• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kitų metų pradžioje planuojamas naujas elektrifikacijos darbų etapas – nuo sausio 8 d. svarbiausios šalies geležinkelio arterijos Vilnius–Klaipėda elektrifikacijos darbai persikels į ruožą Radviliškis(Šauliai)–Klaipėda, praneša Lietuvos geležinkeliai.

Kitų metų pradžioje planuojamas naujas elektrifikacijos darbų etapas – nuo sausio 8 d. svarbiausios šalies geležinkelio arterijos Vilnius–Klaipėda elektrifikacijos darbai persikels į ruožą Radviliškis(Šauliai)–Klaipėda, praneša Lietuvos geležinkeliai.

REKLAMA

Šiuo metu jau atlikta apie 50 proc. geležinkelio ruožo Vilnius–Klaipėda elektrifikacijos projekto darbų. Iki 2024 metų pabaigos Lietuvoje elektrifikuoto geležinkelio dalis visoje infrastruktūroje turėtų siekti apie 35 proc., o ištisinis ruožo ilgis siektų 731 km. Šiuo metu Lietuvoje yra elektrifikuoti trys geležinkelio ruožai: Vilnius–Kaunas, Lentvaris–Trakai ir Vilnius–Kena.

Kaip nurodoma pranešime spaudai, po kelerių metų svarbiausia geležinkelių arterija keleiviai galėtų vykti visiškai naujais elektriniais traukiniais, o kroviniai būtų tempiami moderniais elektriniais lokomotyvais. 

REKLAMA
REKLAMA

Laikinai bus trumpinami arba atšaukiami kai kurie reisai

Kol vyks darbai, laikinai bus trumpinama arba atšaukiama dalis keleivių vežimo bendrovės „LTG Link“ organizuojamų maršrutų Vilnius–Klaipėda ir Radviliškis–Šiauliai–Klaipėda traukinių reisų.

REKLAMA

Planuojama, kad keleiviniam eismui įtaką darantys ir dienos metu organizuojami ruožo Radviliškis–Klaipėda elektrifikacijos darbai bus vykdomi iki kitų metų gegužės pabaigos. Šiuo laikotarpiu bus intensyviai elektrifikuojamas 184 km geležinkelio ruožas. Kiti elektrifikacijos darbai ir etapai, kuriuos galima vykdyti naktimis arba nenutraukiant eismo dienos metu, vykdomi dar nuo šių metų pradžios. 

Numatoma, jog kitų metų sausio 8 d. geležinkelio atkarpoje Radviliškis–Klaipėda pradėjus eismo pertrauką bus išsaugoti pilno maršruto Vilnius–Klaipėda rytiniai ir vakariniai traukinių reisai, o sekmadieniais traukinių eismas bus visiškai atnaujintas. Planuojami darbai traukinių eismui atkarpomis Vilnius–Šiauliai ir Kaunas–Šiauliai turės nedidelį poveikį.

REKLAMA
REKLAMA

Elektrifikacijos darbų metų galimi trumpalaikiai traukinių vėlavimai minėtuose maršrutuose – vidutiniškai iki 15 min. LTG grupė iš anksto atsiprašo už galimus nepatogumus ir dėkoja už supratingumą.

Be to, siekiant užtikrinti sklandų susisiekimą svarbiausių artimiausio pusmečio švenčių metu, traukinių eismas visiškai bus atnaujintas valstybinių švenčių ir jas supančių ilgųjų savaitgalių metu (vasario 15 – 18 d. ir kovo 8 – 11 d.) bei Velykų savaitę (kovo 28 – balandžio 2 d.).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vykstant elektrifikacijos darbams nuo pirmadienio iki šeštadienio iš Vilniaus į Klaipėdą bus galima nuvykti anksti ryte ir 2 reisais vakare, o iš Klaipėdos į Vilnių – ryte ir vakare. Siekiant sudaryti sąlygas kuo daugiau žmonių vykti traukiniais, dalis reisų bus organizuojami padidintais traukinių sąstatais.

Dienos metu bus galima vykti tik sutrumpintu maršrutu atkarpa tarp Vilniaus ir Šiaulių, įskaitant visus tarpinius sustojimus tarp šių stočių. Sekmadieniais eismas tarp Vilniaus ir Klaipėdos bus visiškai atnaujinamas – traukiniai kursuos pagal metinį tvarkaraštį.

REKLAMA

Ragina traukinių bilietus nusipirkti iš anksto

Nuo sausio 8 d. visi pirmadieniais-šeštadieniais kursuojantys maršruto Radviliškis–Šiauliai–Klaipėda traukiniai bus atšaukiami. Eismo pertraukų metu keleiviams rekomenduojama rinktis alternatyvias susisiekimo priemones. Užtikrinant susisiekimą į darbus, šio maršruto sutrumpinti reisai kursuos tik ankstyvuoju rytiniu laiku tarp Radviliškio ir Šiaulių. Sekmadieniais traukinių eismas šiuo maršrutu bus atnaujintas iš dalies – kursuos 2 iš 4 įprasto tvarkaraščio reisų.

REKLAMA

Keliones planuojantys klientai kviečiami bendrovės interneto svetainėje www.LTGLlink.lt, mobiliojoje programėlėje ar kitais „LTG Link“ kanalais pasitikslinti dėl konkrečių juos dominančių traukinių reisų pakeitimų. Apie pokyčius taip pat bus informuojama informaciniais skelbimais stotyse.

„LTG Link“ primena, kad rekomenduojama traukinių bilietais pasirūpinti iš anksto – tai patogiausia padaryti internetu arba mobiliojoje programėlėje.

Kitąmet papildomai planuojama ir geležinkelio ruožo Klaipėda–Rimkai elektrifikacija. Informacija apie dėl to vyksiančius maršruto Klaipėda–Šilutė tvarkaraščio pokyčius bus patikslinta vėliau.

Daugiau informacijos apie tvarkaraščių pokyčius pateikiama bendrovės puslapyje www.LTGLink.lt. Daugiau informacijos apie geležinkelių elektrifikaciją: https://elektrifikavimas.lt/

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų