• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Centrinėje Baltarusijos dalyje statomos saugyklos Rusijos branduolinei ginkluotei, apie kurios perdavimą anksčiau pranešė Kremlius.

Centrinėje Baltarusijos dalyje statomos saugyklos Rusijos branduolinei ginkluotei, apie kurios perdavimą anksčiau pranešė Kremlius.

REKLAMA

Kaip rašo „Ukrinform“, tai sakoma JAV laikraščio „The New York Times“ publikacijoje.

Žurnalistai išanalizavo palydovines nuotraukas ir kalbėjosi su branduolinės ginkluotės bei ginklų kontrolės ekspertais, kad išsiaiškintų naujų saugyklų statybos, kuri buvo pradėta dar 2023 metų kovo mėnesį, vietą.

Pažymima, kad objektas yra už 120 mylių (193 km) į šiaurę nuo sienos su Ukraina karinio sandėlio teritorijoje netoli Asipovičų miesto.

Kai kurie neseniai ten atsiradę statiniai būdingi tik Rusijos bazėse esančioms branduolinėms saugykloms.

Pavyzdžiui, naują griežtai saugomą zoną, be visos bazės apsaugos perimetro, juosia trijų lygių tvoros.

Dar vienas būdingas požymis yra dengta krovinių aikštelė, sujungta su paslėptu sovietinių laikų požeminiu bunkeriu.

REKLAMA
REKLAMA

Pastarosiomis savaitėmis objekte prasidėjo nauji darbai.

Objektui saugoti taip pat buvo dislokuota oro gynybos sistema. Ji buvo pastebėta po maskuote 2023 metų viduryje, taip pat ir palydoviniuose vaizduose, ​​kuriuos pateikė kompanija „Umbra“.

REKLAMA

Pažymima, kad kovinės branduolinės galvutės dažniausiai laikomos šalia karinių bazių, kurios užtikrina jų gabenimo galimybę. Spėjamos branduolinės saugyklos yra tame pačiame rajone, kur laikomos Baltarusijos raketos „Iskander“, galinčios gabenti branduolines ar įprastines kovines galvutes. Rusija perdavė Baltarusijai šių raketų 2022 metais.

„Ukrinform“ primena, kad praėjusių metų gegužės 25 d. Rusijos ir Baltarusijos gynybos ministrai pasirašė dokumentus dėl taktinės branduolinės ginkluotės dislokavimo Baltarusijos teritorijoje. Tą pačią dieną Aliaksandras Lukašenka pareiškė, kad Rusijos branduolinė ginkluotė jau pradėta gabenti į Baltarusiją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų