• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Antradienį  LR Seimas svarstys Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pakeitimus, nulemsiančius šimtų šalies viešbučių ateitį. Seimūnai spręs ar pratęsti šiemet galiojusį 9 proc. PVM tarifą apgyvendinimo paslaugų sektoriui ir išlaikyti šiemet pasiektą 20 proc. šakos augimą bei konkurencingumą, ar grąžinus 21 proc. PVM – sužlugdyti atsigaunančią verslo sritį.

REKLAMA
REKLAMA

Šiemet, kaip ir pernai, viešbučių likimas – Seimo narių rankose. Nors galutiniai finansiniai viešbučių veiklos rezultatai paaiškės tik pasibaigus metams, tačiau jau oficialiai paskelbti pirmojo pusmečio rezultatai rodo, kad šiemet taikomas 9 proc. PVM tarifas apgyvendinimo paslaugoms ne tik sugrąžino Lietuvos viešbučiams konkurencingumą, bet ir sukūrė apie 1600 naujų darbo vietų ir padėjo surinkti gerokai daugiau mokesčių į valstybės bei Sodros biudžetą.

REKLAMA

„PVM tarifo sumažinimas turėjo akivaizdžią teigiamą įtaką ne tik verslui, bet ir valstybės biudžetui, nes Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenimis per pirmąjį šių metų pusmetį viešbučių sektorius sumokėjo 20,8 proc. daugiau įvairių mokesčių valstybei, negu per atitinkamą 2010 metų laikotarpį. Iš viso net 40,4 mln. Lt“, - sakė Artūras Vainora, Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos viceprezidentas.

Pasak A. Vainoros, tikėtina, kad iki šių metų pabaigos mokesčių bus sumokėta dvigubai daugiau, be to matyti akivaizdi sektoriaus augimo tendencija, nes vos per pusmetį viešbučiuose buvo sukurta 1600 naujų darbo vietų (5,4 proc. daugiau, nei pernai tuo pat metu).

REKLAMA
REKLAMA

Mažesnis PVM tarifas leido pagerinti svečių apgyvendinimo sąlygas, dėl to per pirmąjį pusmetį Lietuvos viešbučius aplankė 21,2 procento daugiau svečių, negu pernai tuo pat metu.

Iš viso iki šių metų gruodžio į šalį atvyko apie 1,4 mln. svečių, kurių kiekvienas viešnagės metu vidutiniškai išleido po 1900 Lt.

Nekilnojamojo turto investavimo bendrovės „Selvaag Lietuva“ generalinis direktorius Egidijus Damulis sakė, kad dėl galimo PVM tarifo apgyvendinimo paslaugoms padidinimo iki 21 procento, kyla grėsmė naujų viešbučių investiciniams projektams Lietuvoje. Vienas tokių – statomas „Choice hotels“ tinklo viešbutis sostinėje, kurio sąmatinė vertė – apie 30 mln. Lt.

„Tokie galimi mokesčių sistemos pokyčiai labai mažina užsienio investuotojų pasitikėjimą Lietuva. Pridėkime dar numatomus nekilnojamojo turto mokesčių pokyčius ir turėsime visai nepatrauklų paveikslą. Blrogiausia, kai nėra mokesčių sistemos stabilumo, tai didina investavimo riziką ir mažina ketinimus investuoti“, - sakė E. Damulis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų