• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ketvirtadienį pareiškė, kad Ukraina supranta, jog negalės įstoti į NATO vis dar kovodama su Rusija.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ketvirtadienį pareiškė, kad Ukraina supranta, jog negalės įstoti į NATO vis dar kovodama su Rusija.

REKLAMA

„Esame realistai, žinome, kad per karą nebūsime NATO sudėtyje“, – sakė V. Zelenskis po susitikimo su Nyderlandų ir Belgijos premjerais Marku Rutte ir Alexander'u De Croo.

„Tačiau mes norime labai aiškios žinutės, kad būsime NATO po karo“, – pridūrė Ukrainos lyderis.

V. Zelenskis netikėtai apsilankė Nyderlanduose kitą dieną po susitikimo su Šiaurės šalių vadovais Suomijoje, siekdamas pritraukti paramą prieš laukiamą Ukrainos kontrpuolimą prieš Rusiją.

„Svarbiausia kuo greičiau įvykdyti tai, kas buvo pažadėta mūsų kariams“, – žurnalistams sakė V. Zelenskis.

„Tikimės, kad Nyderlandai ir kiti mūsų partneriai padės kuo greičiau“, – sakė V. Zelenskis.

REKLAMA
REKLAMA

Nyderlandai iki šiol Ukrainai skyrė arba pažadėjo skirti 1,2 mlrd. eurų karinės paramos.

Ją sudaro 45 tankai T-72, šarvuočiai ir mažiausiai 100 tankų „Leopard 1“ kartu su Danija ir Vokietija, taip pat 14 tankų „Leopard 2“ kartu su Danija.

REKLAMA

Pagalbos Ukrainai pakete taip pat yra aštuonios haubicos ir 120 mm sviediniai, dvi raketų sistemos „Patriot“, 100 mobiliųjų oro gynybos patrankų, raketos „Stinger“ ir kita ginkluotė, savo interneto svetainėje pranešė Nyderlandų gynybos ministerija.

Olandų instruktoriai kartu su kitomis Vakarų šalimis taip pat padeda mokyti Ukrainos karius.

Vėliau ketvirtadienį V. Zelenskis turi apsilankyti olandų karinėje bazėje centrinėje Nyderlandų dalyje ir apžiūrėti Ukrainai skirtą įrangą.

REKLAMA
REKLAMA

Anksčiau tą pačią dieną jis lankėsi Tarptautiniame baudžiamajame teisme (TBT), kur ragino sukurti specialų tribunolą Ukrainai.

JAV absurdiškais vadina Rusijos kaltinimus sumanius dronų ataką prieš Kremlių

Baltieji rūmai ketvirtadienį absurdiškais pavadino Maskvos kaltinimus, kad JAV sumanė dronų ataką prieš prezidento Vladimiro Putino rezidenciją Kremliuje, kurią, jo teigimu, įvykdė Ukraina.

„Mes su tuo neturime nieko bendra“, – televizijai MSNBC sakė JAV Nacionalinės saugumo tarybos atstovas spaudai Johnas Kirby.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Peskovas paprasčiausiai meluoja“, – pridūrė jis.

Maskva trečiadienį apkaltino Ukrainą paleidus du bepiločius orlaivius į Kremlių, pavadinusi tai bandymu nužudyti V. Putiną.

Kyjivas neigia esantis kaip nors susijęs su tuo įvykiu.

„Sprendimai dėl tokių išpuolių priimami ne Kyjive, o Vašingtone, – sakė Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas. – Kyjivas daro tik tai, kas jam liepiama.“

„Vašingtonas turi aiškiai suprasti, kad mes tai žinome“, – nurodė jis, nepateikdamas jokių įrodymų.

Ukraina paneigė bet kokį savo dalyvavimą, o jos Vakarų sąjungininkės taip pat suabejojo šiuo Maskvos pranešimu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų