Tiek vienas iš amoniako cechų, tiek kogeneracinė jėgainė buvo sustabdyta šią gegužę. Sprendimą sustabdyti vieną iš amoniako cechų, anot „Achemos“ vadovo Ramūno Miliausko, reikėjo priimti dėl planuoto remonto ir situacijos trašų rinkoje.
„Tai buvo planuotas gamybinių įrengimų remontas, kurį būtina atlikti mažiausiai kartą per du metus. Kartu su gamybinių įrengimų remontu toliau tęsėme gamyklos modernizaciją - tai padės mums mažinti energetinių išteklių sunaudojimą ir didins bendrovės konkurencingumą ateityje“, - sakė „Achemos“ generalinis direktorius R. Miliauskas.
IV ketvirtį bus gaminamos ir pardavinėjamos ne tik trąšos bei kiti chemijos produktai, bet planuojama pardavinėti ir atskirai amoniaką.
„Šiuo metu pasaulinėje rinkoje matome amoniako trūkumą, jo kaina yra išaugusi, todėl nutarėme prekiauti amoniaku ir kaip atskiru produktu“, - teigė „Achemos“ gamyklos vadovas.
Pasak R. Miliausko, trąšų rinka atsigauna, jų kaina po truputį kyla, todėl gamykla paskutinį metų ketvirtį planuoja dirbti pilnu pajėgumu. Šių metų sausio-rugpjūčio mėnesiais „Achema“ pagamino daugiau kaip 2,4 mln. tonų trąšų, tai yra kiek daugiau nei praėjusių metų tuo pačiu periodu. Nors pajamų įmonė gavo beveik 10 proc. mažiau, IV ketvirtis ir metų rezultatas planuojamas geresnis, nes praėjusių metų pabaigoje gamykla dirbo perpus mažesniu pajėgumu.
AB „Achema” – didžiausia azoto trąšų ir kitų pramoninių chemijos produktų gamintoja šalyje bei didžiausia tokio pobūdžio gamykla Baltijos šalyse. Bendrovėje dirba apie 1400 žmonių. Pagrindinė įmonės veikla – azoto trąšų, birių trąšų mišinių, skystų trąšų kambario ir lauko augalams, amoniako, azoto rūgšties, metanolio, formalino, KF dervų, klijų (PVAD), angliarūgštės, deguonies, azoto, bazinio aliuminio sulfato tirpalo gamyba ir prekyba.