Vyriausybė nusprendė skirti papildomas išmokas visiems senatvės pensijų ir kitų išmokų gavėjams. Net tiems, kurių pensijos didesnės nei subsidijos prastovose esantiems darbuotojams. Ar teisinga visų mokesčių mokėtojų lėšomis labiau remti tuos, kurie ir taip pinigų dabar gauna daugiau?

(nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

(nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija skelbia, kad senyvo amžiaus gyventojams, neįgaliesiems, našliams, našlaičiams ketinama skirti vienkartinę 200 eurų dydžio išmoką.

Ji bus išmokama, jeigu žmogui iki 2020 m. pabaigos jau yra arba bus paskirta senatvės pensija ar kai kurios kitos „Sodros“ pensijos.

Vienkartinė išmoka būtų mokama be atskiro asmens prašymo 2020 m. rugpjūčio mėn. (šiemet Seimo rinkimai bus spalio pradžioje).

Jei žmogui teisė į išvardintas išmokas atsiras po šių metų liepos 1 d., vienkartinę išmoką jis gaus kartu su jau paskirta išmoka.

„Sodros“ duomenimis, Lietuvoje senatvės pensiją gauna 611 tūkst. gyventojų.

Iš jų 158,5 tūkst. gauna daugiau nei 437 eurų dydžio pensiją (25,9 proc. visų senatvės pensijų gavėjų), o 25,2 tūkst. gauna daugiau nei 610 eurų pensiją (4,1 proc.).

REKLAMA

Kitaip nei darbo užmokestis, net ir pačios didžiausios pensijos Lietuvoje neapmokestinamos, nors beveik visose Europos Sąjungos (ES) šalyse tai įprasta.

437 eurai arba 610 eurų į rankas yra 607 eurai arba 910,5 eurai ant popieriaus. Tai yra viena arba pusantros minimalios mėnesinės algos.

Būtent tokio dydžio yra maksimalios valstybės subsidijos darbuotojams, kuriems dėl karantino paskelbtos prastovos. Tokių yra beveik 90 tūkst.

Paprastai tariant, jau dabar nemaža dalis pensininkų gauna didesnes pajamas, nei darbingo amžiaus žmonės, patekę į prastovas. Nepaisant to, Vyriausybė nusprendė, kad jiems labiau verta duoti pinigų nei skurdžiau besiverčiantiems darbingo amžiaus žmonėms. Ar tai teisinga?

Pasigenda didesnės diferenciacijos

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė tiesiai neatsakė, ar teisinga labiau remti kai kuriuos pensininkus negu darbuotojus.

„Aš manau, kad mums nereikėtų sunkiuoju laikotarpiu skirstyti žmonių į vieną ar kitą grupę. Iš tikrųjų visiems yra labai sunku. Akivaizdu, kad pensinio amžiaus žmonės gyvena skurde – tai buvo pripažįstama ir iki karantino. Taigi, tai ta pagalba, manau, yra gera priemonė.

Tačiau reikia pasakyti, kad ir dirbantiems žmonėms pagalbos turbūt reikia daugiau, negu dabar yra priemonių pakete. Mes, kaip Profesinių sąjungų konfederacija, tą ne vieną kartą sakėme. Tų priemonių spektras turi būti išplėstas. Atrodo, kad žingsnis po žingsnio Vyriausybė reaguoja, vis prideda, keičia priemones ir bando įsiklausyti“, – dabartinę padėtį komentavo pirmininkė.

REKLAMA

Vis dėlto, anot jos, dabar darbuotojų paramai skiriamos lėšos nėra stulbinamai didelės ir pagalba turėtų būti didesnė. Svarbu, kad Vyriausybė pradėtų reaguoti atsižvelgdama į šių dienų realijas, nebijotų keisti priemonių, jas papildytų ir skirtų daugiau dėmesio darbuotojams.

Į klausimą, ar iš principo teisinga, kad kai ir taip geriau už darbuotojus gyvenantys kai kurie pensininkai gaus dar daugiau pinigų, I. Ruginienė atsakė taip:

„Sutinku, kad turėtų būti tam tikra diferenciacija. Lygiai taip pat, kaip kalbame apie subsidijas dėl prastovų arba nedarbingumo išmokas. Mokant jas irgi galėtų būti tam tikra diferenciacija. 

Visada nuosekliai laikėmės pozicijos ir dabar primename Vyriausybei, kad mes turime siekti palaikyti tuos verslus, kurie sąžiningai mokėjo mokesčius, tuos žmones, kurie iš tikrųjų mokėjo mokesčius ir jų neslėpė. Akivaizdu, kad jiems parama turėtų būti didesnė. Tos diferenciacijos galbūt ir trūksta.“

Politinės valios užtenka ne viskam

Į žinią apie 200 eurų išmokas visiems pensininkams sureagavo ir vienas iš darbdavių atstovų Trišalėje taryboje Andrius Romanovskis, kuris taip pat yra Lietuvos verslo konfederacijos viceprezidentas.

„Mano mama džiaugiasi – karantinas ne tik sumažino jos nereikalingas išlaidas, bet dar ir padidins pajamas. Tikiu, kad pinigus ji gaus žaibo greičiu – per dieną, dvi“, – asmeninėje „Facebook“ paskyroje rašė jis.

Tiesa, taip pat pridūrė: „mūsų pensininkų pajamos yra ubagiškos, o vaikai ir anūkai grynaisiais pinigais turi „lyginti“ šią socialinę nelygybę.“

REKLAMA

Paklaustas, ką galėtų pridėti prie tokios savo pozicijos A. Romanovskis buvo lakoniškas:

„Nėra ką pridėti – kai yra politinė valia, tai pensininkai gaus pinigus per keletą dienų, gaila, kad nebuvo tokios valios darbuotojų ir verslo atžvilgiu.“

Labai klaidingas sprendimas

Portalas tv3.lt taip pat pasiteiravo, ką apie 200 eurų išmoką galvoja, provincijoje kartu su metais vyresniu vyru gyvenanti 71 metų pensininkė Ilona (tikras vardas ir pavardė redakcijai žinoma).

„Na, ką aš žinau. Mano pensija 400 eurų, vyro – 300 eurų. Negali sakyti, kad daug, bet tikrai pragyvenam ir nesakyčiau, kad mums baisiai ko neužtektų. Aišku, papildomi pinigai nepakenks, bet nemanau, kad juos turėtų gauti visi be išimties. Tai neteisinga. 

Čia taip pat kaip su vaiko pinigais. Taip, yra daug nepasiturinčių šeimų, kuriems jie labai reikalingi. Bet kodėl tuos pinigus reiktų duoti ir turtingoms šeimoms, niekaip nesuprantu“, – kalbėjo moteris.

Vilniaus universiteto profesorius Teodoras Medaiskis gana griežtai įvertino naują Vyriausybės pasiūlytą priemonę.

„Komentaras iš vieno sakinio. Aš visiškai nepritariu, manau, kad tai labai klaidingas sprendimas, geriau pinigus skirti tiems, kas tikrai nukentėjo nuo šito viso, kas neteko darbo, kas turėjo verslą sumažinti ir panašiai, o ne visiems dalinti po du šimtus eurų. Mano nuomone, tai yra klaidingas sprendimas“, – sakė profesorius.

Pinigų gaus, nes nebėgios ieškoti nuolaidų?

Paprastai teisės aktų projektus, kurie susiję su socialiniu draudimu ir „Sodros“ išmokomis, rengia Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

REKLAMA

Į klausimą, ar teisinga, kad ir taip gaudami didesnes pajamas nei prastovose esantys darbuotojai, kai kurie pensininkai papildomai dar gaus po 200 eurų, ketvirtadienį ministerija atsakė taip:

„Senatvės pensininkai ir neįgalūs asmenys yra didžiausią skurdo riziką patiriančių asmenų grupės. Pasak Statistikos departamento, didžiausias skurdo rizikos lygis 2018 m. buvo 65 metų ir vyresnių asmenų amžiaus grupėje – 37,7 proc. Nevyriausybinės organizacijos, pavyzdžiui, Nacionalinis skurdo mažinimo organizacijų tinklas, išskiria tokias labiausiai pažeidžiamas grupes: bedarbiai, pensininkai, neįgalieji ir vieniši tėvai su vaikais.

Bedarbiai įprastai gauna nedarbo išmokas, tačiau ne visi, todėl numatoma įvesti laikiną darbo paieškos išmoką, kuri aktualiausia tiems žmonėms, kurie neturi reikiamo stažo nedarbo išmokai gauti arba jų išmokos mokėjimo laikas yra pasibaigęs. Laikinoji išmoka būtų mokama ne ilgiau nei 6 mėn. ir siektų 200 eurų tiems, kurie negauna nedarbo išmokos, bei 42 eurus tiems, kas gauna.  

Senatvės, netekto darbingumo/invalidumo pensininkams, našliams, našlaičiams, šalpos ir kitų išmokų gavėjams iš „Sodros“ siūlome vienkartinę 200 Eur išmoką. Ypač sudėtinga situacija tiems žmonėms, kuriems senatvės pensijos amžius sueina šiais metais, tačiau jie netenka darbo – galimybės susirasti darbą priešpensinio amžiaus asmeniui per arba po karantino yra laba minimalios Šeimoms su vaikais, per karantiną netekusioms pajamų, laikinai didiname vaiko pinigus. Visiems nepasiturintiems žmonėms didiname socialines pašalpas, kompensacijas už būsto šildymo išlaidas.

REKLAMA

Numatome toliau tęsti subsidijų mokėjimą po karantino darbdaviams už darbuotojus, kurie iš prastovų grįžta į darbus. Priešinti visuomenės grupės šiuo sudėtingu periodu būtų tikrai neatsakinga, stengiamės turimas lėšas visoms visuomenės grupėms paskirstyti solidariai. Vidutinė senatvės pensijas šiuo metu siekia 377 eurus, šalpos išmokų grindys – apie 140 eurų.“

Premjeras Saulius Skvernelis trečiadienį paaiškino, kad pensininkams reikia duoti daugiau pinigų, nes jie esą labiau nukentės dėl karantino.

„Nutarta skirti 200 eurų vienkartinę išmoką toms asmenų grupėms, kurios yra arčiausiai skurdo ribos arba labiausiai paveiktos yra ir su tais apribojimais, kurie apsunkina jų gyvenimą. Tai aš kalbu apie mūsų senjorus, senatvės pensininkus, kurie patyrė įvairiausių sunkumų.

Tai yra tikrai ta socialinė grupė, kuri gyvena pakankami sunkiai ir šiomis sąlygomis negali daryti to, ką įprastomis sąlygomis darydavo – apibėgti 10–15 parduotuvių, rasti pigiausią produktą, tokiu būdu taupyti per įvairias nuolaidas. Šiandien jie tokios galimybės neturi kažką užsiauginti ir tai parduoti turgelyje ar prie prekybos centro ir prisidurti prie senatvės pensijos.

Šitie ribojimai šiai grupei išliks ir toliau, todėl skiriama 200 eurų išmoka ne tik senatvės pensininkams, bet ir šalpos pensininkams nuo našlaičių iki našlių“, – žurnalistams Vyriausybėje trečiadienį kalbėjo S. Skvernelis.

Gintas
2020-04-30 07:22:13
Prajuokino - turtingas pensininkas !!! O jei ir gauna daugiau pensijos už pašalpinį,tai jis tą didesnę pensiją UŽSIDIRBO per kokius 40 metų,o ne gauna ją už dyką,negi taip sunku suprast
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Asta 2020-05-08 10:58:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Sutinku,kad senjorai gaus pinigelius ,nes daug kam klius vaikams,anukams,kirpykloms,parduotuves.......   ATSAKYTI
Aldona 2020-05-06 13:53:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kas šiandieną turi mažas pensijas-tie.kurie dirbdami gaudavo mažas algas.bet dirbo.nes turėjo pinigų pro "šalį".Tai baldų parduotuvėse.maisto pard.mėsos.pieno.kombinatuose.ir t .t Bet labiausiai apie pensijas niekas negalvojo.tai tie.kurie mezgė.vežė skudurus maišais į rusiją.per porą reisų iš rusijos.nusipirkdavo butus.namus...aišku.tai buvo žiauriai irgi sunkūs darbai.bet sodrai nebuvo nieko mokėta.tik pats mažiausias mokestis.o ir stažo nebuvo.nes darbo knygelėj penki.arba dešimt metų buvo tušti puslapiai.o tie žmonės.kurie dirbo pusantro etato.taip pat sukosi sunkiai.vaikų nematė .bet šiandieną jų pensijos didelės.ned jie mokėjo sąžiningai sodrai.Graudu visur skaityti.kaip pavydi dideles pensijas gaunantiems..-kada jūs suprasit vieną paprastą teisybę:kas nemokėjo sodrai.tam ir sodra šiandien moka tiek.kiek jūs esat verti   ATSAKYTI
Bite 2020-07-01 12:45:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nereikia mauti visų ant vieno kurpalio nežinant nieko apie zmogu  
Regina 2020-05-05 11:51:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pavyzdys ,kad pensininkai gauna dviese 700.tai jei tai pagrindines pajamos yra skurdas.galima gyventi.,jei sveikata nebloga ir savimi pasirupina.taciau jei jiems nereikia tegu paiesko sunkiai besivercianciu seimu ir remia juos.o valstybes poziuris apie vienkartine ismoka teisingas   ATSAKYTI
Senjorė 2020-05-03 11:59:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Kaip suprast jei aš dirbau sunkiai beveik 50 metų ir turiu susitaupiusi pinigėlių ,kodėl negaliu gaut išmokos.ar tik visos išmokos turi atitekt slunkiams,kurie 30 metų sėdi darbo biržoj ar valkatauja nusigėrę.jei visiems,tai visiems jokių išimčių neturėtų būti.maistas ir paslaugos pabrango visiems   ATSAKYTI
Bite 2020-07-01 12:49:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Senjorams trūksta ne pinigų bet gerumo   
AS 2020-05-02 19:55:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Valdžia turi būti ne tik dosni, bet ir teisinga: jeigu duoda vienai išlaikytinių grupei (pensininkams), tai turi duoti ir kitai - vaikams, t.y. kiekvienam vaikui po 200 Eur. Beje, pensininkų LT yra daugiau nei vaikų, tad mažiau ir kainuos. Nereikia kiršinti visuomenės.   ATSAKYTI
Vilte 2020-05-05 11:59:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Lyginimas pensininku su vaikais teisingas.senatve sunki nasta.vaikai gyyvenimo viltis.jei seimai sunku materialiai pasirupinti vaikais visgi ,jei nestabdo sveikata galima rasti iseiti.senatveje yra darbingu ,taciau tai laikina.amzius nebeleidzia daugumai buti darbingiems.  
Vilte 2020-05-05 11:59:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Lyginimas pensininku su vaikais teisingas.senatve sunki nasta.vaikai gyyvenimo viltis.jei seimai sunku materialiai pasirupinti vaikais visgi ,jei nestabdo sveikata galima rasti iseiti.senatveje yra darbingu ,taciau tai laikina.amzius nebeleidzia daugumai buti darbingiems.  
Danutė 2020-05-02 14:57:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tik nepavydėkit tiems pensininkams!   ATSAKYTI
Jūratė 2020-05-02 13:22:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Dirbau nuo 14 metų kolūkyje, turiu 54 metų darbo stažą, aišku pensija nesiskundžiu, bet kodėl man pavydi tų 200 eurų tie, kurie iki 20-ties metų bindzinėjo be darbo, gal mokėsi vidurinėje, gal kokiam technikume, dirbo kažkur nelegaliai nemokėdami jokių mokesčių, o dabar reikalauja, kad jiems reikia daugiau negu tiems, kurie per gyvenimą kažką užsidirbo. Aš ir dirbdama baigiau tą pačią vidurinę, paskui technikumą ir be darbo niekada nebuvau   ATSAKYTI
Olga 2020-05-02 06:39:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Linkiu visiems geros
sveikatos.    ATSAKYTI
Rima 2020-05-01 12:05:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gėda. Atidirbkit 40 metu, ir susidorokit su jau ne pirma krize gyvenime. Ar tikrai vyresnio amžiaus žmonės , jūsų tėvai nenusipelnė vienkartinės išmokos ?    ATSAKYTI
Jurate 2020-05-01 08:52:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Šlykštu skaityti, Lietuvoje pensininkai patys neturtingiausi, Anglijoje pensininkai gauna 180 svaru į savaitę ir už nieką nemoka, gauna būsto lengvatas, tyčiojasi valdžia iš savo žmonių, o jauni žmonės dar ir keikia, bjauri neteisybė, reikia pyktį ant kalinių, bedarbių kuriuos darbingi žmonės išlaiko, nes tai eina iš biudžeto, o ne ant pensininkų kurie sąžiningai užsidirbo pensiją    ATSAKYTI
Hehe 2020-05-01 07:15:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Čia rinkiminê akcija. Nepraeis mužikams vistiek.    ATSAKYTI
Aris 2020-05-01 00:11:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-18
Bl. Jaunom šeimoms kurie su mažais vaikais jiems reike duoti o ką tie pensininkai validuolio ikals ir užtenka ir taip visokių dauk nuolaidų gauna.... O ką jaunoms šeimoms dariti darbo neteko už viską mokėti reikia vaikui nepasakisi palauk dabar karantinas niera darbo niera pinigų. Vat todėl jauni ir bėga iš LT. O jūs šerkite pensininkus jie užsidirbo per savo gyvenimą...
O nauja karta kitur usidirbs pencija.... Kaškas sakė o ką jūs davėte Lietuvai kodėl ji jums turi kaška duoti, va su tokiu mastimu ir liks lietuvio tik pensininkai invalidai. Nes Lt. Nesupranta kad reike į jaunimą investuoti kad ji kaška po to duotu... O neapvirkšei pati nieko nedavus o reikalauja.....    ATSAKYTI
MARYTĖ 2020-05-03 12:02:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gal tėvų neturi ar senelių  
Roma 2020-05-05 12:07:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Juokingas pyktis.jauni iesko seni nebe.nelaukit supratimo .pensininkai dirbo ir seimas augino.bedarbyste beda bet valstybe neissilaikys jei jauni nedirbs.o apie netvarka valstybeje visi zinom.deja jos yra visame pasaulyje.senatve sunki neraudokit .jaunysteje skurdas lanke daug senoliu.ne visi jie gerus atlygius gavo  
Elena 2020-05-05 14:33:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Apie kokias nuolaidas jus cia kalbate ,jei as gaudama 240 euru pensijos negaunu jokios pagalbos is niekur.  
Bite 2020-07-01 13:04:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jeigu tu užaugai šioje šalyje, tai tavo namai, jėgų jie neturtingi vadinasi vadinasi tu nieko neduoda tiems namams bet nori gauti vis daugiau ir daugiau sveikas jaunas žmogus neturi darbo tada kai jis nenori dirbti bet nori gauti čia ir dabar babkiu ir dar daug negali būti valstybė turtinga, kai visuomenė vagys ir tinginiai deja tokia mano tėvynė, bet ji vis tie yra mano kad ir neturtinga,   
Jara 2020-05-01 00:06:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Qian2   ATSAKYTI
Nata 2020-04-30 23:30:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Taip, gal kurie gauna nuo 700 iki 1000 ir daugiau , pensijos vienkartinio papildomo išmokėjimo 200 eurų ir nereikėtų duoti, taęiau didesnė dalis pensininkų tikrai skursta, kuriems ši išmoka būtų kaip parama už kuria galėtum nors vaistų ir ilgalaikio vartojimo produktų nusipirkti, tad tikrai palaikome šį vyriausybės sprendimą, bet tai turėtų būti diferencijuojama pagal konkrečias pajamas.

   ATSAKYTI
Hehe 2020-05-01 07:16:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Groji iš natų, kurias parašė mužikai kremliaus bandito valdomi  
negalima 2020-04-30 21:43:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
padėti senoliams, tegul greičiau miršta, reikia gelbėti verslą ....... pono gabrieliaus , juk milijonai žūsta, čia ne juokai , vaikų , t.y. darželinukų , mokinukų tėvai moka pinigus vargšei ''mortai'',nors jų vaikai per krizę namie su tėvais, o tai ne korupcija ? Ne sukčiavimas, vis tiek turi valstybė remti milijoninį verslą?   ATSAKYTI
onutė 2020-04-30 19:33:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
tai mielieji tik nepavydėkite pensininkams, mano kaimynė gauna 600 eurų pensija, bet vaistams išleidžia kiekviena mėnesį 220 eurų, o kai paprašo parnešti maisto krepšelį sumoku 60 eurų mažiausiai. Tai kas lieka tai kojinėms, o ne koncertams ar spektakliams, o šildymo sezonu tai kojinių sąskaita susimoka. Moteris dirbo atsakoiga darbą 45-is metus, ir dabar jūs konservatoriai mus nuskriaudėte ir toliau galvojate kad mums nieko nereikia,,,   ATSAKYTI
Liuda 2020-04-30 20:18:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Na taip, bet jauna darbuotoja dirbanti kasininke gauna 440 ir turi susimoketi uz nuoma, nes nuosavus bytus gavo tik tarybiniais laikaisi, patarnavimus, maista ir dar isleisti 2 vaikus I mokykla. Kazkas ne taip su atlyginimu.Na negali minimum as atskaicius mokesciu buti mazesnis uz pensija.  
Rasa 2020-04-30 17:59:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
O dirbantys pensininkai irgi gaus tuo 200?   ATSAKYTI
Aaa 2020-05-01 00:36:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tegul gauna tie pensininkai tos 200, bet ką dirbančiam dariti ir mastiti. Jam nuolaidų kaip pensininkui niera jokių   
Pensininkė 2020-05-03 12:05:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O blogai dirbantis pensininkas.gal blogiau veltėdis ne pensiinio amžiaus  
Nele 2020-04-30 16:52:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kaip gali būti turtingas pensininkas jei už 40 metu darbo stažo gauna 266 eurus, net tos minimalios apie 360 eurų neišeina... Va čia tai turtingumas!    ATSAKYTI
Nujo 2020-04-30 16:32:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Lietuvoj vienos mažiausių pensijų E S, ir koks triukšmas kilo kad valdžia pensinikam žada vienkartinė 200 e išmoka, gėda net skaityt, jus jauni dar uzsidirbsit o senoliai jau nebe. Liūdna dėl tokių tautiečių.    ATSAKYTI
Aris 2020-05-01 00:26:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
NUJO tai va Lietuvos valdžia parodė kad niera ko dirbti lietuvoi nes išiejas į pensiją badausi kasnius skaičiusi ir vistiek neužteks..... Tai belieka Dievulio prašyti kad nesulauktum pecijinio amžiaus arba dirbti kiek gali useni ir užsidirbti sau normale pencija kad nors senatvei galėtum pasijausti žmogumi. O jūs galite patarti ką dariti jaunom šeimom Lt. Su vienu ar dviem vaikais???? Kaip jiems toi Lt. Išgyventi pragyventi ir dar užauginti, kaip darbo neturi iš kokių pajamų reike gyventi m??? Mokešei už darželį būsto paslaugos jie juk negauna nuolaidų kaip kad pecininkas ką jiems dariti  
Tomas 2020-04-30 16:28:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
Niekam nieko dykai neduoti ir šventa ramybė.   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Autobusas (Linos Jakubauskienės nuotr.)
Maždaug trečdalį tarptautinių maršrutų atnaujinę šalies vežėjai sako, kad keleivių srautai dar tik artėja prie pusės pernykščio lygio. Pasak jų, sumažėjo autobusais ...
Alytaus meras Nerijus Cesiulis (nuotr. Raimundo Maslausko)
Alytuje planuojama statyti dengtą futbolo maniežą, rašo alytausgidas.lt.  „Tikimės, kad ateityje mes turėsime dengtą futbolo maniežą“, – Alytaus apskrities futbolo ...
Kapinės. E. Genučio nuotr.
Nuolat lankyti ir prižiūrėti artimųjų kapus gali ne visi, todėl daugėja žmonių, kurie samdo kapų prižiūrėtojus. Šie tikina, kad karštomis vasaromis darbo netrūksta. Žmonės ...
 (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)
Artėja liepos 6-oji – Karaliaus Mindaugo karūnavimo diena, kai ant visų pastatų turės būti iškelta valstybės vėliava. Jei jos neturite ir pirmadienį neiškelsite – gresia bauda. ...
Šventinės dienos Lietuvoje: vieni nori daugiau, kiti – mažiau, bet geresnių (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Lietuva kiek viršija Europos šventinių dienų vidurkį, šiemet laisvadienių sąrašą papildė lapkričio 2 d., o kitąmet į darbą gali nereikėti eiti ir dar vieną dieną. Kol vieni ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų