Alytui šilumos ūkį grąžins, tačiau reikalauja 9 mln. eurų kompensacijos

Besitęsiant ginčui teisme dėl išankstinio Alytaus šilumos ūkio grąžinimo miestui, Prancūzijos koncerno „Veolia“ valdoma šilumos tiekimo įmonė „Litesko“ ketina pasiūlyti šilumos ūkį sugrąžinti 2018 metų pavasarį, tačiau papildomai reikalaus 9 mln. eurų kompensacijos už padarytas investicijas.

„Esame pasirengę žengti reikšmingą žingsnį tam, kad šis ginčas būtų išspręstas. Darome tai nepaisydami to, kad mūsų partneris – miesto savivaldybė – nuolat pabrėžtinai mums nurodo, kad nesame pageidaujami kaip miesto šilumos ūkiu besirūpinanti bendrovė. Šilumos ūkį savivaldybei grąžinsime iškart, kai tai padaryti bus technologiškai saugu – tam, kad būtų užtikrintas nenutrūkstamas šilumos tiekimas Alytaus miesto gyventojams. Paraleliai ir toliau reikalausime, kad būtų kompensuotos mūsų į Alytaus šilumos ūkį padarytos investicijos“ - pranešime spaudai cituojamas „Litesko“ generalinis direktorius Alexanderis Husty.

Anot jo, „Litesko“ šilumos ūkį Alytui galėtų grąžinti 2018 metų pavasarį - tokį pasiūlymą bendrovė pateiks per trečiadienį vyksiančias derybas tarp bendrovės ir Alytaus atstovų. A.Husty teigimu, bendrovė toliau reikalaus 9 mln. eurų kompensacijos už investicijas, kurios buvo padarytos pagal pratęstą šilumos ūkio nuomos sutartį.

REKLAMA

Alytaus meras Vytautas Grigaravičius BNS trečiadienį sakė, kad savivaldybė kol kas dar negavo bendrovės pasiūlymo, todėl jo turinio šiuo metu negali komentuoti.

Šiuo metu Alytaus savivaldybė ir „Litesko“ bylinėjasi teisme - miestas prašo jam sugrąžinti bendrovei išnuomuotą šilumos ūkį anksčiau nei baigiasi nuomos sutartis. „Litesko“ ir Alytaus savivaldybė 15 metų trukmės šilumo ūkio nuomos sutartį pasirašė 2001 metais, o 2005 metais ji pratęsta dar 10 metų - nuo 2016 metų iki 2026 metų. Dar po dvejų metų - 2007-aisiais - buvo pakeistos kai kurios sutarties sąlygos.

Pernai rugsėjį Konkurencijos taryba nutarė, kad Alytaus valdžia neteisėtai 10-iai metų pratęsė šilumos ūkio nuomos sutartį su „Litesko“.

Po to Alytus kreipėsi į teismą, kad anksčiau laiko būtų nutraukta nuomos sutartis ir pateikė reikalavimą, kad „Litesko“ atlygintų 14,227 mln. eurų žalą už brangiai tiektą šilumą bei nepanaudotus ir parduotus apyvartinius taršos leidimus.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų