• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

13 valstybių užsienio reikalų ministrai laišku įspėjo Izraelį nerengti plataus masto karinio puolimo Rafacho mieste Gazos Ruožo pietuose, pranešė žiniasklaida.

13 valstybių užsienio reikalų ministrai laišku įspėjo Izraelį nerengti plataus masto karinio puolimo Rafacho mieste Gazos Ruožo pietuose, pranešė žiniasklaida.

REKLAMA

Vokietijos laikraštis „Süddeutsche Zeitung“ penktadienio numeryje pranešė, kad pasirašiusios šalys taip pat pareikalavo daugiau pagalbos Palestinos gyventojams.

Trečiadienį datuotą keturių puslapių laišką pasirašė visos Didžiojo septyneto (G7) valstybės, išskyrus JAV.

Izraelio užsienio reikalų ministrui Israeliui Katzui adresuotame laiške ministrai pabrėžė Izraelio teisę į savigyną ir pasmerkė spalio 7 dieną „Hamas“ ir kitų islamistų grupuočių įvykdytus teroristinius išpuolius.

Kartu jie paragino ministro pirmininko Benjamino Netanjahu vyriausybę padaryti viską, kas nuo jos priklauso, kad būtų sušvelninta pražūtinga ir vis gilėjanti humanitarinė krizė Gazos Ruože.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak „Süddeutsche Zeitung“ pranešimo, ministrai taip pat paragino Izraelį atverti pagalbos tiekimui visus sienos perėjimo punktus į pakrantės ruožą, įskaitant Rafacho perėjimo punktą pasienyje su Egiptu.

REKLAMA

Kiek daugiau nei prieš savaitę Izraelio kariuomenė, nepaisydama griežtų tarptautinių perspėjimų, iš rytų pasistūmėjo į Rafachą. Nuo to laiko kariuomenė taip pat kontroliuoja palestinietiškąją Gazos Ruožo pasienio su Egiptu perėjos dalį.

Šis svarbus sienos perėjimo punktas nuo to laiko uždarytas ir humanitarinei pagalbai. Izraelis ir Egiptas dėl to kaltina vienas kitą.

Laišką pasirašė G7 valstybių – Vokietijos, Prancūzijos, Jungtinės Karalystės, Italijos, Japonijos ir Kanados – užsienio reikalų ministrai, taip pat jų kolegos iš Australijos, Danijos, Nyderlandų, Naujosios Zelandijos, Pietų Korėjos, Suomijos ir Švedijos.

Izraelio gynybos ministras Yoavas Gallantas ketvirtadienį paskelbė apie papildomą karių dislokavimą Rafache. Izraelio kariuomenės duomenimis, ten jau buvo smogta šimtams taikinių ir sunaikinti keli tuneliai.

JT duomenimis, iš miesto pasienyje su Egiptu jau pabėgo apie 600 000 žmonių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų