REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusija kaltina JAV sumanius dronų ataką prieš Kremlių

Papildyta 14.05 val.

Kremlius ketvirtadienį apkaltino JAV sumanius dronų ataką prieš prezidento Vladimiro Putino rezidenciją Kremliuje, kurią, jo teigimu, įvykdė Ukraina.

Kremlius ketvirtadienį apkaltino JAV sumanius dronų ataką prieš prezidento Vladimiro Putino rezidenciją Kremliuje, kurią, jo teigimu, įvykdė Ukraina.

REKLAMA

Kyjivas neigia esantis kaip nors susijęs su tuo įvykiu.

„Sprendimai dėl tokių išpuolių priimami ne Kyjive, o Vašingtone, – sakė Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas. – Kyjivas daro tik tai, kas jam liepiama.“

„Vašingtonas turi aiškiai suprasti, kad mes tai žinome“, – nurodė jis. 

D. Peskovas taip pat sakė, kad V. Putinas ketvirtadienį dirba savo biure Kremliuje.

Maskva trečiadienį apkaltino Ukrainą paleidus du bepiločius orlaivius į Kremlių, pavadinusi tai bandymu nužudyti Rusijos prezidentą V. Putiną. Išvakarėse Kremliaus atstovas pareiškė, kad V. Putino tuo metu Kremliuje nebuvo, jis dirbęs iš savo Novo Ogariovo rezidencijos netoli Maskvos.

Kremlius pagrasino griežtu atsaku.

Ukraina paneigė bet kokį savo dalyvavimą, o jos Vakarų sąjungininkės taip pat suabejojo šiuo Maskvos pranešimu.

REKLAMA
REKLAMA

D. Peskovas ketvirtadienį taip pat nurodė, kad Maskvoje stiprinamas saugumas prieš gegužės 9-ąją, kai Rusija mini Antrojo pasaulinio karo pabaigą.

„Žinoma, viskas bus sustiprinta. Viskas jau buvo sugriežtinta, rengiantis gegužės 9 dieną įvyksiančiam Pergalės dienos paradui“, – pareiškė D. Peskovas. 

REKLAMA

Be to, Maskva informavo apie kelias dronų atakas prieš naftos objektus ir traukinio nuvažiavimą nuo bėgių, dėl kurių ji kaltina Ukrainą.

Rusijos užsienio reikalų ministerija savo ruožtu tvirtino, kad šalis susiduria, su, jos teigimu, beprecedente ukrainiečių sabotažo banga.

„Ukrainos ginkluotųjų pajėgų teroristinė ir sabotažinė veikla įgauna precedento neturintį pagreitį“, – sakoma Rusijos užsienio reikalų ministerijos pareiškime. Jame priduriama, kad Rusija „pasilieka teisę imtis atsakomųjų priemonių“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų