Vilnius-Minskas: per 2 mėnesius – 360 tūkst. litų pelno

„Lietuvos geležinkeliai“, nuo šių metų gegužės 26 d. maršrute Vilnius–Minskas–Vilnius pradėjusi eksploatuoti naujus dyzelinius traukinius, per pastaruosius du mėnesius tarp dviejų valstybių sostinių jau pervežė daugiau kaip 23 tūkst. keleivių. Šis tarptautinis maršrutas bendrovei buvo pelningas – per du mėnesius gauta apie 360 tūkst. litų pelno.

Maršrutu Vilnius–Minskas–Vilnius du kartus per dieną kursuoja nauji šiuolaikiški dyzeliniai traukiniai PESA 630M, pagaminti Lenkijoje.

AB „Lietuvos geležinkeliai“ pradėjus vežti maršrutu Vilnius–Minskas–Vilnius, buvo pakeista keleivių ir jų bagažo patikros tvarka – ji atliekama Vilniaus geležinkelio stotyje įrengtame terminale. Pasikeitus patikros tvarkai kelionė traukiniu tarp Lietuvos ir Baltarusijos sostinių sutrumpėjo pusvalandžiu, iki pustrečios valandos. Į Vilnių atvykusių keleivių patikra, priklausomai nuo jų skaičiaus, šiuo metu vidutiniškai trunka apie 45 min.

REKLAMA

Siekdama pagreitinti keleivių aptarnavimą terminale, AB „Lietuvos geležinkeliai“ šiuo metu rengia terminalo rekonstrukcijos projektą, kad vienu metu jame galėtų dirbti ne keturi, o aštuoni Valstybės sienos apsaugos tarnybos darbuotojai.

Bendrovė taip pat įrengė stoginę nuo lietaus bei tualetus atvykusiems ir traukinio laukiantiems keleiviams. Vasaros pabaigoje perone pradės veikti „DUTY FREE“ parduotuvė, į kurios įrengimą kompanija „Globus Trade LT“ investavo beveik 700 tūkst. litų. Parduotuvėje bus sukurta 16 darbo vietų.

Keleivių srautas tarp Vilniaus ir Minsko pastaraisiais metais ypač išaugo: per septynis šių metų mėnesius tarp dviejų sostinių abiejų šalių traukiniais keliavo 191 tūkst. keleivių, arba apie 37 proc. daugiau nei per tą patį laikotarpį 2012-aisiais.

Traukinys Vilnius-Minskas-Vilnius šiuo metu yra patogiausia ir greičiausia susisiekimo priemonė tiek vykstantiems abejomis kryptimis turizmo, tiek ir darbo tikslais. Lietuvos turizmo departamento duomenimis, per kelionę vidutinis baltarusių turistas Lietuvos teritorijoje palieka maždaug 450 dolerių. Skaičiuojama, kad traukiniais atvykę svečiai iš Minsko mūsų šalyje šiemet jau išleido apie 76 mln. litų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų