• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Penktadienio vakarą Rusijoje, Belgorodo srityje – dronų ataka. Pirminėmis žiniomis, yra vienas žuvęs ir vienas sužeistas žmogus.

6

Penktadienio vakarą Rusijoje, Belgorodo srityje – dronų ataka. Pirminėmis žiniomis, yra vienas žuvęs ir vienas sužeistas žmogus.

REKLAMA

Svarbiausi įvykiai:

23:41 | Rusijai atakavus Charkivą sužeisti penki žmonės

Rusijai atakavus Ukrainos šiaurės rytinį Charkivo miestą buvo sužeisti penki žmonės, pranešė pareigūnai.

Pasak gubernatoriaus Oleho Synjehubovo, rusai atakavo vakarinį miesto gyvenamąjį rajoną aviacinėmis bombomis.

Buvo sužeisti penki vyrai, visi jie yra civiliai.

23:15 | Sankt Peterburgo karo akademijoje nugriaudėjo galingas sprogimas 

Rusijos „Telegram“ kanalai praneša apie galingą sprogimą Sankt Peterburgo karo akademijoje.

„Tikriausiai jį atakavo dronas“, – penktadienio vakarą pranešė „Baza“. – Kol kas nežinoma, kas sukėlė sprogimą. Kai kuriais duomenimis, šalia akademijos galėjo sprogti dronas. Kitais duomenimis, tai buvo šaudmuo“.

REKLAMA
REKLAMA

Preliminariais duomenimis, sužeisti septyni žmonės, dviejų iš jų būklė sunki – vienas yra reanimacijoje. 

Vėliau Leningrado karinė apygarda pranešė, kad per sprogimą akademijos „ūkinėje teritorijoje“ buvo sužeisti septyni kariai.

REKLAMA

Pranešime teigiama, kad sprogimą sukėlė Antrojo pasaulinio karo laikų šaudmens detonacija: „Visi sužeistieji buvo nugabenti į Gynybos ministerijos medicinos įstaigą“.

22:42 | Putinas atmeta Macrono raginimą per olimpines žaidynes nutraukti ugnį Ukrainoje

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas penktadienį davė suprasti, kad Maskva nevykdys raginimų per vasaros olimpines žaidynes nutraukti ugnį Ukrainoje, ir atkreipė dėmesį į, jo teigimu, nesąžiningą elgesį su Rusijos sportininkais.

REKLAMA
REKLAMA

Per vizitą Kinijoje paklaustas, ar palaiko Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono idėją dėl pasaulinių „olimpinių paliaubų“ per šią vasarą Paryžiuje vyksiančias žaidynes, V. Putinas atsakė: „Manau, kad šie olimpiniai principai, įskaitant „olimpines paliaubas“, yra labai teisingi.“

Tačiau jis pridūrė: „Šiandienos tarptautiniai sporto pareigūnai patys nesilaiko Olimpinės chartijos principų.“

Jis apkaltino sporto organizacijas „neleidžiant mūsų sportininkams žaidynėse pasirodyti su mūsų ... vėliava ir mūsų nacionaline muzika, mūsų himnu“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jie daro pažeidimus mūsų atžvilgiu ir iš mūsų reikalauja laikymosi. Brangūs draugai: tokiu būdu toli nenueisime. Taip dar niekas niekada nepasiekė susitarimo“, – sakė jis.

Prancūzijos prezidentas E. Macronas penktadienį pakartojo savo idėją dėl „olimpinių paliaubų, kad Rusija nutrauktų savo dabartines operacijas“ Ukrainoje.

Praėjusią savaitę E. Macronas padėkojo Kinijos prezidentui Xi Jinpingui už tai, kad jis parėmė idėją dėl paliaubų visuose konfliktuose, įskaitant Ukrainą, per Paryžiaus olimpines žaidynes.

REKLAMA

22:18 | Rusija spjaudosi pykčiu ir grūmoja Vakarams: žaidžiate su ugnimi

Rusijos užsienio reikalų ministerija pagrasino Vakarams, kad jie, „leisdami“ Ukrainai naudoti raketas ir ginklus smogti Rusijai, žaidžia su ugnimi ir kad Maskva nepaliks tokių veiksmų be atsako, praneša „Reuters“.

Pareiškime Rusijos užsienio reikalų ministerija teigė, kad už pastarojo meto atakų virtinės įžvelgia Jungtinių Valstijų ir Didžiosios Britanijos ranką, ir kaltino Vašingtoną ir Londoną eskaluojant konfliktą, leidžiant Ukrainai prieš Rusijos taikinius naudoti jų tiekiamas tolimojo nuotolio raketas ir sunkiąją ginkluotę.

REKLAMA

„Dar kartą norėtume nedviprasmiškai įspėti Vašingtoną, Londoną, Briuselį ir kitas Vakarų sostines, taip pat jų kontroliuojamą Kyjivą, kad jie žaidžia su ugnimi. Rusija nepaliks tokių kėsinimųsi į savo teritoriją be atsako“, – sakoma pareiškime.

21:25 | Panika Rusijoje: atakuotas pasienio kaimas, yra žuvęs

Penktadienio vakarą Rusijoje, Belgorodo srityje – dronų ataka. Pirminėmis žiniomis, yra vienas žuvęs ir vienas sužeistas žmogus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Du civiliai gyventojai atvyko į kaimą kasti daržą. Kaime, kuriame šiuo metu galioja nepaprastosios padėties režimas ir žmonės neturi būti!

Dėl dronų atakos vienas vyras patyrė su gyvybe nesuderinamus sužalojimus ir mirė vietoje. Antrasis civilis buvo sužeistas ir pats nuvyko į Centrinę regioninę ligoninę, kur gydytojai jam suteikė visą būtiną medicininę pagalbą ir pervežė į Regioninę klinikinę ligoninę tolesniam gydymui.

Norėčiau dar kartą kreiptis į kaimų, kuriuose įvestas nepaprastosios padėties režimas, gyventojus: į šias gyvenvietes atvykti draudžiama! O pasirinkimas tarp daržo ir savo gyvybės, mano nuomone, yra akivaizdus. Prašau, pasirūpinkime savimi ir savo artimaisiais!“, – „Telegram“ rašė Belgorodo srities gubernatorius  Viačeslavas Gladkovas.

REKLAMA

20:30 | Raketų smūgis Odesos rajonui: vienas žmogus žuvo, sužeistųjų skaičius išaugo iki aštuonių

Penktadienį per Rusijos raketų ataką Odesos rajone vienas žmogus žuvo, o dar aštuoni buvo sužeisti.

Kaip rašo „Ukrinform“, tai „Telegram“ kanale pranešė Odesos srities karinės administracijos vadovas Olehas Kiperis.

Pasak pareigūno, per šiandieninę rusų ataką Odesos rajone žuvo vienas žmogus.

Sužeistųjų skaičius išaugo iki aštuonių. Penkių nukentėjusiųjų būklė yra vidutinio sunkumo, jie gydomi ligoninėje, kitiems pagalba buvo suteikta vietoje.

REKLAMA

Odesos srities karinės administracijos vadovas pažymėjo, kad dirba visos atitinkamos tarnybos, teisėsaugininkai fiksuoja dar vieno rusų nusikaltimo padarinius.

Kaip anksčiau pranešė „Ukrinform“, viena iš raketų Odesos rajone apgadino civilinę infrastruktūrą.

19:10 | Britų žvalgyba: Rusijos gynybos ministro pakeitimas vargu ar pakeis karo eigą Ukrainoje

Andrejaus Belousovo paskyrimas Rusijos gynybos ministru vietoj buvusio ministerijos vadovo Sergejaus Šoigu vargu ar turės tiesioginės įtakos Rusijos karo Ukrainoje eigai, sakoma socialinės žiniasklaidos platformoje X paskelbtoje atnaujintoje Jungtinės Karalystės gynybos ministerijos suvestinėje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Joje sakoma, kad A. Belousovas yra profesionalus ekonomistas, neturintis karinės patirties. Nuo 2020 m. sausio jis ėjo Rusijos Federacijos ministro pirmininko pavaduotojo pareigas, o prieš tai buvo Rusijos prezidento Vladimiro Putino padėjėjas ekonomikos srityje.

„Tikėtina, kad jis buvo paskirtas siekiant didesnio gynybos išlaidų efektyvumo ir glaudesnio gynybos pramonės ir ginkluotųjų pajėgų poreikių derinimo“, – teigia britų analitikai.  

Be to, tikėtina, jog tai bus itin sunki užduotis A.Belousovui, atsižvelgiant į aukštą korupcijos lygį Rusijos gynybos ministerijoje ir ginkluotosiose pajėgose.

REKLAMA

„Labai mažai tikėtina, kad gynybos ministro pakeitimas turėtų didelės tiesioginės įtakos Rusijos karui Ukrainoje. Atsižvelgiant į tai, kad V. Putinas taip pat paskelbė, jog nebus jokių  pakeitimų Rusijos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo vadovybėje, dabartinis Rusijos požiūris į karą greičiausiai išliks toks pats“, – mano britų žvalgyba.

18:29 | Rusija apkaltino vieną NATO valstybę: jai jau anksčiau grasino karu

Rusijos ambasadorius Andrejus Kelinas Jungtinėje Karalystėje penktadienį pareiškė, kad Didžioji Britanija yra faktinė karo Ukrainoje dalyvė, praneša „SkyNews“.

REKLAMA

A. Kelinas Rusijos valstybiniam televizijos kanalui „Rossija-24“ teigė, kad JK laikoma karo dalyve, nes tiekia Kyjivui ginklus ir dalijasi žvalgybine informacija realiuoju laiku. 

Praėjusią savaitę Rusijos saugumo tarybos pirmininko pavaduotojas, buvęs prezidentas Dmitrijus Medvedevas grasino šiai šaliai karu.

17:39 | Juodų dūmų stulpas Rusijoje: liepsnoja oro uostas

Rusijos Federacijos Stavropolio krašto Mineralinių Vandenų mieste dega oro uostas, skelbia „RIA Novosti“.

REKLAMA
REKLAMA

Pranešama, kad gaisras kilo atliekant statybos darbus.

17:21 | Putinas skundžiasi buvęs smarkiai apgautas: „Ir vėl“

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir toliau piktinasi Vakarais, kaltindamas juos melu ir taikos susitarimo su Ukraina sužlugdymu. Savo nusiskundimus ir propagandinius teiginius jis dėstė vizito Kinijoje metu.

Apie tai praneša „The Moscow Times“.

„Kai mūsų kariai stovėjo prie Kyjivo, ką mums sakė mūsų Vakarų partneriai? Negalite pasirašyti dokumentų, jei priešinga pusė įremia ginklą į jūsų šventyklą, <...> turite išvesti savo karius iš Kyjivo. Mes taip ir padarėme. Kitą dieną jie [ukrainiečiai] išmetė visus mūsų susitarimus į šiukšlių dėžę ir pasakė: dabar mes kovosime iki galo. 

O jų Vakarų vadovai užėmė poziciją nugalėti Rusiją mūšio lauke, padarydami jai strateginį pralaimėjimą. <...> Mes ir vėl buvome apgauti“, – skundėsi V. Putinas ir toliau kartojo propagandinius teiginius.

Rusijos prezidentas pridūrė, kad dabar neva atsargiau žiūri į situacijos Ukrainoje sprendimą, tačiau vis dar yra pasirengęs deryboms. 

„Turime suprasti, su kuo ir kaip turėtume, galėtume, kuo ir kiek galime pasitikėti“, – sakė V. Putinas.

16:53 | Rusijai atakavus Charkivą žuvo du, sužeisti 13 žmonių 

Rusijai atakavus Ukrainos šiaurės rytinį Charkivo miestą žuvo du ir buvo sužeisti 13 žmonių, pranešė pareigūnai.

REKLAMA

Pasak gubernatoriaus Oleho Synjehubovo, rusai atakavo vakarinį miesto gyvenamąjį rajoną aviacinėmis bombomis.

Miesto meras Ihoris Terechovas irgi pranešė, kad per rusų ataką žuvo ir buvo sužeista žmonių.

15:45 | Oficialu: Ukraina siųs kalinius į frontą

V. Zelenskis pritarė sprendimui leisti už nesunkius nusikaltimus nuteistiems ukrainiečiams „atpirkti kaltę“ fronte.

Skelbiama, kad šia galimybe pasinaudoti galės tik tie, kurie kali dėl nesunkių nusikaltimų. Tie, kurie padarę nusikaltimą prieš šalies nacionalinį saugumą, įvykdė tyčinę žmogžudystę, buvo nuteisti dėl išprievartavimo, mobilizuojami nebus.

Įstatymas numato, kad mobilizuotieji kaliniai gaus atlyginimą, tačiau jie neturės teisės į atostogas ar išvykti į užsienį.

Ukrainoje jau seniai buvo kalbama apie galimybę daliai nuteistųjų sudaryti galimybę „atpirkti kaltę“ fronte. Šios kalbos ypač suaktyvėjo trečius metus tebesitęsiant aktyviems karo veiksmams ir pritrūkus karių rotacijai.

Rusija kalinius į frontą siunčia faktiškai visą karo laikotarpį. Iš pradžių tuo užsiėmė „Wagner“ struktūra, o vėliau kalinių verbavimą perėmė Rusijos gynybos ministerija, suformavusi spec. tam skirtus dalinius „Štorm Z“.

15:25 | Ukraina: Rusija pradėjo naikinti Vovčianską

Rusijos pajėgos pradėjo „naikinti“ Ukrainos Vovčiansko miestą, iš jo pabėgo visi gyventojai, išskyrus 200, kurie dar gali būti ten pasilikę, penktadienį pranešė regiono gubernatorius.

REKLAMA

Praėjusią savaitę Maskva pradėjo netikėtą sausumos puolimą ir įsiveržė į kelias gyvenvietes Ukrainos šiaurės rytuose, įskaitant Vovčianską, esantį vos už penkių kilometrų nuo Rusijos sienos.

„Priešas iš esmės pradėjo naikinti miestą. Ten būti ne tik pavojinga, bet ir neįmanoma“, - sakoma Charkivo srities gubernatoriaus Oleho Syniehubovo pranešime.

14:43 | Vakarai bijo, kad Rusija pralaimės karą Ukrainoje – Zelenskis

Susitikime su žurnalistais penktadienį Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad Vakarai bijo Rusijos pralaimėjimo kare Ukrainoje.

„Manau, kad partneriai bijo Rusijos Federacijos pralaimėjimo šiame kare. Jie norėtų, kad Ukraina laimėtų, o Rusija nepralaimėtų. Nes tai bus neprognozuojamas pralaimėjimas ir neprognozuojama geopolitika“, – kalbėjo V. Zelenskis, rašo „RBK-Ukraina“.

Čia pat jis pridūrė, kad „dalykai vyksta ne taip“, o Vakarai „Ukrainai turėtų suteikti visas pergalei reikalingas priemones“.

14:08 | Kinai „svetingai“ priėmė Rusijos valdžią: Šoigu neįleido į susitikimą, ekonomikos ministrą išsiuntė važiuoti autobusu

Kinijoje pastarosiomis dienomis vieši didžiulė Rusijos valdžios delegacija. V. Putinas su savimi į kelionę pasiėmė daugelį ministrų ir įtakingų politikų. Tačiau Kinijoje rusų delegacija susidūrė su tam tikrais organizaciniais nesklandumais.

REKLAMA

13:55 | Ukraina kontratakuoja dronų spiečiumi: „Jie nesibaigia, skrenda vienas po kito“

Rusijos Novorosijsko ir Tuapsės miestai ir okupuoto Krymo Sevastopolis šiąnakt buvo puolamas bepiločių spiečiumi. Rusai masiškai dalijasi vaizdo įrašais, kuriuose pripažįsta bejėgiškumą prieš dešimtis „vienas po kito“ skriejančius dronus. 

Naktį į penktadienį Ukrainos pajėgos surengė bene galingiausią ataką dronais per visą Rusijos puolimo laikotarpį. Daugiau nei šimtas dronų skriejo į tris Rusijos regionus ir aneksuotą Krymo teritoriją.

13:28 | V. Putinas: Rusija neplanuoja užimti Charkivo 

Prezidentas Vladimiras Putinas penktadienį pareiškė, kad Rusija sausumos puolimą Ukrainos šiaurės rytuose praėjusią savaitę pradėjo siekdama sustabdyti apšaudymą per sieną, tačiau šiuo metu neplanuoja užimti Charkivo miesto.

„Dėl to, kas vyksta Charkivo fronte kalta pati [Ukraina], nes jie [ukrainiečių kariai] apšaudė ir toliau apšaudo gyvenamuosius pasienio rajonus“, – žurnalistams sakė Kinijoje viešintis V. Putinas.

„Viešai pasakiau, kad jei tai tęsis, būsime priversti sukurti saugumo zoną“, – pridūrė jis.

13:00 | Vokietija ragina užsienio šalis toliau stiprinti Ukrainos oro gynybą

Rusijai toliau intensyviai atakuojant Charkivo miestą Rytų Ukrainoje, Vokietijos užsienio reikalų ministrė Annalena Baerbock  paragino užsienio šalis toliau stiprinti Ukrainos oro gynybą.

REKLAMA

„Padėtis labai dramatiška – ne tik dėl Charkivo, bet ir daugelyje kitų vietų Ukrainoje, – sakė politikė penktadienį Strasbūre prieš Europos Tarybos Ministrų komiteto posėdį. – Aiškiai matome, kaip Ukrainai reikia tolesnės paramos, ypač oro gynybos srityje“.

12:12 | Pentagonas nukirto: Ukraina JAV ginklus gali naudoti tik savo teritorijoje

JAV Gynybos departamento atstovė spaudai Sabrina Singh spaudos konferencijoje buvo paklausta, ar prasidėjus Rusijos puolimui Charkivo srityje, JAV pakeitė savo požiūrį, pagal kurį Ukraina amerikietiškus ginklus gali naudoti tik savo teritorijoje. S. Singh atsakė, kad JAV pozicija išliko nepakitusi.

„Taip, mes nepakeitėme savo pozicijos. Manome, kad įranga, galimybės, kurias mes suteikiame Ukrainai, kurias kitos šalys suteikia Ukrainai, turėtų būti naudojamos Ukrainos suvereniai teritorijai susigrąžinti“, – kalbėjo Pentagono atstovė, rašo „Ukrainska Pravda“.

Ji pridūrė, kad JAV savo prašymus šiuo klausimu paskelbė „gana viešai“. S. Singh pažymėjo, kad Pentagono vadovas Lloydas Austinas pokalbiuose su Ukrainos gynybos ministru Rustemu Umerovu aptaria, kaip geriausiai panaudoti teikiamas priemones.

„Ir mes manome, kad tai (turėtų vykti) Ukrainos teritorijoje“, – pridūrė ji.

11:36 | Rusų nuostoliai

Nuo 2022 metų vasario 24 iki 2024 metų gegužės 17 dienos Rusijos kariuomenės nuostoliai Ukrainoje iš viso sudarė apie 489 870 karių (žuvusių ir sužeistųjų). Praėjusią parą eliminuota 1 410 priešo kareivių.

REKLAMA

Apie tai feisbuko paskyroje pranešė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas.

Be to, Ukrainos gynybos pajėgos iki šiol sunaikino 7 547 (+8) priešo tankus, 14 552 (+14) šarvuotas kovos mašinas, 12 603 (+38) artilerijos sistemas, 1 071 (+1) daugkartinio raketų paleidimo įrenginį, 800 (+2) oro gynybos sistemų, 353 (+2) karo lėktuvus, 326 (+1) sraigtasparnius, 10 073 (+45) taktinių bepiločių orlaivių sistemas, 2 200 (+0) sparnuotųjų raketų, 26 karo laivus / katerius, 1 povandeninį laivą, 17 104 (+56) automobilių ir degalų cisternas, 2 062 (+7) specialiosios įrangos vienetus.

11:06 | Vienoje iš Rusijos naftos perdirbimo gamyklų po naktinio antpuolio kilo gaisras

Po naktį įvykdyto antpuolio vienoje iš didžiausių Rusijoje naftos perdirbimo gamykloje Krasnodaro apskrities Tuapsės mieste kilo gaisras, remdamasi platformos „Telegram“ kanale „Astra“ paskelbta informacija pranešė „Ukrinform“.

„Po drono atakos Tuapsės naftos perdirbimo gamykloje kilo gaisras“, – rašoma pranešime.

Vėliau buvo paaiškinta, kad, regiono policijos teigimu, gaisrą naftos perdirbimo gamykloje pavyko užgesinti. Tuo pat metu vietos gyventojai pranešė apie ryšio sutrikimus.

10:41 | JAV: Kinija negali siekti geresnių santykių su Vakarais ir kartu remti Rusiją

Jungtinės Valstijos ketvirtadienį pareiškė, kad Kinijos prezidentas Xi Jinpingas, pažadėjęs stiprinti santykius su Rusijos lyderiu Vladimiru Putinu, negali ir gerinti ryšių su Vakarais, ir remti Maskvos.

REKLAMA

„Kinijos Liaudies Respublika negali savo pyrago ir turėti, ir valgyti“, – žurnalistams sakė Valstybės departamento atstovas Vedantas Patelis.

„Ji negali siekti abiejų šių dalykų ir norėti [geresnių] santykių su Europa bei kitomis šalimis, tuo pat metu toliau skatindama didžiausią per ilgą laikotarpį grėsmę Europos saugumui“, – sakė jis, turėdamas omenyje Rusijos invaziją į Ukrainą.

10:09 | Zelenskis: Rusija bando išplėsti karą, Ukraina ruošiasi viskam

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad Rusija bando išplėsti karą, tačiau Ukraina ruošiasi visiems variantams.

V. Zelenskio teigimu, ukrainiečiai tęsia kontrsmūgius, įskaitant tuos, kuriais bandoma sustabdyti Rusijos pajėgų puolimą Charkivo srityje. Jis taip pat pareiškė, kad rusų šturmų atrėmimų, okupacinės kariuomenės naikinimo atvejų turėtų matytis daugiau.

09:26 | CNN: Ukrainos padėtis bloga ir dar blogės: pasaulis pavargo nuo karo, bet Putinas – ne

Maskva žino, kad jai senka laikas: mažiau nei po mėnesio 61 mlrd. dolerių (56 mlrd. eurų) JAV karinė pagalba pradės virsti ginklais, kurių Ukraina prašė. Todėl Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, atrodo, daro viską, ką gali, žinodamas, kad šią vasarą jo pajėgoms kova greičiausiai bus tik dar sunkesnė.

REKLAMA

09:02 | NATO įspėja: Aljanso pagalbos nebūtinai užteks sustabdyti Rusiją

NATO teikiama karinė pagalba ir ginkluotė Ukrainai negarantuoja, kad ji sustabdys Rusijos kariuomenės veržimąsi į priekį. Tai pareiškė NATO karinio komiteto vadovas admirolas Robas Baueris komentare „24 Kanal“.

„Ką galime padaryti, tai užtikrinti, kad Ukrainos ginkluotosios pajėgos būtų kuo geriau pasirengusios ir turėtų tinkamą įrangą bei amuniciją, kad galėtų atremti bet kokį Rusijos puolimą“, – sakė R. Baueris.

Jo teigimu, karinės pagalbos tiekimas Ukrainai reikiamais kiekiais ir be delsimo nebūtinai atgrasys Rusiją nuo puolamųjų veiksmų, nes Vakarų veiksmai nebegali atgrasyti Rusijos kariuomenės.

„Rusai tęs [karą], nes jie nepasiekė nė vieno iš savo strateginių tikslų. Štai kodėl jie jį tęsia, ir štai kodėl Ukraina turėtų jį tęsti, be to, kad [ukrainiečiai] nori susigrąžinti iš jų atimtą teritoriją“, – aiškino R. Baueris.

Galiausiai admirolas pabrėžė, kad artimiausiu metu bus galima pamatyti „rimtus amunicijos, kurią gaus Ukraina, patobulinimus“.  

08:33 | D. Tuskas su V. Zelenskiu telefonu aptarė padėtį Charkivo srityje

Lenkijos ministras pirmininkas Donaldas Tuskas su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu telefonu aptarė dabartinę padėtį Charkivo fronte, kur labai suintensyvėjo Rusijos smūgiai, ketvirtadienį pranešė premjero biuras.

„Prezidentas paskambino, norėdamas informuoti apie padėtį Charkive, kur šiandien (ketvirtadienį) prieš vidurdienį susitiko su miestą ginančių pajėgų vadais“, – socialiniame tinkle „X“ parašė premjero kanceliarija.

08:24 | Rusija skelbia per naktį perėmusi daugiau nei 100 dronų

Rusija penktadienį šalies pietuose, Juodojoje jūroje ir aneksuotame Krymo pusiasalyje perėmė daugiau kaip 100 Ukrainos dronų, pranešė rusų Gynybos ministerija.

„51 bepilotis orlaivis buvo sunaikintas ir perimtas virš Krymo, 44 – virš Krasnodaro krašto, šeši – virš Belgorodo srities ir vienas – virš Kursko srities“, – sakoma pranešime.

Jame priduriama, kad karinės jūrų pajėgos taip pat sunaikino šešis jūrinius dronus Juodojoje jūroje.

07:59 | Ukrainos oro pajėgos skelbia sunaikinusios 20 rusų dronų

Ukrainos oro pajėgos penktadienį paskelbė, kad praėjusią naktį sunaikino 20 rusų dronų. 

Jų pranešime socialiniame tinkle „Telegram“ sakoma, kad rusai Ukrainą naktį atakavo 20 dronų „Shahed-131/136“, paleistais iš Rusijos Primorsko Achtarsko ir Kursko rajonų.

Ukrainiečiai numušė visus 20 dronų virš Charkivo, Poltavos, Vinycios, Odesos ir Mykolajivo sričių.

07:39 | Kryme nugriaudėjo sprogimai, smogta ir didžiausiam Rusijos Novorosijsko uostui

Laikinai okupuoto Krymo Sevastopolio ir Džankojaus rajonuose naktį į penktadienį nugriaudėjo keli sprogimai. Taip teigiama „Telegramo“ kanale „Krymskij Veter“.

Ukrainiečių portalas „Unian“ pranešė, kad praėjusią naktį dronais buvo atakuotas didžiausias Rusijoje Novorosijsko uostas Krasnodaro srityje.

07:00 | Maskvos primesti pareigūnai: per Ukrainos apšaudymą Donecke žuvo keturi žmonės

Rusijos kontroliuojamame Donecko mieste Rytų Ukrainoje ketvirtadienį per ukrainiečių karių apšaudymą žuvo keturios moterys, pranešė Maskvos primesta regiono valdžia.

Doneckas, esantis mažiau nei už 10 km nuo intensyvių kovų rytiniame fronte, nuo 2014-ųjų yra okupuotas Rusijos.

„Keturios moterys, gimusios 1986, 1980, 1961 ir 1952 metais, žuvo Petrovskio gatvėje netoli viešojo transporto stotelės“, – sakoma valdžios institucijų pranešime „Telegram“.

Priduriama, kad per išpuolį buvo sužeisti dar du žmonės – 2018 metais gimusi mergaitė ir 1987-aisiais gimęs vyras, o per atskirą netoliese esančio miestelio apšaudymą buvo sužeistas pagyvenęs vyras.

Metas baigti mysčioti -visas baimes šalin - visam Pasauliui . Kilti amžiaus kovai - sutriuškinti - sunaikinti - nušluoti iš planetos žmogžudžius - barbarus okupantinio putlerizmo - suskiams ruskiams jokios Tolerancijos.
Va ir admirolas jau suprato
Va ir admirolas jau suprato
kad ruskių pliurpalais neatrgasysi. Jie supranta kas jiems sakoma tik tada, kai gauna kuvalda per snukį
Bet chūyijlostanas greitai subyrės pats, ištiž, kaip karvašūdis vasaros lietuje.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų