• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gyventojai apie daugiabučių būklę jau netrukus galės sužinoti daugiau informacijos. Ministerija sako, kad dėl to gali kisti ir būsto vertė.

Gyventojai apie daugiabučių būklę jau netrukus galės sužinoti daugiau informacijos. Ministerija sako, kad dėl to gali kisti ir būsto vertė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Aplinkos ministerija skelbė, kad šių metų pabaigoje pradės veikti Pastatų duomenų banko informacinė sistema.

REKLAMA

Būtent šioje sistemoje gyventojai galės patikrinti daugiabučio pastato būklę.

„Gyventojai galės prisijungti prie Pastatų duomenų banko informacinės sistemos šios sistemos internetinėje svetainėje. Dalis informacijos bus vieša, o dalį informacijos galės matyti tik tų daugiabučių butų savininkai“, – naujienų portalui tv3.lt komentavo Aplinkos ministerijos Kadastro ir erdvinių duomenų politikos grupės analitikas Saulius Urbanas.

REKLAMA
REKLAMA

Štai ką galėsite sužinoti

Pasak S. Urbano, naudoti naują informacinę sistemą gyventojams bus galima nemokamai.

„Norėdami matyti viešą informaciją, neturės savęs identifikuoti informacinėje sistemoje.

O, norėdami matyti išsamesnę informaciją apie savo daugiabutį, turės prisijungti per VIISP (Valstybės informacinių išteklių sąveikumo platformą) naudojant jos teikiamas asmens identifikavimo priemones – elektroninę bankininkystę, elektroninį parašą ar kitas“, – paaiškino jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pašnekovo teigimu, prie naujos sistemos prisijungę gyventojai galės sužinoti ne tik detalią informaciją apie pastato renovacijos projektus.

„Pastatų duomenų banko informacinė sistema leis žinoti, pavyzdžiui, ar daugiabutyje atnaujintas liftas, ar keistas stogas, vamzdynai, kitos konstrukcijos.

REKLAMA

Prisijungę prie sistemos namo gyventojai galės matyti pastato techninės priežiūros dokumentaciją ir sužinoti, kaip dažnai tikrinamos inžinerinės sistemos, namo pamatai, stogas, kitos konstrukcijos“, – kalbėjo S. Urbanas.

Ministerijos atstovas atkreipia dėmesį, kad tokius patikrinimus turi atlikti akredituoti priežiūros specialistai ar bendrovės.

REKLAMA

„Jos pastatų valdytojams pateikia patikrinimo aktus. Nustačius esminius trūkumus, nurodoma, kokie komponentai turi būti keičiami ar taisomi“, – kalbėjo pašnekovas.

S. Urbanas sako, kad duomenys apie pastato būklę, pakeistą vamzdyną, liftus ar stogą yra itin svarbūs būsimiems būsto pirkėjams, kurie žvalgosi gyvenamosios vietos antrinėje rinkoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak jo, kai kuriais atvejais daugiabučio vertė gali netgi padidėti.

„Priklausomai nuo daugiabučio būklės, nekilnojamojo turto vertė gali didėti arba mažėti.

Pastebėta, kad Skandinavijoje skaitmeninius duomenis turintys pastatai paprastai yra brangiau parduodami negu tie, kurie tokių duomenų neturi“, – apibendrino jis.

REKLAMA

NT sandorių rinkoje tęsiasi nuosaikus augimas

Lietuvoje nekilnojamojo turto (NT) sandorių rinka balandį išlaikė augimo tempą, kurį palaikė bendra šalies ekonominė situacija ir teigiami pirkėjų lūkesčiai, skelbia įregistruotus NT sandorius analizuojantis Registrų centras.

REKLAMA

„Aktyviai prasidėję metai nekilnojamojo turto sandorių rinkoje, panašu, nežada mažinti apsukų. Pozityvūs pirkėjų lūkesčiai NT rinkoje lemia tai, kad kas mėnesį registruojama vis daugiau būsto, žemės sklypų ir kitų NT objektų pirkimo–pardavimo sandorių. – sako Registrų centro duomenų analitikas Paulius Rudzkis. – Artėjant vasarai galime sulaukti dar didesnio aktyvumo, kadangi šiltuoju metų sezonu paprastai padidėja žemės sklypų paklausa, daranti nemažą įtaką bendrai NT sandorių rinkos konjunktūrai.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Per pirmus keturis šių metų mėnesius visoje Lietuvoje iš viso įregistruota 40,3 tūkst. pirkimo–pardavimo sandoriais perleistų NT objektų – 30,3 proc. daugiau nei 2024 metų sausį–balandį, kai buvo įregistruota 30,9 tūkst. NT objektų pardavimų. Vien tik per šių metų balandį įregistruota 11 tūkst. NT sandorių – 27,4 proc. daugiau nei pernai balandį (8,7 tūkst.) ir 6,8 proc. daugiau nei šių metų kovą (10,3 tūkst.).

REKLAMA

Šiemet visoje šalyje įregistruota 11,6 tūkst. butų pardavimų – 33,3 proc. daugiau nei 2024 metų sausį–balandį, kai buvo įregistruota 8,7 tūkst. butų sandorių. Vien tik per balandį įregistruota 3,2 tūkst. butų sandorių, arba 37,5 proc. daugiau nei 2024 metų balandį ir 5 proc. daugiau nei šių metų kovą.

REKLAMA

Vilniuje šiemet per keturis mėnesius įregistruota 4,2 tūkst. butų pardavimų, arba 47,7 proc. daugiau nei 2024 metų sausį–balandį, Kaune – 1,6 tūkst. (27 proc. daugiau), Klaipėdoje – beveik 1 tūkst. (30,8 proc. daugiau).

Per pirmus keturis šių metų mėnesius Lietuvoje įregistruota ir 3,6 tūkst. individualių gyvenamųjų namų pardavimų – 27,7 proc. daugiau nei 2024 metų sausį–balandį, kai buvo įregistruota 2,9 tūkst. namų pardavimų. Vien tik balandžio mėnesį įregistruota 1 tūkst. gyvenamųjų namų sandorių, arba 19,4 proc. daugiau nei pernai balandį ir 5,8 proc. daugiau nei šių metų kovą.

Šiais metais visoje šalyje taip pat įregistruota 18,8 tūkst. žemės sklypų savininkų pasikeitimų – 31,5 proc. daugiau nei 2024 metų sausį–balandį, kai buvo įregistruota 14,3 tūkst. žemės sklypų sandorių. Vien tik balandžio mėnesį įregistruota beveik 5 tūkst. žemės sklypų sandorių, arba 24 proc. daugiau nei pernai balandį ir 5,8 proc. daugiau nei šių metų kovą.

REKLAMA
tiems, kas nesuprantate: kainos pučiamos tam, kad įvedus "VISUOTINĮ NT mokestį" sisteminiai galėtų atimti maksimalų kiekį NT.
aktualijos...

JŪS tik pažiūrėkite ką kliedi ŠADŽIUS RIMANTAS:
facebook • com/reel/1220434246279832

Konkrečiai mes - mokame už gatvių apšvietimą, galių pateikti apmokėtas sąskaitas.
Ir už infrastruktūros priežiūrą mokame, keliams šiais metais:
-> l r t • lt/naujienos/eismas/7/2375228/viceministras-kitamet-keliams-bus-skirta-bent-700-mln-euru
-> dar kuro akcizai
-> ir kiti mokesčiai

Taip, kad nekliedėk ŠADŽIAU, bent pasidomėk pradžiai. Ar žinai, tiesiog nagIų veidu meluoji?

#BoikotasNePirmoBūtinumoDalykųIkiBusPanaikintasNT“mokestis“Apskritai
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų