• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Teigdami, kad Kinija, pirkdama naftą, skatina smurtą bei genocidą Darfūro regione, žmogaus teisių aktyvistai spaudžia „McDonalds“ bei kitus Olimpinių žaidynių rengėjus, skelbia „Spigel Online“.

REKLAMA
REKLAMA

Iki Olimpinių žaidynių Kinijos sotinėje Pekine liko dar pusmetis, tačiau „McDonalds“ bei kiti žaidynių rėmėjai jau dabar susiduria su milžinišku spaudimu. Žmogaus teises ginančios organizacijos spaudžia tarptautines korporacijas, siekiančias reklamuotis olimpiados metu, išreikšti tvirtą savo nuomonę dėl žudynių Darfūre.  Teigiama, kad dauguma megakorporacijų, remiančių žaidynes, nė žodeliu kol kas nesukritikavo vykdomų žudynių. Aktyvistai aiškina, kad Kinija, pirkdama naftą iš Sudano, remia Chartumo vyriausybę bei taip niekais verčia tarptautinės bendruomenės sankcijas, kurios Sudanui įvestos už prastus žmogaus teisių rodiklius. „Mes darbuosimės ir savo alkūnėmis, jei tik tai padės žmonėms Darfūre“ – teigia grupės „Svajonė Darfūrui“ lyderis lyderė Mia Farrow.

REKLAMA

Jos vadovaujama grupė savo veiklą pradėjo prašydama 19 pagrindinių olimpiados rėmėjų susisiekti su Tarptautiniu Olimpiniu komitetu ir Kinijos vyriausybe bei išreikšti tvirtą poziciją Darfūro klausimu bei pasirašyti peticiją, išreiškiančia susirūpinimą dėl regioną siaubiančio smurto. Lapkričio mėnesį buvo paviešinta grupės paruošta ataskaita, kurioje geriausias įvertinimas (C+) suteiktas kompanijai „General Electrics“, kuri ne tik susiekė su Tarptautiniu Olimpiniu komitetu, bet ir Darfūro pabėgėliams paaukojo 2 mln. dolerių. Egzaminą sunkiai išlaikė „McDonald‘s“ bei „Adidas“, kurios susiekė su grupe „Svajonė Darfūrui“ bei kreipėsi į Tarptautinį Olimpinį komitetą. Kitos kompanijos buvo įvertintos neigiamai, nes nedėjo jokių pastangų siekdami paspausti Pekiną nutraukti santykiu su Sudanu.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau dabar „Svajonė Darfūrui“ žada imtis dar griežtesnės kovos taktikos ir teigia, jog vykdys atakas prieš „neapsaugotas bei silpnas“ kai kurių prekinių ženklų vietas. Planuose numatomos masinės demonstracijos, vaizdo failų talpinimas internete bei lipdukai, kuriuos papuoštų panašūs užrašai kaip šis: „McDonald‘s: besididžiuojantis būdamas genocido olimpiados rėmėju“. Taip olimpiados rėmėjai bus verčiami imtis veiksmų kovoje už žmogaus teises. Kompanijoms iškelti reikalavimai susisiekti su judėjimo lydere M. Farrow, susiekti su Jungtinėmis Tautomis dėl taikdarių misijos Darfūre ir pareikalauti, kad Sudano karo nusikaltėliai nebūtų įleidžiami į Olimpines žaidynes.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„McDonald‘s“ nebus vienintelis taikinys. Kartu su organizacija „Apsaugokite Darfūrą“ sudarytas 180 kompanijų apimantis olimpiados rėmėjų sąrašas. Jie visi bus vadinami „Genocido olimpiados“ rėmėjais, o organizacija visur platins bei viešose vietose klijuos apie tai perspėjančius lipdukus.

REKLAMA

Darfūro aktyvistai persilaužimą įvykdė vasario 12 dieną, kai pasiekė, kad iš olimpiados atidarymo meninės dalies režisieriaus pareigų pasitrauktų režisierius Stevenas Spielbergas.

Tačiau, nepaisydamas spaudimo, „McDonald‘s“ užkandinių tinklas nekeičia savo pozicijos olimpiados atžvilgiu. Užkandinių meniu jau atsirado naujas mėsainis „China-Mac“, o pačiose užkandinėse klijuojami olimpiniai žiedai. Kompanija taipogi planuoja į Pekiną nusiųsti 1,3 tūkst. darbuotojų, kurie patarnautų atletams, treneriams bei kitiems žaidynių dalyviams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų