• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis susitikime su žurnalistais tvirtino, kad partneriai nespaudžia Ukrainos derėtis su Rusija, tačiau „pasaulyje tvyro tokia atmosfera“. 

9

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis susitikime su žurnalistais tvirtino, kad partneriai nespaudžia Ukrainos derėtis su Rusija, tačiau „pasaulyje tvyro tokia atmosfera“. 

REKLAMA

„Partneriai mūsų nespaudžia. Nors man atrodo, kad pasaulyje tvyro tokia atmosfera. Ir čia mums tereikia būti labai stabiliems ir stipriems. Ir šiandien buvo pasirinkta tinkama platforma, kurioje turime iniciatyvą – Aukščiausio lygio taikos susitikimas“, – kalbėjo V. Zelenskis, omenyje turėdamas Šveicarijoje birželį vyksiantį taikos viršūnių susitikimą, rašo „Ukrainska Pravda“.

Išvardino Ukrainos sąlygas

Remdamasi aukščiausiojo lygio susitikimo rezultatais, Ukraina norėtų gauti komunikatą, sako V. Zelenskis: „Norime gauti energetinį saugumą, įskaitant branduolinį. Nes, manau, kad visi čia susirinkusieji yra suinteresuoti, ir tai gali suteikti mums galimybę numatyti dar vieną žiemą“.

„Mes norime gauti nemokamą laivybą. Bet kokius krovinius per Ukrainos jūrą be rizikos. Tai taip pat reiškia žmonių Odesoje ir apskritai pietuose saugumą. Nes jie smogia uostams – tai yra infrastruktūra, jūra ir ekonomika. 

REKLAMA
REKLAMA

Ir dar žengti rimtą žingsnį apsikeitimo kaliniais link. Humanitariniu aspektu keitimasis kaliniais yra dvigubas klausimas, kaip ir energetika. Energetika yra tai, ką visi palaiko. Manau, kad ten, kur yra branduolinis saugumas, galime kalbėti ir apie visos energetikos sistemos saugumą. Kalbant apie apsikeitimą kaliniais, reikia paminėti vaikų grąžinimą. Tai yra tai, ką norime pasiekti“, – toliau kalbėjo V. Zelenskis.

REKLAMA

Pasak Ukrainos lyderio, jei aukščiausio lygio susitikime dalyvaus rimtas šalių skaičius ir bus priimtas atitinkamas komunikatas, tai taps diplomatiniu pranašumu Ukrainai.

„Po to vienoje ar kitoje šalyje galima organizuoti platformas, kuriose kiekvienas iš šių punktų bus techniškai atidirbtas. O tada šį planą pateikti Rusijos atstovams. Kaip ir grūdų iniciatyvos atveju: planas buvo suderintas su JT ir su Turkija, paskui jie atskirai suderino šį planą su Rusijos Federacija.

Svarbu, kad būtų ne dvi šalys, o daug šalių. Priešingu atveju rusai išsišoks, kaip buvo su grūdų koridoriumi, ir mums teko kurti kitą koridorių. Tai buvo labai sunku. Taigi štai šių trijų punktų planas. Jei mums pavyks, tai neabejotinai atvers kelią kitam susitikimui, kuriame reikės išsiaiškinti visus kitus svarbius dalykus“, – akcentavo V. Zelenskis.

reikėjo derėtis, o ne naikinti savo žmones.
Normalus vadovas išnaudotų bet kokias priemones, kurios galėtų išsaugoti gyvybes.
kuriuo galu jis pajaute
kuriuo galu jis pajaute
sededamas bunkeryje ir liepdamas mirti nes taip reikia
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų