Seimo š. m. gruodžio 20 d. priimtas įstatymas, numatantis įmokų į pensijų fondus sumažinimą 2012-aisiais metais nuo 2 proc. iki 1,5 proc., yra galimai neteisėtas ir toliau klampins mūsų šalį į dar gilesnes problemas pensijų srityje. Pensijų fondų dalyvių asociacija dėkoja Lietuvos Respublikos Prezidentei ir jos patarėjų komandai, taip pat Seimo nariams A.Melianui, E.Masiuliui, P.Auštrevičiui, A.Čaplikui ir kitiems politikams, kurie pademonstravo problemos supratimą, įsiklausė į mūsų argumentus ir užkirto kelią visiškam įmokų sustabdymui bei pensijų reformos sužlugdymui.

„Jau 2009 m. esame kreipęsi į teismą, prašydami išnagrinėti įmokų į pensijų fondus sumažinimo teisėtumą. Šiuo metu šie klausimai yra pasiekę Konstitucinį Teismą ir laukia svarstymo eilėje, kuri tikėtina, prieis kitais metais. Dėl paskutinio įmoko sumažinimo taip pat planuojame kreiptis į teismą“, - sakė Pensijų fondų dalyvių asociacijos pirmininkas Mindaugas Gedeikis.

Pensijų fondų dalyviai taip pat atkreipia dėmesį į tai, kad Seimas jau kelintą kartą deklaruoja įmokų sumažinimo „laikinumą“, tačiau kiekvieną kartą sulaužo savo pažadą. „Kai įmokos buvo pirmą kartą sumažintos nuo 2009 m. pradžios, buvo žadama jas po metų atstatyti ir vėliau praradimus kompensuoti padidintomis įmokomis. Jau po pusmečio Seimas įmokas dar kartą sumažino ir pakeitė savo pažadus. Premjeras tuo metu teigė, kad daugiau įmokos nebus mažinamos, tačiau matome, kad ir tai vėl sulaužyta, priėmus naujausius įstatymo pakeitimus“, - kalbėjo Mindaugas Gedeikis.

Pensijų fondų dalyvių asociacija laikosi nuomonės, kad sumažintos įmokos į būsimųjų pensininkų sąskaitas turi būti ne tik atstatytos, bet ir kompensuotos, kaip tai nuspręsta padaryti su esamų pensininkų pensijomis. Asociacijos skaičiavimais, valstybė iš būsimųjų pensininkų dėl iki šiol sumažintų įmokų jau paėmė apie 1,5 mlrd. Litų. Dar 100 mln. litų nebus pervesti kaupiantiesiems 2012-aisiais, įsigaliojus naujai priimtoms įstatymo pataisoms. Šiuo metu sutartis kaupti privačiuose pensijų fonduose yra sudarę virš 1 milijono Lietuvos gyventojų.


Rašyti komentarą...
J
Jei as gerai suprantu
2011-12-28 16:56:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pensiju fondai rupinasi savo riebiu kasniu ir sviesia ateitimi. Visi siame straipsnelyje pateikti argumentai labai silpni. Dabar pensiju fondu valdymo islaidos keleriopai virsija ju uzdirbtus busimiems pensininkams pinigus. Jien turetu optimizuoti savo veikla ir zymiai sumazinti veiklos sanaudas, nes dabar ju veikla galime vadinti parazitavimu.
Atsakyti
0

k
kapituliacija!!!!!
2011-12-28 17:41:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
pensijų fondams be sodros pinigėlių!eikit pas tuos,kurie giriatės ,kad jumis tiki ir pasiimkit iš kiekvieno,bet mažai tokių durnių rasit.Vieną sykį galima apmaut žmones- ne daugiau.Kodėl valstybinė institucija turi dirbti privačiam verslui???
Atsakyti
0

A
As Apakes :D
2011-12-28 18:01:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Idomu,kas uzsako tokias nesamones rasyt :DDD Ir uz kieno pinigus,bei kokiu tikslu? :DD Rasytoja koki nors sugebanti pudrint smegenis pasamdytu,brangiau ta prasme,nes siai svietimo sistemai pramokius,tai sutinku,tiki viskuo,bet mes,tai baige normalias dar mokyklas su gerais mokytojais,tai tokie burtai vargei ar veikia,juk mes ne tik ten pinigus prarade,dar ir po siai dienai mokame ir mokesime ir algas tiems saunuoliams,uz tai kad jie mus pasmaugt bajgia. Ir kodel nesamdomi auditoriai pirmiausiai istirti ka tie fondai veikia,kur tie pinigai plaukia.. Ir vistiek nesuprantu saunuoliu,jeigu issisprestu visos problemos panaikinus tuos fondus,tai ko mes ju nesprendziam.. Nebent... nebent,juk reiktu fondams grazint turbut sodrai pinigus zmoniu,nestus eile metu.. O kaip juos grazint,jei jie istaskyti seniai.. Va ka kratyt reikia,o ne snora zlugdyt.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų