• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kitas Graikijos valstybinių išlaidų mažinimo etapas, suplanuotas 2013-2014 m., bus paskutinis, pareiškė Graikijos vyriausybės vadovas Antonis Samaras, praneša „Associated Press“.

REKLAMA
REKLAMA

„Daugelis šių priemonių gana skausmingos, tačiau kartu jos neišvengiamos. Be jų šalis praras pasitikėjimą“, - pabrėžė A. Samaras. Kartu jis pastebėjo, kad Graikijos ekonomika nebeatlaikys tolesnių griežto taupymo priemonių.

REKLAMA

Valstybės išlaidas planuojama sumažinti 11,5 mlrd. eurų. Vyriausybė nepaaiškino, kaip konkrečiai bus vykdomos griežto taupymo priemonės, tačiau tikėtina, kad bus mažinamos pensijos ir valstybės tarnautojų atlyginimai. A. Samaras perspėjo, kad, atsisakius paskelbti eilinį išlaidų mažinimo etapą, Graikijai tektų pasitraukti iš euro zonos.

REKLAMA
REKLAMA

Kiek anksčiau A. Samaras skelbė, kad Graikijai reikia daugiau laiko reformoms įgyvendinti. „Leiskite man būti atviram. Mums nereikalinga papildoma pagalba. Mes vykdome sutarčių įsipareigojimus ir kreditorių keliamus reikalavimus. Būtina, kad šalies ekonomika augtų, nes tik taip įmanoma sumažinti finansines rizikas. Mes tik norime šiek tiek laisvės, kad priverstume ekonomiką funkcionuoti ir kad padidėtų valstybės pajamos. Daugiau laiko nereiškia daugiau lėšų. Artimiausiu metu turėsime mažesnį, bet daug efektyvesnį valstybės sektorių“, - sakė A. Samaras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Be to, išvakarėse buvo skelbiama, kad Graikija planuoja steigti specialiąsias ekonomines zonas, siekdama pritraukti privačias investicijas, skatinti ekonomikos augimą ir išsikapstyti iš depresijos. Investuotojus tikimasi patraukti mokestinėmis ir administracinėmis lengvatomis.

REKLAMA

Pasak Graikijos plėtros ministro Kosto Hatzidakio, Atėnai jau pradėjo derybas šiuo klausimu su Europos Komisija.

Ypatingųjų ekonominių zonų steigimas paskatins realiojo ekonomikos sektoriaus plėtrą pritraukiant investicijas ir stiprinant eksportą, pastebėjo ministras, paraginęs euro zonos partnerius pritarti tokiai iniciatyvai.

REKLAMA

Preliminariais duomenimis, 2008-2012 m. laikotarpiu Graikijoje ekonomika susitraukė penktadaliu. Prognozuojama, kad antrąjį šių metų ketvirtį Graikijos BVP sumažėjo 6,2 proc., lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu.

Nedarbo lygis šalyje, 2012 m. gegužės duomenimis, siekė net 23,1 proc., o tarp jaunimo - beveik 55 proc.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų