Aiškėja, kas gali statyti nacionalinį stadioną

Norą tapti beveik 90 mln. eurų vertės nacionalinio stadiono Vilniuje statybos ir valdymo koncesininku pareiškė trys įmonių konsorciumai, o dėl ketvirto dar bus sprendžiama, BNS pranešė Vilniaus meras Remigijus Šimašius. Du iš jų - KDS grupė kartu su Lenkijos „Budimex“ ir koncernas „Icor“ - BNS oficialiai patvirtino, jog pateikė paraiškas konkursui.

„Turime užregistruotus tris pasiūlymus ir turime dar tam tikrą niuansą, dėl kurio konsultuojamės su Viešųjų pirkimų tarnyba, - vienas užsienio pareiškėjas teigia, jog jam nepavyko pateikti pasiūlymo, nes viešųjų pirkimų sistema nepriėmė užsienietiško parašo. Taigi, tris pasiūlymus turime tikrai, o gal ir keturis“, - BNS sakė R.Šimašius.

Pasak mero, kada bus plėšiami vokai, priklausys nuo Viešųjų pirkimų tarnybos rekomendacijų dėl ketvirtojo dalyvio.

„Mes kol kas tuos pasiūlymus turime, vokai dar nėra atplėšti. Esame oficialiai užklausę Viešųjų pirkimų tarnybos dėl šitos situacijos ir vokai bus atplėšti rytoj arba bus padarytas savaitės atidėjimas, jeigu bus pagrįsta ta pretenzija, jog nepavyko pateikti. Rytoj turėsime galutinę informaciją iš tarnybos“, - sakė R.Šimašius.

REKLAMA

VPT direktorė Diana Vilytė BNS sakė, kad tarnyba leido savivaldybei pratęsti konkurso paraiškų pateikimo laiką, nes norima, kad jame dalyvautų kuo daugiau tiekėjų.

„Tai didelės vertės projektas, todėl svarbu, kad kuo daugiau tiekėjų dalyvautų konkurse. Mūsų pozicija, - leisti pratęsti konkursą, nes vokai dar neatplėšti, pasiūlymai nežinomi, todėl niekas nenukentės“, - BNS sakė D.Vilytė.

Tai, kad dalyvauja konkurse, trečiadienį BNS patvirtino ir dujotiekių statybos bei nekilnojamojo turto nuomos bendrovė KDS grupė. Jos vadovas Petras Sabalys sakė, jog paraišką pateikė specialiai projektui įsteigta antrinė bendrovė „Vilniaus nacionalinis stadionas“ kartu su Lenkijos inžinerinių ir infrastruktūros objektų statybų grupe „Budimex“.

„Icor“ valdoma inžinerinių tinklų bendrovė „Axis Industries“ BNS patvirtino, kad dalyvauja kartu su įmonėmis „Kauno arena“, kuri būtų objekto valdymo konsultantė, „Venetus Capital“, kuri finansuotų objekto statybas, įmone „Cloud architektai“ ir Australijos architektu Damonu Lavelle'u iš tarptautinės architektų kompanijos „Populous“, kuri projektuoja tarptautinius UEFA stadionus.

Tuo metu „Švyturio“ areną Klaipėdoje ir „Girstučio“ baseiną Kaune valdančios bendrovės „Infrastruktūra LT“ vadovas Vitalijus Kuodis BNS teigė, jog bendrovė nepateikė paraiškos, nors anksčiau planavo tai padaryti.

Vilniaus „Siemens“ arenos valdytojos bendrovės „Universali arena“ vadovas Juras Vėželis BNS teigė, kad buvo svarstoma dalyvauti konkurse, tačiau galų gale paraiška nebuvo pateikta.


Rašyti komentarą...
N
Nu jo
2017-03-02 08:27:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kaip Kubilo sparnuota frazė: "Pirma išmokit futbolą žaist, tada ir stadioną pastatysim" ? Čia kai ispanai, pamatę mūsų Žalgirio stadioną, atsisakė žaist, nes nenorėjo, kad jų žaidėjai "bulvių lauke kojas išsisukinėtų", o mūsiškiai užsiminė, kad reik normalaus stadiono...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų