REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Padėtis Ukrainos rytuose esančiame Donbaso regione išlieka labai sudėtinga, sako šalies prezidentas Volodymyras Zelenskis.

Padėtis Ukrainos rytuose esančiame Donbaso regione išlieka labai sudėtinga, sako šalies prezidentas Volodymyras Zelenskis.

REKLAMA

Kaip pavyzdžius jis penktadienį kreipdamasis į tautą paminėjo Bachmuto, Kreminos, Soledaro, Marijinkos miestus.

„Šiose vietovėse neliko nė vienos gyvenamosios vietos, nesugriautos sviedinių ir ugnies. Okupantai faktiškai sunaikino Bachmutą – dar vieną Donbaso miestą, kurį Rusijos kariuomenė pavertė išdegintais griuvėsiais“, – savo „Telegram“ rašo jis.

Maskva jau kurį laiką bando užgrobti visą Donbaso regioną, tačiau dalis teritorijų ir toliau tvirtai išlieka Ukrainos rankose.

V. Zelenskis penktadienį taip pat padėkojo visiems, ginantiems Ukrainos žemes.

„Dėkoju visiems mūsų didvyriams, kariams ir vadams, kurie šiose teritorijose laiko frontą, atremia puolimus ir daro apčiuopiamus nuostolius priešui – tai atsakas į pragarą, kuris įsiveržė į Ukrainą po Rusijos vėliava.

REKLAMA
REKLAMA

Šlovė kiekvienam, kuris kovoja už Ukrainą! Ačiū visiems, kurie dirba mūsų tautai!

Amžinas atminimas visiems, kurie paaukojo savo gyvybes už nepriklausomybę! Šlovė Ukrainai!“ – sako jis.

REKLAMA

Plataus masto karą prieš Ukrainą Rusija pradėjo vasario 24-ąją. Kremlius savo kruviną agresiją Ukrainoje atsisako vadinti tikruoju vardu ir nuo pat karo pradžios teigia, kad vykdo „specialiąją karinę operaciją“, kurios tikslas, be kita ko, yra „denacifikuoti“ ir „demilitarizuoti“ Ukrainą.

Rusų kariuomenė nuo pat karo pradžios taikosi ne tik į karinę, bet ir į civilinę infrastruktūrą, dėl rusų agresijos žuvo ar namų neteko daugybė ukrainiečių.

Reaguodamos į Rusijos agresiją Vakarų šalys nutraukia bendradarbiavimą su Rusija ir įveda jai sankcijas.

Ukrainos skaičiavimu, nuo karo pradžios Rusija jau neteko apie 93 390 karių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų