naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis tvirtina, kad aštuntajame Europos Sąjungos sankcijų Rusijos Federacijai pakete turėtų būti numatyti sprendimai dėl vizų jos piliečiams.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis tvirtina, kad aštuntajame Europos Sąjungos sankcijų Rusijos Federacijai pakete turėtų būti numatyti sprendimai dėl vizų jos piliečiams.

REKLAMA

Pasak V. Zelenskio, sekmadienį jis kalbėjosi su Europos Komisijos pirmininke Ursula von der Leyen.

„Tai, kaip įprasta, buvo labai informatyvus, labai naudingas pokalbis apie visus mūsų santykių aspektus. Dėkojame už jau suteiktą paramą. Dėkojame už pastangas apriboti Rusijos perteklinį pelną už naftą ir dujas. Jis ragino paspartinti finansinės pagalbos teikimą mums, Ukrainai. Aptarėme naujus sankcijų žingsnius.

Visų pirma, manau, kad aštuntajame sankcijų pakete turėtų būti numatyti visos Europos vizų sprendimai Rusijos piliečiams – tokie, kad nė vienas iš šiame kare dalyvavusių asmenų negalėtų mėgautis europietišku svetingumu“, – savo naktinėje kalboje sakė Ukrainos prezidentas, skelbia UNIAN.

Anot jo, jei Rusijos piliečiai palaiko terorą prieš Ukrainą, prieš visą Europą, jei tyliai stebi genocidą Ukrainoje, tai jie neturėtų naudotis Europos pramogomis ir linksmybėmis.

REKLAMA

„Tai yra svarbus moralinis dalykas. Europa yra vertybių teritorija, o ne Disneilendas teroro rėmėjams. Ir vizų apribojimai tikrai tai parodys. Laisvas pasaulis turėtų skatinti rusus veikti – veikti prieš tuos, kurie pradėjo šį karą.

REKLAMA

Taip, Ukraina ne kartą perspėjo Europą, kad palaikyti „Nord Stream“ ryšius su Rusija būtų problema, kuri bet kurią akimirką gali virsti katastrofa. Rusija, energetinė priklausomybė nuo Rusijos – visa tai Maskva naudoja prieš Europą. Ir aš esu dėkingas tiems Europos lyderiams, kurie suvokia grėsmės lygį“, – aiškino V. Zelenskis.

Be to, kaip pridūrė prezidentas, labai svarbus pokalbio su U. von der Leyen aspektas yra Europos Komisijos gebėjimas atlikti greitą vertinimą, kai tik Ukraina įgyvendins visas rekomendacijas dėl stojimo į Europos Sąjungą (ES).

REKLAMA

„Kiekvieną dieną dirbame dėl Ukrainos įstojimo į ES! Ir kiekvieną dieną darome viską, kad mūsų vėliava būtų grąžinta į visą mūsų teritoriją, į kurią įžengė okupantai“, – sakė jis.

Prancūzija ir Vokietija priešinosi draudimui išduoti ES vizas Rusijos piliečiams. Nepaisant to, Lietuva, Latvija, Estija, Čekija, Suomija, Danija ir Lenkija pasisakė už vizų draudimą rusams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų