMA

Lavina įgūdžius

Booking.com, anot atrankų specialisto Algirdo Zalatorio, investavo daug energijos, žinių ir pastangų, kad atmosfera Vilniuje atsidariusiame centre nesiskirtų nuo didžiausių „Booking'o“ CS centrų. Be to, kompanija suteikia nemokamas prieigas prie daugiau nei 6000 mokamų on–line kursų. Pasak AB „Swedbank“ (beje, patenkančio ir į Estijos bei Latvijos darbdavių TOP5) Karjeros centro vadovės Linos Žemaitytės–Kirkman, šiais metais ypatingas dėmesys banke skiriamas lygioms galimybėms, darbo lankstumui, darbuotojų savijautai. „Siekiame sukurti tokią aplinką, kuri būtų palanki asmeniniam tobulėjimui, kompetencijų kėlimui, kad žmonės galėtų ieškoti savęs karjeros kelyje ir užsiimti prasminga veikla.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Visi bendrovės „Achema“ darbuotojai mokosi ir kelia kvalifikaciją. Už visus įgyjamus privalomus pažymėjimus apmokama darbdavio sąskaita. Bendrovė giriasi žemu darbuotojų kaitos rodikliu, kuris 2017 m. siekė 6,6 proc. „Western Union“, anot kompanijos administravimo ir komunikacijos vadovės Ilonos Lekavičiūtės, didžiuojasi savo kultūra. Ją, kaip vieną didžiausių privalumų, mini tiek esami, tiek dalyvaujantys atrankose, tiek ir išeinantys darbuotojai. „Ne vienas pasakoja, jog ilgėsis jos ir nežinia, ką ras naujoje įmonėje“.

REKLAMA

Augina vadovus

Anot „Ikea“ Personalo vadovės Aušros Delonaitės, „skatiname vadinamąją horizontaliąją karjerą, t. y. darbuotojai gali keisti savo pozicijas, mokytis naujų funkcijų ir atsakomybių. Ir tai duoda gerų rezultatų – daugiau nei trys iš keturių dabar „Ikea Lietuva” vadovaujančias pozicijas užimančių žmonių, yra užaugę mūsų bendrovėje.“

REKLAMA

Augimą įmonės viduje skatina ir UAB „Bitė Lietuva“. Bitės Žmonių ambasados vadovės Indrės Saladžienės duomenimis, 2017 metais kompanijoje vidines karjeras padarė 56 darbuotojai, 22 iš jų perėjo į vadovaujančias pozicijas.

Biotechnologijų srityje dirbanti „Thermo Fisher Scientific Baltics“ itin įdomi turėtų būti gyvybės mokslų tyrėjams. „Vilniuje veikiantis mūsų tyrimų centras yra vienas iš didžiausių privačių mokslo centrų visame Baltijos regione, o juk ateitis priklauso būtent biotechnologijoms,“ – įsitikinusi kompanijos personalo direktorė Daiva Lubinskaitė–Trainauskienė.

„Patraukliausias Lietuvos darbdavys“ buvo renkamas apklausiant darbo ieškotojus įvairiuose portaluose, socialiniuose tinkluose bei per naujienlaiškius. Viso balsavo 1290 respondentų, kurie paminėjo 369 darbdavių pavadinimus.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų